بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی

مهاجرت کردن به یک کشور جدید و زندگی شروع یک زندگی مجدد می‌تواند بسیار جذاب و قابل‌توجه باشد. شما می‌توانید با افراد مختلف دیدار کنید، به مکان‌هایی سفر کنید که تابه‌حال نرفته‌اید و یک فرهنگ جدید و متفاوت را یاد بگیرید. اما اینکه کدام یک از کشورهای جهان می‌توانند برای مهاجرت شما و خانواده‌تان مناسب باشد، خود یک مسئله بسیار مهم است. ما در ادامه این مطلب قصد داریم تا در خصوص بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی صحبت کنیم و برترین کشورهای جهان برای انجام چنین مهاجرتی را به شما معرفی کنیم.

امروزه کشورهای جهان برنامه‌های مهاجرتی بسیار متفاوتی دارند که به متقاضیان سراسر دنیا این اجازه را می‌دهند تا با افراد خانواده خود، مهاجرت را تجربه کنند. درصورتی‌که شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی را شناسایی کنید، لازم است تا فاکتورهای بسیار مهمی را مدنظر قرار دهید. در سراسر دنیا، کشورهای بسیار زیادی وجود دارند که هرکدام از آن‌ها دارای جذابیت‌ها و فرهنگ‌های مخصوص به خودشان هستند.

شما این شانس را در اختیار دارید تا از طریق راه‌های مهاجرت به کشورهای مختلف علاوه بر دریافت پاسپورت آن کشور برای اعضا خانواده خود نیز پاسپورت دریافت کنید. حتی برخی از کشورها این اجازه را به متقاضیان مختلف می‌دهند تا برای والدین خود نیز، پاسپورت دریافت کنند. دلایل مهاجرت به کشورهای دیگر می‌تواند از یک فرد تا فرد دیگر بسیار متفاوت و منحصربه‌فرد باشد، اما برای اینکه بهترین و ساده‌ترین مهاجرت را تجربه کنید، نیاز است تا با بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی آشنا شوید.

فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی

همان‌طور که اشاره شد، فاکتورهای مهمی برای انتخاب یک کشور به‌عنوان مقصدی مناسب برای مهاجرت وجود دارد. شما باید پیش از هرگونه اقدام برای مهاجرت به این فاکتورها توجه کرده و کشوری را انتخاب کنید که حداکثر میزان رضایت از آن را داشته باشید.
بعد از اینکه مشخص کردید که قصد دارید از چه طریقی مهاجرت به کشور موردنظرتان را انجام دهید، می‌توانید به فاکتورهای زیر رجوع کرده و با مشاهده آمارهای هرکدام از فاکتورها، بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی را انتخاب کنید. فاکتورهایی که می‌تواند بر روی انتخاب یک کشور به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت به همراه اعضا خانواده تأثیرگذار باشند، عبارت‌اند از:

فرصت‌های شغلی

بدون شک، فرصت شغلی را می‌توان یکی از مهم‌ترین عامل‌ها برای انتخاب یک کشور جهت مهاجرت با سایر اعضا خانواده دانست. به یاد داشته باشید که شما باید بتوانید از پس هزینه‌های زندگی در کشور موردنظر خود برآمده و رفاه موردنیاز خود و خانواده‌تان را فراهم کنید؛ بنابراین وجود فرصت‌های شغلی متنوع و مناسب در کشور موردنظر نه‌تنها می‌تواند نیازهای مالی شما را برآورده کند، بلکه رفاه و امنیت مناسبی را به همراه خواهد داشت.
بسته به شغل شما، برخی از شهرهای یک کشور نیز می‌تواند فرصت‌های منطقی تر و ایده‌آل‌تری را برای متقاضیان فراهم کنند. همچنین ممکن است همسر و یا فرزندان شما نیز قصد کارکردن در کشور مقصد را داشته باشند. بدین دلیل نیاز است تا کشور موردنظر شما، فرصت‌های شغلی متنوعی را در اختیار شما قرار دهد.

