بین الملل

فرمانده ارتش اوکراین: وضعیت در بسیاری از مناطق جنگی پیچیده است

فرمانده ارتش اوکراین در بازدید از پست‌های فرماندهی خط مقدم جبهه‌های نبرد با روسیه، به بررسی وضعیت موجود در میدان پرداخت و گفت در بسیاری از مناطق، شرایط جنگی پیچیده حاکم است.

به گزارش سرخط نیوز، «الکساندر سیرسکی» فرمانده ارتش اوکراین، امروز(دوشنبه) به همراه «رستم اومروف» وزیر دفاع این کشور از پست‌های فرماندهی یگان‌های ارتش اوکراین و یگان‌های مناطق درگیری بازدید کردند.

طبق گزارش کانال تلگرامی سیرسکی، فرماندهان ارتش درباره وضعیت مناطق تحت کنترل خود مطلع شدند.

سیرسکی گفت «دشمن مدام در حال حمله به مواضع نظامیان ماست و در بسیاری از مناطق، وضعیت پیچیده و نیازمند رصد مداوم است».

ارتش اوکراین چند روز پیش از شهر راهبردی «آودیوکا» در منطقه دونتسک عقب‌نشینی کرد و اخیرا هم اخباری از عقب‌نشینی از دیگر مناطق شرقی منتشر شده است.

سیرسیکی همچنین درباره بازدید از این مناطق گفت: «ما وضعیت فعلی را به طور مفصل بررسی کرده و درباره اقدامات اضافی ضروری، اول از همه، حفاظت از نظامیانمان در قبال پهپادها و حملات هوایی از طریق سامانه‌های دفاع هوایی، همچنین تقویت برخی مناطق جبهه گفت‌وگو کردیم».

سیرسکی و اومروف همچنین با فرماندهان تیپ‌ها و یگان‌های دیگر درباره وضعیت امور در میدان گفت‌وگو کرده و مشکلات موجود را تحلیل کردند.

فرمانده ارتش اوکراین «بر اهمیت هماهنگی و تعامل عملیاتی شایسته تمامی نیروهای دفاعی، همچنین حفظ جان مدافعان تاکید کرد».

سیرسکی گفت به منظور بهبود توانمندی‌های نظامی، ثبات و مدیریت یگان‌ها، فورا چند تصمیم را اتخاذ کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.