برترین های کسب و کارعمومی

چگونه سایز انگشتر را پیدا کنید؟

به گزارش همشهری آنلاین، خریدن یک انگشتر می‌تواند مشکل باشد اگر در مورد سایز انگشتر خود مطمئن نباشید. در حالی که یک جواهرساز یا جواهرفروش می‌تواند دقیق‌ترین سایز را به شما بدهد، اما همواره رفتن به جواهرفروشی برای انجام این کار راحت نیست.شما می‌توانید به راحتی با ۳ مرحله‌ای که هاوکن‌یو توضیح داده است سایز دقیقی برای انگشت و انگشتر مناسب خود بیابید. یک روش برای این کار استفاده از یک نخ یا روبان برای اندازه‌گیری دور انگشت و اندازه‌گیری طول مورد نظر با خط‌کش و مطابقت دادن اندازه با چارت یا جدول سایز انگشترهاست.

روش دیگر، استفاده از انگشتری است که در حال حاضر از سایز آن راضی هستید و متناسب با انگشت شماست. یافتن سایز انگشتر با روش دوم حتی ساده‌تر نیز می‌شود. در این روش شما می‌توانید سایز انگشت خود را با مقایسه سایز انگشتر مورد نظر با نمودار سایز انگشترها بدست آورید.

 یافتن سایز انگشتر با اندازه‌گیری انگشت

یک نخ یا روبان را دور انگشت خود بپیچید

روبان را دور بند انگشتی که می‌خواهید سایز آن با بیابید، بپیچید. این بخش ضخیم‌ترین قسمت انگشت شما است و باید انگشتر شما به راحتی روی آن حرکت کند. و گذشته از آن، پوشیدن و درآوردن انگشتر نباید دردناک باشد. یک روبان یا نوار پارچه‌ای یا پلاستیکی را برای اندازه‌گیری دقیق‌تر انتخاب کنید. می‌توانید نوار اندازه‌گیری فلزی را نیز امتحان کنید، اما پیچیدن آن دور انگشت بسیار سخت‌تر خواهد بود و می‌تواند باعث آسیب شود.

► برای اندازه‌گیری هرچه ساده‌تر، می‌توانید وب‌سایت‌های مختلف جواهرفروشی را برای یافتن اندازه‌گیرهای انگشت قابل چاپ بررسی کنید. این اندازه‌گیرها شبیه به خط‌کش هستند. می‌توانید آن‌ها را پرینت بگیرید و از این اندازه‌های آماده به عنوان نوار استفاده کنید. تنها تفاوت آن‌ها با نوار این است که اندازه حلقه‌ها روی خود خط‌کش قابل مشاهده است، به این معنی که لازم نیست اندازه‌ بزنید و با خط‌کش مجدد اندازه بگیرید و سپس به سراغ جدول سایز انگشترها برای تبدیل اندازه به سایز بروید.

کاغذ یا نوار را خیلی محکم دور انگشتتان نپیچید. هدف یافتن انگشتری کمی تنگ اما راحت است.

► نکته جالبی که باید به آن توجه کنید این است که حتی انگشتان یکسان روی دو دست شما اندازه‌های مختلفی دارند. پس حتما قبل از اینکه بخواهید سایز انگشتر انتخاب کنید باید مطمئن شوید قرار است انگشتر را در کدام انگشت خود بپوشید. برای حلقه نامزدی باید انگشت حلقه دست چپ خود را اندازه بگیرید، نه دست راست خود.

► نکته عجیب دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که اندازه انگشتان شما در طول روز تغییر می‌کند. برای اینکه مطمئن شوید بهترین سایز را انتخاب خواهید کرد، سعی کنید در پایان روز این اندازه‌گیری را انجام دهید.

