برترین های کسب و کارعمومی

باربیکیو با آجر نسوز چگونه کار می کند ؟

امروزه ساخت باربیکیو آجری باعث شده است تا طعم غذاها و کباب هایی که در آن پخته می شود فراتر از هر طعمی باشد؛ زیرا آجر نسوز به دلیل ویژگی ها و مزایایی که دارد محبوب بسیاری از افراد است.

مزایای آجر نسوز برای باربیکیو و طرز ساخت آن یکی از جذابترین موضوعاتی می باشد که در ادامه مقاله به آن پرداخته شده است. علاوه بر این تمام موضوعات مهیج دیگری که درمورد باربیکیو آجر نسوز نمی دانستید را قرار است در ادامه مطالعه کنید، پس با ما همراه باشید.

در صورت تصمیم قطعی برای خرید آجر نما باربیکیو، می توانید در سایت آجر آنلاین با کارشناسان فروش مجموعه ما در ارتباط باشید و آجر مورد نیاز خود را برای داشتن یک باربیکیو آجری مدرن و شیک سفارش دهید.

ویدئوی آموزشی ساخت باربیکیو آجری ساده ?

قبل از مطالعه مراحل ساخت کباب پز آجری، می توانید در این ویدئو تمامی مراحل گفته شده برای ساخت باربیکیو با آجر را در کمتر از ۲ دقیقه آموزش ببینید.

آجر نسوز علاوه بر اینکه در ساخت باربیکیو ساده یا مدرن بسیار کاربردی می باشد در سایر قسمت های مختلف صنعت ساختمان سازی نیز بسیار کاربرد فراوان دارد و یکی از پرطرفدارترین مصالح محسوب می شود. در مقاله می توانید بیشتر با این متریال آشنا شده و خریدی آگاهانه از سفارش خود داشته باشید.

قبل از شروع ساخت کباب پز در حیاط در ابتدا باید با مصالحی که نیاز می باشد آشنا شوید:

 • آجر نسوز
 • سیمان
 • ماله
 • بیل
 • تخته سنگ فرش
 • تراز
 • شمشه
 • ریسمان
 • کمچه
 • استانبولی
 • دستکش
 • متر
 • ست گریل کبابی (سینی زغال باربیکیو، سینی گریل، سینی نگهدارنده غذا)

مراحل ساخت کباب پز با آجر نسوز

مرحله اول:

در ابتدا طرح کباب پز آجری خود را تعیین کرده، در ادامه محل ساخت، اندازه دقیق باربیکیو و ابعاد باربیکیو آجری خود را مشخص کنید. می توانید این اندازه را با استفاده از سینی زغال باربیکیو مشخص نمایید.

مرحله دوم:

شن، ماسه و سیمان را به نسبت یک پنجم با هم ترکیب کرده و در استانبولی با آب مخلوط نمایید تا ملات مورد نیاز شما بدست آید. سپس ملات ساخته شده را به اندازه مناسب روی طرح باربیکیو آجری خود پهن کنید.

مرحله سوم:

در این مرحله می توانید آجر چینی و نصب آجر نسوز باربیکیو را شروع نمایید. به این صورت که از یک طرف شروع به چیدمان کرده و با ریسمان آجرها را در یک جهت نگه دارید. پس از چیدمان دور اول با تراز آن را بررسی کنید تا سطحی صاف برای دور بعدی داشته باشید.

مرحله چهارم:

در ادامه دیوار باربیکیو آجری را به همین ترتیب بچینید و بالا بیاورید، توجه کنید که ارتفاع آن باید مناسب با میزان راحتی و قد شما باشد.

دسترسی به لیست قیمت آجر نسوز در تاریخ روز و درب کارخانه تنها با کلیک روی دکمه

مرحله پنجم:

در آخرین مراحل ساخت کباب پز آجری باید حواستان باشد که آجرها را معکوس بچینید و یک سکویی برای قرار دادن سینی ذغال و کباب ایجاد نمایید.

۳ ایده برای ساخت باربیکیو آجری در فضاهای مختلف

نمونه طرح و عکس باربیکیو آجری ساده نسوز

باربیکیو را می توان با مصالح مختلفی همچون سنگ، آجر و…. ساخت، اما یکی از بهترین متریال ها در ساخت باربیکیو استفاده از آجر نما نسوز می باشد.

انواع طرح باربیکیو آجری به دو صورت گازی و ذغالی قابل استفاده می باشد و هنگام ساخت آن باید به این مورد توجه داشت که به چه روشی می خواهید باربیکیو را استفاده نمایید.

ساختن باربیکیو آجری ساده با آجر نسوز در محیط هایی همچون باغ، حیاط، بالکن، تراس و پشت بام باعث می شود که در فضای باز در کنار خانواده و دوستان پخت غذا و روز بی نظیری را تجربه کنید.

