اجتماعی

کشف لوازم خانگی قاچاق از یک انبار در جنوب تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف لوازم خانگی قاچاق به ارزش بیش از ۱.۵ میلیارد تومان از انباری در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش سرخط نیوز، سرهنگ مهدی افشاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده جنوب تهران شدند، رسیدگی به این پرونده در پی انجام اقدامات اطلاعاتی در دستورکار قرار گرفت و در جریان آن مشخص شد که مقادیری کالای خارجی در انباری در خیابان فدائیان اسلام تخلیه و دپو شده است.

وی با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ مشخص شد که این کالاها توسط خودروهای شوتی از جنوب کشور به این مکان منتقل و سپس در بازار توزیع شده است، گفت: ماموران با کسب این اطلاعات نسبت به هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوزهای لازم اقدام کردند. در ادامه نیز محل مذکور را بازرسی کردند که در جریان آن مشخص شد محل یک باب انبار کالای بازرگانی است، اما کالاهای موجود در آن در سامانه انبارها ثبت نشده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ادامه داد: ماموران با حضور در محل مشاهده کردند که مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع لوازم آشپزخانه خارجی در محل دپو شده است. در جریان استعلامات گمرکی انجام شده نیز مشخص شد که اسناد گمرکی موجود در انبار  مطابقتی با کالاهای مکشوفه ندارد و این اقلام فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی و به عبارت دیگر قاچاق است.

افشاری با بیان اینکه کالاها شامل ۱۰۲دستگاه هواپز، ۲۴ دستگاه مخلوط کن ۱۹۱دستگاه گوشتکوب برقی، ۲۵ دستگاه قهوه ساز و همگی ساخت کشور چین بودند، گفت: کارشناسان ارزش ریالی اقلام قاچاق کشف شده را بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال برآورد کردند.

وی با بیان اینکه در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شد، اظهارکرد: همچنین یک نفر نیز دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد که این فرد به همراه پرونده متشکله به دادسرا منتقل شد.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر نقش جوانان در تغییرات اجتماعی و ساختار اجتماعی.