علمی و پزشکی

عینک ری‌بن هم به تماس ویدیویی و هوش مصنوعی مجهز شد/ فیلم

متا، شرکت مادر فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ با رونمایی از نسخه جدید عینک متا-ری‌بن ، قابلیت‌های تازه‌ای از جمله تماس ویدیویی و دستیار هوش مصنوعی را به نمایش گذاشت.

به گزارش سرخط نیوز و به نقل از دیجیاتو، متا طراحی جدیدی از عینک هوشمند Ray-Ban Meta را معرفی کرد. «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا نیز ویژگی تماس ویدیویی آن را به نمایش گذاشته است. اکنون می‌توانید از طریق عینک متا به اپل میوزیک متصل شد. خریداران ایالات‌متحده و کانادا این محصول همچنین می‌توانند از دستیار هوش مصنوعی چندوجهی آن استفاده کنند.

مارک زاکربرگ با انتشار ریلز جدیدی در اینستاگرام، ویژگی تماس ویدیویی عینک هوشمند متا ری-بن را به نمایش گذاشته است. او در این تماس با «اِوا چِن»، مدیر بخش مد اینستاگرام، درباره طراحی جدید این محصول که Skyler نام دارد و شبیه به چشمان گربه است، صحبت می‌کند.

علاوه‌براین، مدل‌های Wayfarer و Headliner فعلی عینک متا نیز اکنون در رنگ‌های جدید قابل خریداری هستند. در مورد قابلیت جدید تماس ویدیویی عینک هوشمند متا، می‌توانید از طریق واتس‌اپ و مسنجر با دوستان یا خانواده تماس بگیرید. در وبلاگ متا اشاره شده که این ویژگی به‌تدریج درحال ارائه به کاربران است.

دیگر ویژگی ارائه‌شده با اپل میوزیک سازگاری دارد. بر اساس گزارش‌ها ظاهراً کاربران عینک Ray-Ban Meta می‌توانند از طریق آن آهنگ‌های موردنظر خود را پخش کنند و همچنین بر اساس سلیقه خود، آهنگ‌های پیشنهادی دریافت نمایند.

درنهایت، تمام کاربرانی که در ایالات‌متحده و کانادا از عینک هوشمند متا استفاده می‌کنند، به‌صورت بتا به هوش مصنوعی چندوجهی آن دسترسی پیداکرده‌اند. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد که با عینک خود عکس بگیرند و سپس از هوش مصنوعی متا اطلاعات بیشتری درخواست کنند. به عنوان مثال، می‌توان از این هوش مصنوعی درخواست کرد که یک گونه گیاهی را شناسایی کند، برای ویدیوهای اینستاگرام زیرنویس بسازد و زبان‌های خارجی را ترجمه کند.

۵۴۵۴

نشر علمی پزشکی

به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، می‌خواهم با ارائه مطالبی که بر اساس پژوهش‌های روز و رویکردهای معتبر تهیه شده‌اند، به شما در درک بهتر و مدیریت بهتر سلامتی کمک کنم.