میزان هزینه‌های زندگی

میزان هزینه‌های زندگی در یک کشور می‌تواند تأثیر مستقیمی بر روی انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی بگذارد. به یاد داشته باشید که شما موظف هستید تا هزینه‌های مختلفی مانند هزینه کرایه مسکن، خوردوخوراک، پوشاک، تحصیل، آب و برق، بیمه و … را بپردازید. برخی از کشورها در کنار رفاه بسیار مناسبی که برای شهروندان خود ایجاد می‌کنند، می‌توانند هزینه‌های زیادی را به آن‌ها تحمیل کنند؛ ازاین‌رو باید در خصوص میزان هزینه‌های زندگی در کشور موردنظرتان اطلاعات کاملی را جمع‌آوری کنید.

میزان ترافیک و سهولت در حمل‌ونقل

حمل‌ونقل در داخل کشور و یا خارج از آن، یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب یک کشور برای مهاجرت خانوادگی خواهد بود. ممکن است شما در طول روز نیاز داشته باشید تا برای انجام امورات مختلف خود به محل کار، فروشگاه، فرودگاه، دانشگاه و … مراجعه کنید؛ ازاین‌رو یا باید وسیله نقلیه شخصی داشته باشید یا از سیستم حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید. کشوری می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد که در کنار مدیریت ترافیک مناسب، از سیستم حمل‌ونقل عمومی حرفه‌ای برخوردار باشد.

میزان نرخ جرم و جنایت

بدون شک هیچ کسی دوست ندارد تا در کشوری به همراه خانواده خود زندگی کند که آمار جرم و جنایت بالایی داشته باشد؛ ازاین‌رو باید کشوری را انتخاب کنید که میزان دزدی، بزهکاری، خرابکاری، خشونت و … پایینی داشته باشد تا با خیالی آسوده و راحت یک زندگی جدید را شروع کنید.

آب و هوا

فاکتور مهمی دیگری که می‌تواند بر روی انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی تأثیرگذار باشد، آب‌وهوا است. شما ممکن است نتوانید گرمای طولانی و یا سرماهای سخت و نفس‌گیر را تجربه کنید. یا برعکس، علاقه‌مند هستید تا در شهرهای گرم‌تر و یا در شهرهایی که بیشتر سال پوشیده از برف هستند، زندگی کنید. درهرصورت، باید بدانید که کشور موردنظرتان و شهری که قصد مهاجرت به آن را دارید، چه آب‌وهوایی دارد.

حال که به‌صورت اجمالی با مهم‌ترین فاکتورهایی که بر روی انتخاب یک کشور به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت به همراه اعضا خانواده تأثیرگذار بودند، آشنا شدید، زمان آن رسیده است تا برخی از کشورهایی که آمارهای مناسبی در خصوص این فاکتورها دارند را به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید بسته به سلیقه، علائق، میزان بودجه و مسیر مهاجرتی خود، یکی از کشورهای زیر را برای ادامه یک زندگی ساده و آسوده انتخاب کنید.

کانادا

برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند به همراه خانواده خود به یک کشور انگلیسی‌زبان مهاجرت کنند، کشور کانادا را به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت خانوادگی معرفی می‌کنیم. باید بدانید که کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان در زمینه بالا بودن میزان راحتی و امنیت بوده که همین امر آن را به گزینه‌ای مناسب برای مهاجرت بدل کرده است. باید بدانید که کشور کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است و طبق رتبه‌بندی سازمان ملل، جز بهترین کشورها برای زندگی انتخاب شده است.

کشور کانادا دارای سیاستی لیبرال بوده و در طول سالیان متمادی، به‌عنوان یک کشور امن و مطمئن برای مهاجران شناخته می‌شود. همچنین این کشور قصد دارد تا به سیاست‌های خود در زمینه استقبال از مهاجران ادامه دهد و از آن‌ها به دلیل تأثیر مثبتی که بر روی اقتصاد این کشور داشته‌اند، سپاس‌گزار است. از سوی دیگر به دلیل کمبود نیروی ماهر در کانادا، دولت این کشور به دنبال استخدام افراد متقاضی خارجی است و راه‌های مهاجرت کاری به این کشور بر روی همه متقاضیان باز است.

