استان هاعمومی

در دعاوی حقوقی خود از بهترین وکیل اراک استفاده کنید

در این مقاله با مفهوم وکیل و راهکارهای انتخاب بهترین وکیل اراک در هر پرونده‌ای آشنا خواهید شد تا بتوانید دعاوی حقوقی و کیفری خود را به درستی پیگیری کنید.

اولین مرحله شروع فرآیند پیگیری حقوقی، مشاووره حقوقی، ثبت دادخواست و یا شکواییه است. همانند هر حوزه و شغل دیگری، برای رسیدن به هدف و منظور مطلوب مشاوره و نگارش یک دادخواست صحیح و یا پیگیری صحیح و سریع پرونده در مراجع قضایی می‌بایست به فرد صاحب‌نظر این عرصه یعنی بهترین وکیل اراک مراجعه نمود. اما سؤال اصلی اینجاست که برای هر پرونده‌ای باید به چه نماینده حقوقی مراجعه کرد. قبل از پاسخ به این پرسش باید مفاهیم زیر را تعریف نمود

وکیل مدافع یا نماینده حقوقی

وکیل فردی است که به موجب یک سند اعم از یک نامه اداری، وکالتنامه اسناد رسمی یا وکالتنامه دادگستری و یا حتی سخن شفاهی (به شرط اثبات) از طرف فردی دیگر واجد اختیارات و وظایفی می‌گردد و در حدود تعیین شده در سند ذکر شده می‌تواند به جای موکل خود عملی را انجام دهد. به طور مثال در وکالت فروش، نماینده حقوقی از طرف موکل اجازه می‌یابد که مال مشخص شده در وکالتنامه را بفروشد و در صورت وجود اختیار ثمن معامله یا همان مبلغ مال فروخته شده را دریافت نماید و یا در وکالت طلاق، زن از طرف شوهر خود وکیل می‌گردد تا خود را مطلقه نماید.

به طور کلی دو نوع نماینده حقوقی اعم از اداری یا کاری و نیز وکیل دادگستری وجود دارد. وکیل دادگستری می‌تواند اختیارات نماینده حقوقی کاری یا اداری را داشته باشد، اما نماینده حقوقی اداری نمی‌تواند همانند او به محاکم قضایی و دادگاه‌ها مراجعه نماید. همچنین وکلا به دو نوع پایه یک و دو یا کارآموز وکالت تقسیم می‌شوند که تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته و این تمایز بیشتر مربوط به حوزه اختیارات در جرائم کیفری و سابقه کاری می‌باشد.

بهترین وکیل اراک

وکیل پایه یک دادگستری، نوعی از نماینده حقوقی است که به موجب اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری، صلاحیت حضور در مراجع قضایی و دفاع از موکل خود بر اساس موازین قانونی را دارد. وکیل پایه یک دادگستری برای اخذ پروانه پایه یک وکالت، پس از قبولی در آزمون وکالت می‌بایست یک دوره کارآموزی وکالت را به مدت دو سال سپری کند. در این دوره، کارآموز وکالت با حضور در انواع دادگاه‌ها و دادسرا و مطالعه انواع پرونده‌ها و دعاوی تجربه کسب می‌کند و پس از طی این دوره و قبول شدن در آزمون اختبار، به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته می‌شود. وکیل پایه یک دادگستری، بهترین نماینده حقوقی و آگاه به انواع دعاوی حقوقی و کیفری است.

بهترین وکیل اراک

وکیل خانواده، وکیل پایه یک دادگستری است که به طور تخصصی در حوزه مختلف دعاوی خانواده نظیر طلاق توافقی، طلاق از سمت زوجه، طلاق از سمت زوج، مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت، الزام به تمکین و … فعالیت می‌کند. نماینده حقوقی خانواده علاوه بر تسلط بر مسائل حقوق خانواده می‌بایست یک روانشناس خوب نیز باشد. در بسیاری از پرونده‌های خانواده به خصوص طلاق، زوجین آسیب‌های زیادی را تحمل کرده‌اند و علاوه بر یک نماینده حقوقی نیازمند یک دوست و هم‌صحبت هستند تا بتوانند علاوه بر مشکل حقوقی، روح خود را درمان کنند.

دعاوی خانواده به دلیل درگیر بودن قشرهای مختلف سنی و موقعیتی اعم از زوجین، خانواده‌ها و فرزندان بسیار پیچیده بوده و باید در کمترین زمان حل و فصل شوند. بنابراین، نماینده حقوقی خانواده با تخصص خود می‌تواند مشکلات ناشی از این گونه دعاوی را تا حد زیادی کاهش دهد و موجب شود تا حقی از صاحب حق ضایع نشود.

