راهنمای خرید آنلاین ارزانترین سنگ های ساختمانی کالاساخت

فروش اینترنتی ارزانترین سنگ های ساختمانی کالاساخت

سنگ مصنوعی چیست ؟

در این مقاله به این مسئله اشاره میکنیم که سنگ مصنوعی چیست ؟

سنگ مصنوعی به مصالح ساختمانی گفته می شود که جایگزین سطوح سنگ طبیعی در دیواره های خارجی و داخلی می شود. سنگهای مصنوعی از ترکیب سنگ های طبیعی با مواد افزودنی دیگر همچون سیمان و افزودنی های پلیمری  تولید می شوند. همچنین در تولید این سنگ ها از سنگ ریزه های سبک استفاده میشود. تا وزن کمی در مقایسه با سنگهای طبیعی داشته باشند. وزن و هزینه کمتر و تنوع محصولات از مزایای مهم سنگ مصنوعی هستند که استفاده از این مواد را محبوب کرده اند. موارد استفاده شامل مجسمه سازی ،جزئیات معماری، ساخت و ساز ساختمان، کارهای عمرانی و کاربردهای صنعتی و… است.

ضخامت سنگ مصنوعی

سنگهای مصنوعی حدود 2-4 سانتی متر ضخامت دارند و در طرح های متنوعی ساخته می شوند. مشخصات عمومی معمولاً از طبیعت کپی شده و مانند سنگهای طبیعی تولید می شود. این طرح ها می توانند به صورت مربع ، آجری شکل نامنظم یا گرد ، حتی تقلیدی از سنگ های نما باشند. هر طرح را می توان در یک یا چند رنگ تولید کرد. سنگهای مصنوعی با استفاده از چسب های مخصوص روی سطوح عمودی (دیوارها) قرار می گیرند. برخی از سنگهای مصنوعی به دلیل اینکه از مواد سبک و ضخامت کمی ساخته شده اند ، وزن کمی دارند. به دلیل وزن کم و ناهمواری پشت سنگ ، چسبندگی بسیار خوبی به دیوارها حاصل می شود.

می توان گفت سنگ مصنوعی از اولین محصولات مصنوعی می باشد. اما درحال حاضر با پیشرفت فن آوری تولید کنندگان ،سنگهایی را ایجاد کرده اند که تشخیص آنها از طبیعی بسیار دشوار است. مواد بکار رفته در این سنگ ها تماماً سازگار با محیط زیست می باشد. رنگ دانه های طبیعی ظاهری طبیعی به این سنگ ها می دهند. ترکیبی که از این راه بدست می آید در قالب ها ریخته می شود که دارای نقش و نگارهای سنگ طبیعی می باشند. این ترکیب به سنگ های مصنوعی ظتهری بسیار طبیعی میبخشند. از نظر قیمت، سنگ های مصنوعی قیمتی کمتر از سنگ های طبیعی دارند.

تاریخچه سنگ مصنوعی

اولین سنگ مصنوعی توسط فردریک رَنسام (Frederick Ransome)‏ (۱۸۱۸–۱۸۹۲)، مخترع و صنعتگر بریتانیایی، ساخته شد. فناوری تولید سنگ مصنوعی از سال ۱۹۶۰ در ایتالیا پدید آمد . در همان زمان اولین کارخانه تولید سنگ مصنوعی در کشور ایتالیا شروع به فعالیت کرد.

سنگ مصنوعی در ایران

در حال حاضر در ایران تنوع بسیاری از سنگ های مصنوعی توسط تولید کنندگان سنگ مصنوعی ارائه می شود. یکی از پرطرفدارترین سنگ های مصنوعی، سنگ تراورتن مصنوعی می باشد. سنگ تراورتن مصنوعی از بتن فراوری شده و شن و ماسه ،پوکه های معدنی ، پودر سنگ ، رنگهای معدنی آلمانی و مواد روان کننده بتن بدست می آید. همچنین در ترکیبات استفاده شده برای تولید سنگ تراورتن مصنوعی از هیچ نوع رزین ،مواد پلیمری و چسب استفاده نشده است. در اینجا از ویژگی ها وکاربرد سنگ تراورتن مصنوعی می گوییم:

ویژگی سنگ مصنوعی تراورتن

1-مقاومت سنگ تراورتن مصنوعی با سنگ تراورتن طبیعی یکسان است.

۲- وزن سنگ تراورتن مصنوعی با سنگ تراورتن طبیعی برابر است که وزن هرمتر مربع حدود 38کیلوگرم به بالاست.

3-سنگ مصنوعی تراورتن به دلیل اینکه جذب آب بسیار کمی دارد در سرما و گرمای زیاد ترک نمیخورد.

۴- رنگ سنگ از رنگ معدنی و رویه سنگ آنتی یووی  میباشد که از تغییر رنگ سنگ جلوگیری میشود.

۵- پشت سنگ مصنوعی جذب آب بسیاربالایی دارد که چسبندگی سنگ را ۲ تا ۳ برابر بیشتر می‌کند و از ریزش سنگ جلوگیری می کند.

۶- چهار گوشه سنگ تراورتن مصنوعی اسکوب شده است .

۷ – سنگ تراورتن مصنوعی در ابعاد 205 * ۴۰ سانتی متر می باشد.

