اجتماعی

همکاری ۲ خواهر برای دزدی از مردم/ سرقت به شیوه تنه‌زنی

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو خواهر که با تنه‌زدن به مسافران اتوبوس و مترو اقدام به سرقت از آنان کرده بودند، خبر داد.

به گزارش سرخط نیوز، سردار علی ولی پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال وقوع سرقت‌های سریالی از شهروندان به روش جیب‌بری در سطح ایستگاه‌های BRT ، مترو و برخی از فروشگاه‌های شهر تهران رسیدگی به موضوع در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و آنان در گام نخست با بررسی‌های میدانی متوجه شدند که دو خواهر با حضور در معابر و مکان‌های شلوغ مانند مترو،  بی‌آرتی و فروشگاه‌ها با همکاری یکدیگر با شیوه تنه زدن اموال با ارزش مسافران و افراد حاضر در مکان‌های شلوغ را سرقت به سرعت از محل متواری شده‌اند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان در ادامه سرنخ‌های بیشتری را از این دو خواهر سارق به دست آوردند، گفت:‌ سرانجام نیز کارآگاهان با استفاده از روش‌های فنی و پلیسی مخفیگاه متهمان را در جنوب شهر تهران مورد شناسایی قرار داده و پس از انجام هماهنگی‌های قضایی و اخذ مجوزهای لازم، هر دو متهم را در یک عملیات پلیسی در مخفیگاهشان دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: از مخفیگاه متهمان، ۹ دستگاه گوشی هوشمند، پنج قطعه سیم کارت، ۵۷ حلقه انگشتر طلای زنانه و مردانه، ۳۹ رشته گردنبند و دستبند، ۲۴ عدد گوشواره، یک عدد  افشانه گاز اشک آور، ۱۳ فقره کارت مترو، ۱۸ عدد رم گوشی و تعدادی کارت و مدارک شناسایی متعلق به افراد مختلف کشف و ضبط شد.

ولی‌پور گودرزی با اشاره به انتقال متهمان به مقر انتظامی و انجام بازجویی از آنان، گفت: هر دو متهم تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به ۳۵ فقره جیب‌بری با همکاری یکدیگر اعتراف کردند.

وی با اشاره به تشکیل پرونده برای دو متهم دستگیر شده، گفت: این دو نفر به همراه پرونده تشکیل شده و برای ادامه روند رسیدگی به جرائم روانه دادسرا شدند. تحقیقات ماموران پلیس آگاهی برای کشف دیگر جرائم احتمالی و شناسایی مالباختگان نیز همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر نقش جوانان در تغییرات اجتماعی و ساختار اجتماعی.