محل هم‌پوشانی دو لبه نوار را با خط‌کش اندازه بگیرید

برای این کار ابتدا روبان را دور دست خود بپیچید سپس با یک خودکار یا ماژیک محل هم‌پوشانی دو لبه نوار را علامت بزنید. سپس نوار را باز کرده و بر روی یک کاغذ صاف قرار دهید. محل علامت زده شده بر روی نوار را بر روی کاغذ علامت بزنید. بسته به واحد اندازه‌گیری رایج در کشور خود، می‌توانید اندازه‌گیری را به اینچ یا میلی‌متر ثبت کنید. بسیاری از جداول هر دو واحد اندازه‌گیری را در دسترس قرار می‌دهند. اما به دلیل رایج بودن واحد متریک در کشورمان اندازه‌گیری خود را به میلی‌متر انجام دهید.

اگر از اندازه‌گیرهای انگشت چاپی استفاده می‌کنید، دقیقا نقطه‌ای را که روی خود خط‌کش همپوشانی دارد را علامت بزنید. سپس در نقطه علامت زده می‌توانید سایز انگشتر مناسب را بیابید.

اندازه خود را با یک نمودار سایز انگشتر مقایسه کنید

در این مرحله با توجه به در دست داشتن اندازه دقیق انگشت خود، زمان آن رسیده است که سایز انگشتر خود را پیدا کنید. این نمودارها را می‌توانید در بسیاری از سایت‌ها پیدا کنید یا از جدولی که ما در اختیارتان گذاشته‌ایم استفاده کنید. در صورت تمایل می‌توانید نمودار را برای همراه داشتن یک مرجع آسان چاپ کنید، اما لزومی ندارد.

این نمودارها، اندازه‌ها را به سایز انگشتر تبدیل می‌کنند. به عنوان مثال، ۵۹.۵ میلی‌متر یعنی سایز انگشتر ۹.

► اگر اندازه‌گیری شما بین دو اندازه قرار دارد، اندازه بزرگ‌تر را انتخاب کنید.

► اگر از اندازه‌گیرهای انگشت استفاده می‌کنید، محل هم‌پوشانی را که علامت زده‌اید نگاه کنید. سایز انگشتر روی خود این خط‌کش‌ها نوشته شده است.

 یافتن سایز انگشتر با چارت‌های دایره‌ای

یک چارت سایز انگشتر را پرینت بگیرید

بسیاری از فروشندگان آنلاین جواهرات در سایت خود نمودارهای قابل چاپی ارائه می‌دهند که تعدادی دایره با اندازه‌های مختلف را نشان می‌دهد.

برای یافتن چارتی با دقت بهتر، می‌توانید چارت خود جواهرفروشی‌ای که قصد خرید از آن را دارید را چک کنید. با این کار مطمئن خواهید شد سایزهای موجود در چارت با سایز محصولات آن‌ها مطابقت کامل را دارد. می‌توانید این چارت‎‌ها را در سایت یا اینستاگرام آن‌ها بیابید اما اگر عجله دارید یا حوصله ندارید می‌توانید گوگل را سرچ کنید.

در میان انگشترهای خود آنکه را از همه متناسب‌تر است انتخاب کنید

یک انگشتر مناسب و متناسب با سایز انگشت مورد نظر خود را انتخاب کنید. این انگشتر باید کمی تنگ اما خیلی سفت نباشد. یعنی به حدی تنگ باشد که نیفتد و به حدی آزاد باشد که به راحتی در انگشت بچرخد.

مجددا مطمئن شوید که انگشتر متناسب با اندازه انگشتی است که می‌خواهید انگشتر را دست کنید. حتی دو انگشت حلقه شما می‌توانند اندازه‌های مختلفی داشته باشد.

► اگر انگشتر ندارید، یک سیم نازک یا کاغذ را دور انگشت خود بپیچید و از آن استفاده کنید.

انگشتر خود را روی چارت انگشترها قرار دهید

برای تناسب درست و کامل، دایره باید دقیقا با داخل انگشتر مطابقت داشته باشد. اگر بین دو سایز نزدیک به هم گیر کردید، سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید.

دلیل اینکه گفته می‌شود سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید این است که انگشت شما در طول روز ورم می‌کند. اگر سایز کوچک‌تر را انتخاب کنید، امکان دارد انگشتر در طول روز خیلی تنگ شود.

