وحدت نگاه به دیپلماسی و میدان در زمان ریاست‌جمهوری شهید رئیسی محقق شد

سرپرست وزارت خارجه گفت: یکی از موفقیت های دولت سیزدهم این بود که هوشمندانه با تدبیر شهید آیت الله رئیسی، وحدت نگاه و هماهنگی میان میدان و دیپلماسی محقق شد .

به گزارش سرخط نیوز، علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه ایران در جمع خبرنگاران درباره ادامه سیاست های خارجی دولت سیزدهم اظهارکرد: مسیری که شهید آیت الله رئیسی و شهید امیرعبداللهیان در سیاست خارجی کشور دنبال کردند، پس از شهادت ایشان نیز با قوت ادامه پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: سیاست همسایگی، یکی از سیاست های راهبردی جمهوری اسلامی در وزارت خارجه خواهد بود و برای ایجاد ثبات در منطقه، گسترش همکاری‌های اقتصادی و تعاملات چندجانبه بیش از پیش تلاش خواهد شد. همچنین روابط ایران با کشورهای اسلامی رو به توسعه است. هرچند هنوز با برخی از کشورها به حد تراز نرسیدیم.

باقری در پایان یادآور شد: میدان و دیپلماسی بدون یکدیگر ناموفق خواهند بود. کسانی که قصد جدا کردن این دو موضوع را دارند، نشان از فهم نادرست آنان از سیاست خارجی است و یکی از موفقیت های دولت سیزدهم این بود که هوشمندانه و با تدبیر شهید آیت الله رئیسی، وحدت نگاه و هماهنگی میان میدان و دیپلماسی محقق شد که در دوسال گذشته مصادیق بارز این هوشمندی را مشاهده کردیم.

انتهای پیام