کاربرد سنگ مصنوعی چیست :

سنگ مصنوعی تراورتن برای اجرا در نمای داخلی و خارجی استفاده می شود. این نوع سنگ مصنوعی مناسب اجرا در کف ساختمان و پله نمی باشد. همچنین به علت چسبندگی بالا به ملات سیمان و مقاومت و سختی بالا قابل استفاده در نماهایی با ارتفاع زیاد میباشد.

مزایای سنگ مصنوعی تراورتن

ظاهر بسیار زیبا همچون عباس آباد سوپر

رنگ سفید و یکدست مشابه سنگ تراورتن عباس آباد

جذب بسیار اندک آب در رویه سنگ

مقاومت سنگ در برابر برودت هوا و یخبندان

چسبندگی بسیار بالا با ملات سیمان

اکثر مواقع بزرگترین مشکل میزان و نوع چسبندگی سنگ است که میتوان آن را با اسکوپ برطرف کرد و این کار هزینه بر است.

سنگ مصنوعی تراورتن عباس آباد به دلیل وجود پوکه های معدنی و شن و ماسه که سطح نا همواری دارد جذب آب بالایی دارد .

این امر قدرت چسبندگی را افزایش میدهد و دیگر جای نگرانی برای افتادن سنگ باقی نمیگذارد.

هم چنین سنگ مصنوعی تراورتن عباس آباد بسیار گزینه ای مناسب برای استفاده در نمای رومی میباشد.

اکنون ما به طور کامل میدانیم که سنگ مصنوعی چیست و سنگ مصنوعی تراورتن عباس آباد چچه ویژگی هایی دارد.

برای اطلاعات بیشتر و جهت دریافت قیمت انواع سنگ تراورتن مصنوعی با کارشناس فروش کالاساخت تماس بگیرید.

ارزانترین سنگ های ساختمانی

سنگ های ساختمانی سهم عمده ای از هزینه های ساخت را به خود اختصاص می دهند، بنابراین شناخت سنگ ارزان کمک قابل توجهی به سازندگان خواهد کرد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که استفاده از سنگ ارزان به معنی کیفیت پایین نیست بلکه راهی برای مدیریت هزینه ها با انتخاب به جا و مناسب سنگ است. ما در این مقاله سعی داریم تا با معرفی سنگ های ارزان شما را در انتخاب دقیق سنگ، متناسب با بودجه و نیاز خودتان کمک نماییم.

ارزان ترین سنگهای تراورتن – نما – دیوار

سنگ تراورتن یکی از سنگ های پرطرفدار و شناخته شده است که از آن به عنوان سنگ نما و دیوار خارجی و داخلی ساختمان استفاده می گردد. از جمله سنگ های ارزان می توان به سنگ های درجه ۲ حاجی آباد – آبگرم و تکاب اشاره کرد.

عوامل موثر در ارزان تر بودن سنگ تراورتن

به طور کلی دلایل ارزان شدن سنگ را میتوان در درجه اول در کیفیت ساختار و فراوری سنگ، سپس در رنگ و رگه و طرح آن جستجو کرد.

در قسمت زیر میتوانید برخی از ارزانترین سنگ های تراورتن را مشاهده نمایید.

سنگ های ارزان گرانیت کف – پله و دیوار

سنگ گرانیت یکی از انواع پرکاربرد و مقاوم سنگ در قسمت های مختلف ساختمان مانند کف، دیوار، پله است. این سنگ زیبا قبلا به عنوان نما کاربرد داشته است که در سالهای اخیر این امر به ندرت اتفاق میفتد.

عوامل موثر در ارزان تر بودن سنگ گرانیت

لازم است بدانید سنگ های گرانیت جز سنگ های نسبتا گران محسوب می شوند اما موارد زیر باعث ارزان تر شدن این سنگ میگردد.

سنگ های ارزان مرمریت کف – پله و دیوار

سنگ های مرمریت با کاربرد بسیار فراوران در کف – دیوار و پله غالبا فضای داخلی با گستره وسیعی از طرح و رنگ جزو پرکاربردترین انواع سنگ ها هستند.

عوامل موثر در ارزان تر بودن سنگ مرمریت

عواملی که در سنگ های مرمریت باعث ارزانتر بودن و قیمت پایین تر میشود را میتوان در موارد زیر یافت:

سنگ مرمریت لاشتر را بهتر بشناسیم

شایان ذکر است پایین بودن قیمت سنگها بدین معنی نیست که تمام مولفه های بالا در آنها صدق میکند. به عنوان نمونه سنگ لاشتر دو تیشه به دلیل ظاهر نه چندان زیبا به دلیل نوع فراوری، با قیمت پایین تر عرضه می‌گردد در حالی که جزو مقاوم ترین و زیبا ترین سنگ های مرمریت است.

سنگ ارزان لایم استون

سنگ لایم استون یکی دیگر از سنگ های ارزانی است که به دلیل آهکی بودن، جذب آب بالایی دارد و از مقاومت سایشی پایینی برخوردار است. موارد استفاده از این سنگ صرفا محدود به فضای داخلی و عمدتا قسمت هایی میشود که با رطوبت، رفت و آمد و استفاده مداوم در تماس نباشد. به طور مثال از این سنگ تنها می توان در دیوار هایی که در فضای داخلی و دور از رطوبت قرار دارند استفاده کرد. همین دلایل باعث ارزان تر بودن و قیمت پایین سنگ لایم استون شده است.

خروج از نسخه موبایل