دایره را با حاشیه بیرونی حلقه مطابقت ندهید، در غیر این صورت حلقه برای شما خیلی کوچک خواهد بود.

چگونه بدون متوجه شدن فردی، سایز انگشتر او را بیابیم؟

حتما تا به حال شده است که بخواهید کسی را سورپرایز کرده و برای او انگشتر هدیه بگیرید و مسلما نمی‌خواهید او متوجه سورپرایز شما شود. یکی دیگر از مسائلی که امروزه تبدیل به دغدغه خیلی از افراد شده است این است که چگونه می‌توان بدون متوجه شدن فردی سایز انگشت او را برای خرید انگشتر، متوجه شد.

اگر فرد مورد نظر انگشتری در دست دارد، از زیبایی آن تعریف کنید و بپرسید که آیا می‌توانید آن را امتحان کنید. انگشتر را وارد انگشت خود کنید و به این نکته توجه کنید که انگشتر چه اندازه در انگشت شما پایین می‌رود؛ و چقدر شل یا سفت است.

همچنین می‌توانید از شخصی که به آن‌ها نزدیک است، بپرسید که آیا اندازه‌های آن‌ها را می‌دانند. البته حلقه‌ای را که از جنس طلا یا نقره باشد می‌توانید با بردن به جواهرفروشی همواره متناسب با انگشت خود کوچک یا بزرگ کنید، اگر سایز اشتباه را خریداری کردید.

به عنوان یک راه‌حل دیگر شما می‌توانید به بهانه‌های مختلف یا به طور تصادفی یک عکس نزدیک از دستان آن‌ها بگیرید. معمولا یک جواهرساز ماهر می‌تواند با یک نگاه به دست افراد سایز دقیقی را برای آن‌ها حدس بزند.

شما همچنین می‌توانید به دور از چشم آن‌ها انگشترهایشان را امتحان کنید. نحوه قرارگیری انگشتر در دست خود، شلی و سفتی آن در انگشت خود را به خاطر بسپارید. بدین ترتیب می‌توانید انگشتری را خریداری کنید که متناسب با سایز آن‌ها باشد.

همچنین اگر آن‌ها برای مدتی انگشتر خود را درآوردند می‌توانید به دور از چشم آن‌ها انگشتر را روی یکبرای تعیین و مشخص نمودن سایز انگشتر و ( ” طلا و نقره ” مردانه و زنانه ) از چند روش زیر که با جدول توضیح داده شده است می توان استفاده نمود. برای پیدا کردن و تعیین سایز در ایران و اکثر کشور ها از روش های زیر استفاده می شود.

۱-جدول راهنمای سایز انگشتر طلا و نقره در ایران

در کشور های مختلف نوع خاصی از سایز بندی مرسوم است. در ایران سایز بندی محیطی داخلی انگشتر ( سایز انگشتر طلا ) متداول است. حال بعضی از محصولات وارداتی بوده و سایزبندی متفاوتی نیز دارند. در جدول زیر می توانید سایز انگشتر خود را تبدیل نمایید. تبدیل سایز انگشتر امریکا و کانادا به ایران ( قطر و محیط داخلی انگشتر ) را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

در ادامه ۳ روش تعیین سایز انگشتر به صورت دقیق ذکر می شود، اگر تمایل دارید جدول سایز حدودی و معمول دست مردانه و زنانه را مشاهده کنید را کلیک کرده و به قسمت توضیحات مراجعه نمایید.

۲- روش تشخیص سایز دوم: پیدا کردن سایز با استفاده از برگه تعیین سایز و انگشتر سایز دست

دقت نمایید قسمت داخلی بدنه انگشتر (رکاب انگشتر) دقیقا دایره را پوشش دهد.

همچنین دایره نباید قسمت خارجی انگشتر را پوشش دهد ، بلکه باید  قطر داخلی انگشتر سطح دایره را بپوشاند.