بهترین وکیل اراک

وکیل ملکی یک وکیل پایه دادگستری می‌باشد که در دعاوی ملکی نظیر دعاوی موجر و مستأجر، تخلیه، خلعید، الزام به تنظیم سند رسمی، افراز ملک مشاعی، الزام به ایفای تعهد و یا الزام به تحویل مبیع و … تبحر دارد. دعاوی ملکی به دلیل نوع ماهیت و شکل خود معمولاً طولانی بوده و نیازمند تسلط به قانون مدنی و آیین دادرسی مدنی و … دارند که این امر برای افراد عادی ممکن نیست. در بسیاری از موارد، افراد بدون استفاده از مشاوره حقوقی با نماینده حقوقی ملکی اقدام به ثبت دادخواست کرده و یا پرونده خود را در محاکم قضایی پیگیری می‌کنند و متاسفانه پس از طی چند ماه و یا حتی چند سال از گرفتن حق خود باز می‌مانند، بنابراین وکیل ملکی می‌تواند در این زمینه هم خسارات ناشی از تأخیر را کاهش دهد و احتمال برد در پرونده را افزایش دهد.

بهترین وکیل اراک

در صورتی که وکیل پایه یک دادگستری به طور تخصصی بر روی دعاوی وصول مطالبات اعم از چک، سفته، رسید بانکی و یا سند عادی فعالیت کند به اختصار به عنوان وکیل چک شناخته می‌شود. دعاوی مطالبه وجه چک و یا مطالبه وجه سفته یکی از شایع‌ترین دعاوی موجود در دادگاه‌ها هستند. نماینده حقوقی چک با تبحر خود می‌تواند حکم محکومیت خوانده را اخذ کرده و علاوه بر آن با درخواست قرار تأمین خواسته، اموال خوانده را توقیف نماید تا خواهان در صورت وجود حق به اموال از دست رفته خود دست یابد.

بهترین وکیل اراک

دعاوی کیفری یکی از مهمترین و پیچیده‌ترین دعاوی مطرح شده در دادسرا هستند که وکیل پایه یک دادگستری می‌بایست حتماً با تخصص کامل در این پرونده‌ها وارد شود. دعاوی نظیر رابطه نامشروع، تجاوز، توهین و تهدید و فحاشی و قذف، خیانت در امانت، کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع، فروش یا انتقال مال غیر، چک بلا محل، ضرب و جرح عمدی، قتل، مواد مخدر، شرب خمر، ورد به عنف و تصرف عدوانی و … از جمله دعاوی کیفری به شمار می‌روند که قانون برای این جرائم، مجازات‌های سنگینی درنظر گرفته است.

بنابراین کوچکترین اشتباهی می‌تواند در صدور قرار مجرمیت و یا قرار منع تعقیب مؤثر باشد. نماینده حقوقی کیفری با تسلط کامل بر قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری و نیز تیزهوشی تمام می‌تواند شرایط پرونده را به نفع موکل خود تغییر دهد. بسیاری از افراد بدون مشورت با نماینده حقوقی کیفری اقدام به ثبت شکوائیه کرده و به دلیل طرح اشتباه پرونده موجب ضرر و زیان به خود می‌شوند. متهمین پرونده‌ها نیز باید توجه داشته باشند که عدم مشاوره حقوقی و یا اعطای وکالت به وکیل کیفری ممکن است موجب ضرر‌های جبران ناپذیر از جمله از دست رفتن مال، جان و یا آبروی خود گردند. بنابراین استفاده از بهترین وکیل اراک در دعاوی یاد شده بسیار راهگشاست.

اولین قدم در هر پرونده قضایی انتخاب بهترین وکیل اراک است. در دنیای امروزی کمتر کسی پیدا می‌شود که درگیر پرونده‌های حقوقی نباشد. به جای صرف کردن ساعت‌ها وقت در دادگاه و سردرگم شدن بهتر است که همان ابتدا یک وکیل متخصص و باتجربه را انتخاب کنید. داشتن وکیلی با مهارت و تخصص کافی می‌تواند شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب یاری نماید. در این مقاله لیست 10 تایی از بهترین وکیل اراک را معرفی می‌کنیم.

ملاک شما برای انتخاب بهترین وکیل اراک چیست؟

مشخصات فردی و چند مورد از پرونده‌های معروف 10 وکیل برتر تهران، همراه با آدرس و شماره تماس بهترین وکیل، بیان کرده‌ایم. شما می‌توانید براساس معیار‌های خود، از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید.

