بین الملل

ویدیوی ساختگی ترامپ از رفتن بایدن به خانه سالمندان

دونالد ترامپ که احتمالا امسال رقیب بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌شود، باز هم به سن و سال رهبر فعلی کاخ سفید پرداخت و در ویدیویی ساختگی او را در حال عزیمت به سمت خانه سالمندان نشان داد!

به گزارش سرخط نیوز، در سال انتخاباتی آمریکا، هیچکدام از نامزدهای دموکرات و جمهوری‌خواه، از پرداختن به نقاط ضعف رقیب خود کوتاه نمی‌آیند و حتی گزارش شده که جو بایدن، رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا، تیمی را مسئول رصد سخنرانی‌های جنجالی دونالد ترامپ کرده است تا علیه رقیبش استفاده کند.

با این حال، رهبران ارشد حزب دموکرات‌ آمریکا در خفا و عیان نگرانی‌های خودشان به‌ویژه درباره سن و سال بایدن را مطرح کرده‌اند و این مساله هم از نگاه ترامپ دور نمانده است. او با انتشار ویدیویی غیرواقعی، بایدن و نانسی پلوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا را در حال رفتن به یک خانه سالمندان نشان داد. پلوسی اکنون ۸۳ ساله است.

پیشتر هم استیون میلر، مشاور سابق کاخ سفید در دوران ترامپ در گفت‌وگویی با نیوزمکس گفت: اسناد ثابت می‌کنند که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا هیچ حضور ذهن و ادارکی ندارد. او ظرفیت ذهنی برای آنکه رئیس‌جمهور آمریکا باشد، در اختیار ندارد. اگر او در یک مرکز نگهداری از سالمندان باشد باید از وسائل کمکی برای ادامه زندگی خود استفاده کند.

همچنین نشریه نیویورک‌پست در مطلبی نوشت: حدود ۱۶۱۰ متر میان کاخ سفید تا کنگره آمریکا فاصله است و این فضایی عالی به منظور ساخت سرای سالمندان برای رهبران سالخورده ماست.

با توجه به بحران سالخوردگی در میان مقامات ارشد آمریکایی از جمله جو بایدن، رئیس‌جمهوری ۸۱ ساله آمریکا و گاف‌های متعدد او، تردیدهایی درباره توانایی او برای چهار سال ریاست جمهوری دیگر وجود دارد. ترامپ هم ۷۷ ساله است و او هم بارها گاف داده؛ مثلا یک بار که قصد داشت به کارهای نانسی پلوسی در زمان حضورش در مجلس نمایندگان اشاره کند، چندین و چند بار نام نیکی هیلی را بر زبان آورد.

با این حال بایدن بارها بعد از انجام سخنرانی‌هایش و برای پایین رفتن از سکو، به وضوح سرگردان و مبهوت شده، بارها برای پیدا کردن مسیر دچار اشتباه شده، به درستی نمی‌تواند از پله‌های هواپیما بالا و پایین برود و به سختی می‌توان ویدیویی پیدا کرد که او حین بالا رفتن از پله‌های هواپیما، زمین نخورده باشد.

به‌تازگی یکی از اعضای سرویس مخفی آمریکا، مسئول همراهی بایدن در پله‌های هواپیما شده است. البته کاخ سفید، مشکل را در زیره کفش‌های بایدن می‌داند و معتقد است با تغییر کفش‌های مردانه به کفش‌های کتانی مشکل حل می‌شود! بدترین مورد اما زمانی بود که او با حضور در یک پایگاه نظامی آمریکا، مقابل نظامی‌ها کاملا نقش بر زمین شد. اما علاوه بر این‌ها، او بارها اسامی و سمت‌ها را هم اشتباه کرده و حتی از نظر او، عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مکزیک است!

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.