انواع باربیکیو آجری | باربیکیو آجری در تراس | باربیکیو آجری مدرن

ساخت باربیکیو آجری در باغ

داشتن فضایی صمیمی با باربیکیو آجری گرد یا مربع (عکس باربیکیو سنگی و آجری)

اگر تصمیم به راه اندازی یک مهمانی پرشکوه و بزرگ دارید و انتخابتان برای ناهار یا شام کباب می باشد، بهترین گزینه برای داشتن فضایی صمیمی و سریعتر پیش رفتن کارها، ساخت باربیکیو آجری در باغ است.

پیشنهاد ما به شما این است که در باغ طرح کباب پز آجری انگلیسی نسوز خود را به صورت مربعی و یا گرد بچینید؛ زیرا باربیکیو آجری گرد و مربع بزرگ می باشند و فضای کافی و راحتی را برای پخت کباب ایجاد می کنند.

ساخت باربیکیو در باغ با آجر انگلیسی در این حالت ها بسیار ساده و راحت است و به تنهایی می توان یک باربیکیو باغی بسیار کاربردی درست کرد. آجر انگلیسی نسوز در طیف رنگی قرمز روشن تا تیره قرار گرفته است و همان طور که اشاره کردیم شیک ترین گزینه ساخت باربیکیو محسوب می شود.

دسترسی به لیست قیمت آجر انگلیسی در تاریخ روز و درب کارخانه تنها با کلیک روی دکمه

ساخت باربیکیو با آجر نسوز در بالکن

عکس باربیکیو سنگی و آجری کوچک

ساخت کباب پز آجری در بالکن یکی از بهترین ایده ها برای منازلی که از بالکن و تراس بزرگی برخوردار هستند، محسوب می شود. تناسب نمای آجر نسوز برای باربیکیو در بالکن با دیوارها و مصالح به کار رفته برای ساخت بالکن، نمایی بسیار زیبا و شیک در منزل شما ایجاد می کند.

با توجه به نسوز، می توان باربیکیو را متناسب با دکوراسیون داخلی منزل نیز هماهنگ کرد. چه بسا اگر در دکوراسیون داخلی منزل از آجر نما نیز استفاده کرده باشید این هماهنگی و ترکیب بسیار قابل توجه می باشد.

پیشنهاد ما به شما برای ساخت باربیکیو آجری در تراس، مدل مستطیلی می باشد؛ زیرا با ظاهر جمع و جوری که دارد، می توانید یک باربیکیو آجری ساده و کوچک طراحی کرده و بهترین فضا را برای پخت کباب در بالکن خود داشته باشید.

ساخت باربیکیو کوچک در بالکن

در تصویر بالا می توانید باربیکیو آجری ساده شاموتی و قهوه ای را مشاهده نمایید که تضاد رنگی خاصی را ایجاد کرده است.

آجر شاموتی نسوز در طیف رنگی کرم، طلایی، پرتقالی و نارنجی می باشد که می توانید با ترکیب آن با سایر رنگ های آجر نسوز یک کباب پز آجری در بالکن را به زیبا ترین شکل ممکن ایجاد نمایید. قیمت روز آجر نما شاموتی را هم می توانید با کلیک روی دکمه زیر مشاهده کنید.

دسترسی به لیست قیمت آجر نما شاموتی در تاریخ روز و درب کارخانه تنها با کلیک روی دکمه

روش ساخت باربیکیو آجری در حیاط

تناسب رنگ آجر نسوز باربیکیو با کاشی و دیگر مصالح در حیاط

هنگام ساخت باربیکیو با آجر نسوز در حیاط باید به رنگ آجر باربیکیو، کاشی ها و مصالح به کار رفته توجه داشته باشید تا نمای زیبایی از یک باربیکیو در حیاط خود ایجاد نمایید. همچنین با توجه به عکس باربیکیو سنگی و آجری، زمانی که می خواهید متریال دیگری را با آجر برای ساخت باربیکیو ترکیب کنید، حتما باید به هارمونی رنگ آنها نیز توجه داشته باشید.

نمونه تصاویر انواع باربیکیو آجری

باربیکیو آجری مربع در باغ

ضد حرارت بودن آجر نسوز برای باربیکیو

باربیکیو آجری ساده با آجر نسوز انگلیسی

ساخت باربیکیو آجر نسوز در حیاط

مقرون به صرفه بودن آجر نسوز برای باربیکیو

تصاویر بالا نمونه پروژه هایی از باربیکیو آجر نسوز و باربیکیو باغی آجری است. نحوه ساخت باربیکیو آجری در ابتدای صفحه آموزش داده شد که حتی ویدئویی تحت عنوان آموزش ساخت باربیکیو با آجر نسوز نیز قرار داده شده است. شما می توانید برای داشتن باربیکیو آجر نسوز مانند مدل های بالا آجر خود را از آجر آنلاین خریداری نمایید.