خصوصیات بهترین وکیل اراک

دستیابی به موفقیت در پرونده‌های حقوقی، افراد را ملزم به داشتن وکیل مجرب می‌کند تا یاری گر آنها در طی مراحل دشوار و حساس قانونی باشد. با توجه به اینکه افراد عادی اطلاعاتی در مباحث قضایی ندارند و نمی‌توانند اقدامات لازم در ارتباط با پرونده را انجام دهند تا به نتیجه مطلوب دست یابند، از این رو وجود فردی متخصص در حقوق و قضا، الزامی است. صرفاً اشراف به قوانین کافی نیست و برای حصول نتیجه، باید بهترین وکیل را انتخاب نمود. علاوه بر وظایفی که وکیل در قبال موکل دارد، بایستی ویژگی‌های خاصی را نیز دارا باشد. برخورداری از این خصوصیات نشانه‌های بهترین وکیل است.

وظایف بهترین وکیل اراک

وکلا در ابتدا باید پرونده افراد را به دقت مطالعه کرده و با وی گفتگو نموده تا از جوانب و جزئیات کامل پرونده اطلاع یابند. دفاع شایسته و بایسته از موکل وظیفه اساسی هر وکیل است. وکیل مربوطه باید تمام تلاش خود را در جهت احیای حقوق موکل خویش به جا آورد. هرگونه سهل انکاری از جانب وکیل که منجر به بروز خساراتی به موکل گردد موجب بروز صدمات سنگین شده و مسئولیت و عهده دار آن، وکیل خواهد بود. توجه به مصلحت موکل در طول انجام اقدامات مربوطه و آگاه سازی وی از جوانب مختلف پرونده نیز از وظایف وکیل خوب و با کفایت است.

در رسیدگی به پرونده‌های خانوادگی به موجب وجود مسائلی از قبیل حفظ آبرو اعضای خانواده و کاهش اضطراب و تنش‌های وارده به آنها، بهتر است وکیلی را انتخاب کنیم که علاوه بر خصوصیات ذکر شده، توانایی کنترل شرایط و کاهش صدمات وارده به موکل خویش را دارا باشد. در پرونده‌های مالی، به موجب اختلافات موجود بین افراد، وکیل موظف خواهد بود علاوه بر حفظ حقوق موکل خویش، موجبات صلح بین طرفین را فراهم سازد. مهم‌تر از همه، انتخاب بهترین وکیل اراک، جهت پیگیری پرونده‌های کیفری است. حساسیت زیاد این پرونده‌ها، دقت و تخصص بالای وکیل را می‌طلبد که بتواند به طور کامل از حقوق موکل خویش دفاع کرده و کوچکترین ضرری بر وی وارد نشود. متاسفانه برخی از وکلا هیچگونه احساس مسئولیتی در قبال موکل خویش نداشته و تنها به حق الوکاله دریافتی از افراد توجه می‌کنند. حتی برخی از آنان توجهی به حق به جانب بودن موکل خویش نکرده و در قبال دریافت مبالغ هنگفت، وکالت افراد متقلب را برعهده گرفته و جریان پرونده را به نفع آنها تغییر می‌دهند.

بهترین وکیل اراک چه شاخصه‌هایی دارد

 1. امین، صادق، صبور، شجاع، دلسوز، منطقی، با پشتکار، شرافتمند
 2. قابل اعتماد، وقت شناس، مسئول، منظم، پاسخگو، مجرب
 3. دارای اعتماد به نفس و همچنین عزت نفس
 4. انجام اقدامات در محدوده واگذار شده به وی
 5. مجرب در امور حقوقی و احاطه کامل به قوانین
 6. برخورداری از بیان نافذ و گویا در دفاع از موکل در دادگاه
 7. پرهیز از انجام اقداماتی که علیه حفظ آبرو و حیثیت افراد باشد.
 8. به کارگیری تمام تلاش جهت حصول نتیجه در حداقل زمان ممکن
 9. خودداری از انجام اقدامات غیر ضروری
 10. اقدام در جهت سیر قانونی و کاهش زمان رسیدگی به پرونده
 11. همکاری با دادگاه و تسلط کامل بر قواعد آن
 12. پاسداری و حفظ حقوق موکل خویش
 13. امانت داری و حفظ اسرار موکل
 14. شفاف سازی مراحل و عواقب احتمالی پرونده به موکل
 15. اجتناب از امیدوار کردن نابجا افراد در احقاق حقوق آنان
 16. خودداری از دادن تعهدات و وعده‌های دروغین به وی
 17. تحلیل درست و قانونی پرونده
 18. داشتن اطلاعات حقوقی کامل و بروز
 19. راهنمای خوب برای موکل و بازدارنده وی از بیراهه
 20. استفاده از سریع‌ترین، بهترین و ارزان‌ترین راهکارها
 21. ساده سازی مسائل و گشودن گره‌های پیچیده پرونده
 22. حفظشان و مقام قاضی
 23. راهنمایی و یاری نمودن قاضی پرونده
 24. احترام به قاضی و اجتناب از چاپلوسی
 25. عدم طمع نسبت به دریافت حق الوکاله
 26. دفاع از حقوق قانون و قاضی در مقابل موکلین پرادعا

