بین الملل

مقامات صهیونیست: جنگ محدود با حزب‌الله محتمل است

چند مقام صهیونیست از احتمال شکل گیری یک «جنگ محدود» میان رژیم اشغالگر و مقاومت لبنان خبر داده‌اند.

به گزارش سرخط نیوز، چند مقام دولتی رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کردند: ما در آستانه توقف تلاش‌های طاقت فرسا برای دستیابی به توافق هستیم، چراکه حزب‌الله تمایل خود را برای دستیابی به توافق، به میانجیگران اعلام نمی‌کند.

طبق گزارش رسانه‌های عبری زبان، این مقام‌های صهیونیست افزودند: «اگر توافقی برای دور کردن حزب‌الله از مرز لبنان حاصل نشود، ممکن است جنگ محدودی میان دو طرف آغاز شود.»

آنها همچنین گفتند: اگر این جنگ با حزب‌الله آغاز شود، ممکن است به تشدید همه جانبه تنش در کل منطقه منجر شود.

طی هفته‌های اخیر مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین شاهد تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی بوده است. طی هفت روز آتش‌بس میان رژیم اشغالگر و مقاومت فلسطین آرامش نسبی در این منطقه حکم‌فرما شد، اما در پی ازسرگیری تجاوزات تل‌آویو به نوار غزه، حملات متقابل میان حزب‌الله و رژیم اشغالگر نیز بار دیگر شدت گرفت.

رسانه‌های عبری گزارش داده‌اند که از زمان آغاز نبرد طوفان‌ الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و نیروهای اشغالگر مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شدند. تعدادی از شهرک‌نشینان هم به صورت داوطلبانه شهرک‌ها را ترک کرده‌اند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر توجهی به سرنوشت آنها نداشته و آنها را رها کرده‌ است.

پیشتر نیز روزنامه فایننشال تایمز خبر داد آمریکا، انگلیس و فرانسه در تلاشی دیپلماتیک برای جلوگیری از بروز درگیری همه‌جانبه میان مقاومت لبنان و رژیم صهیونیستی، در حال بررسی راه‌هایی برای متقاعد کردن حزب‌الله به دور شدن از مرز لبنان و فلسطین اشغالی هستند.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.