عمومی

مانور امداد و نجات و اسکان اضطراری در تبریز برگزار می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تراب محمدی صبح امروز یک شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری مانور امداد و نجات و اسکان اضطراری افزود: مانور امداد و نجات و اسکان اضطراری برای اولین بار در کشور با حضور تیم‌های تخصصی امداد و نجات از چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان در تبریز برگزار می‌شود.

وی افزود: آذربایجان شرقی از دیرباز شاهد حوادث مختلف غیر مترقبه بوده است و این حساسیت موضوع آمادگی برای مقابله با حوادث را دو چندان می‌کند.

محمدی بر ضرورت آمادگی همه نیروهای امدادی و خدماتی در فصول مختلف تاکید کرد و ادامه داد: حضور دستگاه‌های اجرایی در کنار همدیگر برای هماهنگی بهتر نتیجه بخش تر است و آمادگی بیشتری را در مواقع وقوع حادثه به منظور مدیریت بحران ایجاد خواهد کرد.

وی یادآوری کرد: در این مانور ۲۴ ساعته، نحوه مدیریت بحران در شرایط اضطراری، آشنایی سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط با مناطق حادثه خیز و نحوه دسترسی به این مناطق و شناسایی نقاط قوت و ضعف انجام عملیات در هنگام بروز سوانح و حوادث احتمالی مورد تاکید خواهد بود.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در پایان گفت: مانور امداد و نجات و اسکان اضطراری برای اولین بار در کشور با حضور یک هزار نفر از اعضای تیم‌های تخصصی امداد و نجات از چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان به میزبانی استان آذربایجان شرقی روز دوشنبه ۱۸ دی ماه در تبریز برگزار خواهد شد.