پاسخ به این سؤال قدری پیچیده است. زیرا مسائل و پرونده‌های حقوقی در یک طیف گسترده‌ای قرار می‌گیرند. از پرونده‌های خانواده گرفته تا پرونده‌های ملکی، پرونده‌های کیفری، ثبت احوال و … که هر کدام از این حوزه‌ها دارای موضوعات بسیار مختلف است. بنابراین نمی‌توان که گفت که بهترین وکیل اراک همان وکیل باشد.

بنابراین پاسخ سؤال فوق را می‌توان این گونه مطرح کرد که انتخاب وکیل می‌بایست براساس نوع و شرایط پرونده صورت گیرد. موسسه حقوقی دادکوشا یکی از مکان‌هایی است که با توجه به تعدد وکیل پایه یک دادگستری در آن، می‌توان بهترین وکیل در هر پرونده را جستجو نمود.

شاید یکی از مهمترین سوالاتی که برای هر فردی که دارای یک پرونده یا مساله حقوقی است، مطرح می‌گردد آن است که برای حل مشکل خود چگونه بهترین وکیل را انتخاب کند. در واقع، اساساً چه پارامترهایی برای انتخاب وکیل باید درنظر گرفته شود. در مورد نحوه انتخاب وکیل قطعاً نظرات و ویژگی‌های متعددی وجود دارد. گروه وکلای دادکوشا، ویژگی‌های زیر را برای انتخاب بهترین وکیل اراک به شما ارائه می‌کند. یک وکیل خوب باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

تخصص در زمینه‌ای مشخص از مباحث و دعاوی حقوقی

 • انجام و به ثمر رساندن تعداد پرونده مناسب در حوزه تخصصی خود و داشتن رزومه قابل ارائه
 • دقت نظر در مطالعه پرونده و نیز در گفتگو با موکل به منظور تسلط بر ابعاد مختلف پرونده
 • سخنوری و توانایی اقناع طرف مقابل به خصوص در جلسات دادگاه
 • دلسوزی و کاردانی در رسیدگی به امور پرونده
 • داشتن وقت مناسب و نظم برای پیگیری پرونده

بهترین وکیل اراک

بسیاری از پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها را پرونده‌های مربوط به خانواده تشکیل می‌دهند. پرونده‌هایی که به دلیل نوع ماهیت خود معمولاً طولانی و دارای ابعاد مختلف هستند و بسیاری از افراد تمایل دارند که برای کاهش مشکلات ناشی از پرونده‌های خانواده، کار به وکیل خانواده بسپارند. برای انتخاب بهترین وکیل خانواده باید به موارد زیر توجه نمود:

بهترین وکیل خانواده، باید به صورت تخصصی در دعاوی طلاق اعم از طلاق توافقی، طلاق از سمت زوج، طلاق از سمت زوجه، حضانت، نفقه، الزام به تمکین و حتی مهریه، پرونده انجام داده باشد.

بهترین وکیل خانواده، الزاماً کسی است که بسیار صبور و دلسوز پرونده است. بسیاری از پرونده‌های خانواده دارای جنبه‌های عاطفی است و وکیل می‌بایست با دلسوزی برای موکل خود و صبور بودن در برابر ناملایمات چه از سمت موکل خود چه از سمت طرف مقابل پرونده را به پیش ببرد.

زیرک بودن یکی از مهمترین ویژگی‌های بهترین وکیل خانواده است. بسیاری از پرونده‌های خانواده و مشکلات بین زوجین با طرح یک یا نهایتاً دو دعوی خاتمه می‌یابد. به شرط آن که وکیل با زیرکی و تسلط به پرونده بتواند از نقاط قوت و ضعف طرفین بیشترین بهره را برده و پرونده را به سمت مطلوب پیش ببرد.

اقناع گری برای بهترین وکیل خانواده یک مشخصه حیاتی است. در بسیاری از پرونده‌ها، چنانچه وکیل از قدرت مباحثه خوبی برخوردار باشد، می‌تواند طرفین دعوی را در یک مذاکره برد- برد به سمت نقطه توافق پیش ببرد و با این کار زمان رسیدگی به پرونده را تا حد زیادی کاهش دهد.

بهترین وکیل خانواده باید با رویه‌های موجود در مجتمع‌های قضایی مختلف و نیز شعبات دادگاه‌ها آشنا باشد و با حسن ارتباط با قاضی، منشی شعبه و … زمینه احقاق حق موکل را فراهم سازد.