۴۷ عملیات امداد و نجات در مناطق متأثر از سیل و آبگرفتی / ادامه جستجوی مفقودین سیل چالوس

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به انجام ۴۷ عملیات امداد و نجات توسط نجاتگران‌ این جمعیت در مناطق متأثر از سیل و آبگرفتی گفت: عملیات جست‌وجوی مفقودین در چالوس کماکان ادامه دارد.

به گزارش سرخط نیوز ؛ بابک محمودی اظهار داشت: از لحظه وقوع سیل و آبگرفتگی از ۲۴ تا ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۳، در ۶ استان متأثر از سیل و آبگرفتگی از جمله آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و مازندران طی ۴۷ مورد عملیات امداد و نجات نجاتگران‌ هلال احمر به ۲۸۸ نفر امدادرسانی‌کردند.

وی افزود: نجاتگران‌ هلال احمر در این مدت ۵۲ نفر را به مناطق امن منتقل کرده، آب ۳۷ باب منزل مسکونی را تخلیه کرده و ۳ نفر اسکان اضطراری دادند.

وی ادامه داد: متاسفانه ۲ نفر از هموطنان در منطقه چالوس جان خود را از دست دادند و همچنین عملیات جست و جو برای پیدا کردن یک نفر مفقودی توسط نجاتگران‌ هلال احمر کماکان ادامه دارد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان امداد و نجات، بابک محمودی تصریح کرد: در این مدت ۵۰ قرص نان، ۲۰ بسته غذایی و ۴۸ قوطی کنسرو جات در بین متأثرین از سیل و آبگرفتگی توزیع شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: تعداد ۷۹تیم عملیاتی متشکل از ۲۶۳ امدادگر و نجاتگر در این ۶ استان به متأثرین از سیل و آبگرفتی خدمات امدادی ارائه دادند.

انتهای پیام