مزایای استفاده از آجر نسوز برای باربيکيو

امروزه در باغ ها، منازل و… باربیکیو آجری را بسیار مشاهده می کنیم. شاید برایتان سوال شده باشد آجر نسوز چه ویژگی هایی دارد که از آن در ساخت باربیکیو استفاده می شود؟

ویژگی های آجر نسوز باربیکیو باغی

در ادامه می توانید ویژگی هایی که آجر نسوز مخصوص باربیکیو باید داشته باشد را مشاهده نمایید:

 • مقاوم در برابر باران های اسیدی
 • ثبات رنگ
 • ضد حریق
 • مقاوم در برابر فشار
 • پایداری در برابر تغییرات دما
 • سازگاری با محیط
 • مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر متریال ها

نکات نصب آجر نسوز باربيکيو

نکات مهم برای استفاده و ساخت کباب پز در حیاط

 • قبل از ساخت باربیکیو حتما محل مناسبی را برای این کار انتخاب نمایید.
 • برای ساخت باربیکیو با آجر نسوز حتما فضایی خارج از خانه را در نظر بگیرید.
 • هنگام چیدن آجر نسوز حتما حواستان به تراز بودن و در یک جهت بودن آجر باشد تا بتوانید باربیکیویی بی نقص و صاف ایجاد کنید.
 • برای استفاده از آجر نسوز باربیکیو ذغالی باغی از مواد آتش زا متناسب با ذغال استفاده کرده و از بنزین برای روشن کردن آتش خودداری نمایید.
 • پس از هر بار استفاده از باربیکیو آجری حتما آن را برای استفاده در دفعات بعدی تمیز کنید.
 • اگر باربیکیو آجری در تراس یا بالکن شما گازی است، حتما از قطع شدن گاز آن اطمینان حاصل نمایید.

آجر به عنوان یکی از اصلی ترین متریال های ساخت و سازها، به دلیل تنوعی که در مدل، رنگ و… دارد می تواند به خوبی بیشتر مراحل ساخت یک ساختمان را پوشش دهد. در همین راستا مقاله جامعی از کاربرد آجر در آجر آنلاین منتشر شده است که می توانید با انواع آجرها در نما و ساختمان سازی آشنا شوید، برای مطالعه این مقاله که پیشنهاد می شود آن را از دست ندهید، کافیست کلیک کنید.

تاریخچه باربیکیو آجری

تاریخچه ساخت باربیکیو آجری در آمریکا

استفاده از باربیکیو آجر برای اولین بار در آمریکا رواج یافت. به این گونه که بعد از جنگ در دهه ۱۹۵۰، شادی و مهمانی در فضای باز، یکی از ملاک های زندگی خوب برای افراد در آمریکا محسوب می شد. به همین دلیل ساخت و خرید کوره در فضای باز رواج یافت که ساخت و مدیریت آن توسط پدر خانواده صورت می گرفت.

انواع باربیکیو آجری در آمریکا بیشتر در روستاها و دهکده ها ساخته می شد اما به مرور زمان به دلیل مزایای بسیاری که این وسیله داشت، افراد آپارتمان نشین در آمریکا هم سعی کردند تا ساخت باربیکیو در تراس، حیاط، بالکن و… را تجربه کنند.

جمع بندی

درست کردن کباب در کنار جمع خانواده و یا دوستان لحظات لذت بخشی را برای همه ما رقم می زند. وجود یک کباب پز آجری می تواند بسیار کمک کننده و تسریع کننده کارها باشد. از آنجایی که آجر نسوز بهترین گزینه برای ساخت باربیکیو باغی، بالکنی و… است، می توان از این متریال برای درست کردن آن استفاده کرد.

سوالات متداول

چه مدلی برای ساخت کباب پز با آجر نسوز در باغ بهترین گزینه می باشد؟

برای ساخت باربیکیو در باغ، طرح کباب پز آجری خود را به صورت مربعی و یا گرد بچینید؛ زیرا باربیکیو آجری گرد و مربع بزرگ می باشند و فضای کافی و راحتی را برای پخت کباب ایجاد می کند.

چرا ساخت باربیکیو ساده با آجر نسوز مناسب است؟

زیرا آجر نسوز از ویژگی های ضد حریق، پایداری در برابر تغییرات دما، سبک و نصب آسان، ثبات رنگ و مقرون به صرفه بودن برخوردار است که بهترین گزینه برای ساخت باربیکیو آجری می باشد.

برای خرید آجر نسوز باربیکیو به کجا مراجعه کنیم؟

آجر آنلاین” به عنوان معتبرترین مرکز خرید آجر نما نسوز می باشد که می توانید در آن به روز ترین قیمت های آجر نسوز را مشاهده کنید و به قیمت درب کارخانه خریداری نمایید.

جهت باربیکیو سفارشی با ما تماس بگیرید