آلمان

در لیست بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی، کشور آلمان در رتبه دوم قرار گرفته است. کشور آلمان دارای یکی از بهترین اقتصادهای جهان بوده و پایین‌ترین میزان بیکاری را در کل اتحادیه اروپا دارد. از سوی دیگر این کشور دارای شهرهای بسیار زیبا و چشم‌نوازی مانند برلین، مونیخ و هامبورگ بوده که جذابیت دوچندانی برای مهاجران دارند. جالب است بدانید که امروزه چیزی در حدود ۹ میلیون مهاجر در کشور آلمان زندگی می‌کنند و روزبه‌روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

کشور آلمان به‌عنوان یک مقصد مناسب و بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی دارای مردمی با ملیت‌ها، مذاهب، تحصیلات، و مشاغل مختلف است. همچنین این کشور دارای یک سیستم رفاهی جامع بوده که در اصل نظام قانونی این کشور به آن اشاره شده است؛ ازاین‌رو کشور آلمان متعهد می‌شود تا از آزادی تمامی شهروندان و مهاجران خود دفاع کند و درصورتی‌که فردی نتواند از خودش مراقبت کند، دولت موظف می‌شود تا این کار را انجام دهد.

بهترین کشور برای پول درآوردن | بهترین کشور برای زندگی | بهترین کشور برای کار و زندگی

استرالیا

رتبه سوم در لیست بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی متعلق به کشور استرالیا است. این کشور که به‌عنوان سرزمین کانگوروها کوالاها شناخته می‌شود، مقصد عالی برای مهاجرت به همراه اعضا خانواده‌تان خواهد بود. کشور استرالیا دارای مجموعه‌ای آسان از مقررات و دستورات برای اعطا اقامت دائم به متقاضیان بوده و به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا به‌سادگی برای خود و اعضا خانواده‌شان پاسپورت استرالیایی دریافت کنند. از سوی دیگر این کشور دارای دانشگاه‌های بسیار معتبر و یک سیستم آموزشی قدرتمند است.

با اینکه هزینه‌های زندگی در کشور استرالیا بالا بوده، اما بالا بودن میزان حقوق دریافتی در این کشور، این خلأ را پر خواهد کرد. شهرهایی ماند آدلاید، ملبورن و پرث به‌عنوان بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت و زندگی بوده که به دلیل آب‌وهوایی دل‌انگیز و سواحلی چشم‌نواز محبوبیت بسیار زیادی را کسب کرده‌اند. دولت این کشور در تلاش است تا کشور استرالیا را به بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی در بین تمامی کشورهای جهان، بدل کند.

نیوزیلند

نیوزیلند را می‌توان یکی از تحسین‌برانگیزترین کشورهای جهان دانست که دارای تنوع فرهنگی بسیار بالایی است و به همین دلیل به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت به همراه خانواده شناخته می‌شود. با اینکه این کشور دارای رونق اقتصادی بسیار مناسبی است، اما همچنان با مشکل کمبود نیروی ماهر روبرو بوده و ازاین‌رو راه را برای افراد واجد شرایط در سراسر دنیا، بازکرده است. وجود فرصت‌های شغلی متنوع با دستمزدهای بالا، از جمله فاکتورهایی هستند که نیوزیلند را به بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی بدل کرده است.

این کشور همچنین کیفیت زندگی بسیار مطلوبی را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد و جالب است بدانید که نیوزیلند در بین ۱۰ کشور برتر جهان از نظر شاخص توسعه انسانی قرار دارد. نیوزیلند یکی از کشورهایی است که برای انجام تجارت و کارآفرینی نیز فرصت‌های مطلوبی را در اختیار افراد قرار می‌دهد. وجود سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی عالی، سیستم آموزشی قدرتمند، امید به زندگی بالا و … از دیگر فاکتورهای مهم کشور نیوزیلند به شمار می‌رود.

کسانی که تصمیم به مهاجرت می گیرند باید بدانند که این مسیر پیچیده و پر پیچ و خم می باشد و نیازمند تکمیل مدارک، روند اجرایی و بررسی پرونده، مصاحبه با سفارت و ریزه کاری های دیگری که نیازمند مراجعه به بهترین موسسه مهاجرت اصفهان است. اگر تمامی امور مهاجرتی خود را به یک موسسه مهاجرتی معتبر بسپارید، تمامی مراحل کاری تان به طور اصولی انجام خواهد شد و دیگران نگران رد شدن ویزا نیستید زیرا ریجکتی و رد شدن ویزایتان، می تواند تاثیر منفی برای مهاجرت شما داشته باشد. دلایل ریجکتی ویزا متفاوت است و می تواند به علت تکمیل نبودن مدارک یا اثبات کافی برای مهاجرت به کشور مورد نظر و یا مشکل مالی باشد که تمامی این ها برای سفارت مهم بوده و ویزا ریجکت خواهد شد.

