علمی و پزشکی

پرسنل فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا خون اهدا کردند

سرخط نیوز/گیلان فرماندار، معاونان فرماندار و جمعی از پرسنل فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا با هدف کمک به بیماران نیازمند و ترویج فرهنگ اهدای خون، با حضور در پایگاه انتقال خون این شهرستان، بخشی از خون خود را اهدا کردند.

فرماندار آستارا امروز ۲۳ بهمن در حاشیه این امر خداپسندانه در گفت‌وگو با خبرنگار سرخط نیوز اظهار کرد: مردم شهرستان مرزنشین و شهید پرور آستارا همواره با شرکت در اهداء خون علاوه بر سهیم شدن در کمک به بیماران نیازمند، موجب ترویج این امر خداپسندانه در جامعه می شوند.

محمدرضا شهاب‌زاده با بیان اینکه سنت حسنه اهدای خون بخشیدن زندگی به همنوعان و نمونه بارزی از ایثار و از خودگذشتگی است، افزود: علاوه بر جنبه معنوی این کار خداپسندانه، رعایت بهداشت و سلامتی نیز در اهداء خون بسیار موثر است و پزشکان تاکیدات زیادی به اهداء خون داشته‌اند.

وی اهداء هر قطره خون را به منزله اهداء زندگی به یک شخص و اهداء زندگی به یک خانواده قلمداد کرد و یادآور شد: بر مسئولان لازم است که در تبیین و حمایت از این سنت حسنه همت گمارده و آن را ارج بگذارند.

به گزارش سرخط نیوز، شهرستان مرزی بندر آستارا با حدود ۹۵ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.
انتهای پیام

نشر علمی پزشکی

به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، می‌خواهم با ارائه مطالبی که بر اساس پژوهش‌های روز و رویکردهای معتبر تهیه شده‌اند، به شما در درک بهتر و مدیریت بهتر سلامتی کمک کنم.