سوئد

یکی دیگر از کشورهایی که می‌تواند مدعی بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی باشد، کشور سوئد است. این کشور در کنار مناظر دیدنی و فوق‌العاده خود، امکان زندگی بسیار آسان و آسوده‌ای را برای شهروندان خود مهیا خواهد کرد. از جمله مهم‌ترین مزایای زندگی در کشور سوئد می‌توان به پایین بودن میزان نرخ‌های مالیاتی، سیستم حمل‌ونقل حرفه‌ای، زیرساخت‌های متنوع، سیستم مراقبت‌های درمانی و بهداشتی رایگان و … اشاره کرد.
این کشور همچنین دارای دانشگاه‌های بسیار سطح بالایی بوده و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای دانشجویان و افرادی باشد که نگران تحصیل هرچه مناسب‌تر فرزندان خود هستند. از سوی دیگر این کشور یکی از اعضا سازمان ملل متحد، سازمان همکاری اقتصادی و سازمان تجارت متحد بوده و می‌تواند فرصت‌های شغلی و تجارتی بسیار مناسبی را در اختیار شهروندان خود قرار دهد.همچنین میتوانید شرایط های دیگر مهاجرت به سوئد را در لینکدین بخوانید.

اسپانیا

در بین کشورهای اروپایی، کشور اسپانیا همواره به‌عنوان یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت خانوادگی شناخته می‌شود. از جمله مهم‌ترین مزایای زندگی در اسپانیا می‌توان به پایین بودن هزینه‌های زندگی در این کشور، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی اشاره کرد. البته که وجود یک آب‌وهوایی دل‌انگیز، سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی و خصوصی، سیستم آموزشی سطح بالا و … نیز منجر به حضور این کشور در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت شده است. همچنین کشور اسپانیا اجازه صدور ویزا طلایی را برای متقاضیان و مهاجران خارجی مهیا کرده است تا افراد واجد شرایط با سادگی بیشتری مهاجرت به همراه خانواده را به اسپانیا تجربه کنند.

انگلستان

اما یکی دیگر از کشورهایی که می‌تواند مدعی اصلی بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی باشد، کشور انگلستان است. این کشور یکی از بهترین کشورها در زمینه امنیت شغلی و مشاغل با درآمدهای بالاتر از استانداردهای جهانی بوده و به شهروندان خود این امکان را می‌دهد تا یک زندگی آسوده و راحت را تجربه کنند. همچنین کشور انگلستان امکان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلفی را برای مهاجران مهیا کرده است و به آن‌ها این اجازه را می‌دهد تا برای خود و اعضا خانواده‌شان، اقامت در انگلستان را به ارمغان بیاورند.

شما می‌توانید در کشور انگلستان از خدمات بهداشتی ملی و مراقبت‌های بهداشتی رایگان برای خود و اعضا خانواده‌تان استفاده کنید. از سوی دیگر نباید وجود دانشگاه‌های درجه یک و سیستم آموزشی قدرتمند و حرفه‌ای انگلستان را نادیده گرفت. وجود دانشگاه‌های بسیار معتبری مانند کمبریج و آکسفورد در انگلستان این کشور را به گزینه‌ای مناسب برای مهاجرت بدل کرده است؛ به همین دلیل انگلستان بدون شک جز بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی خواهد بود.

راحت ترین کشور اروپایی برای دریافت اقامت

یکی از نکات مهم انتخاب مقصدهای مهاجرتی، قوانین دریافت اقامت است. برخی کشورهای اروپایی شرایط آسان‌تری را برای ارائه اقامت در نظر گرفته‌اند. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که تنوع روش‌های دریافت اقامت و همین‌طور شرایط آسان دریافت آن‌ها می‌تواند شرایطی ایده‌آل را برای ایرانیان متقاضی مهاجرت ایجاد کند.

انتخاب یک کشور به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی به فاکتورهای مهمی بستگی خواهد داشت. شما باید در ابتدا به مسیر مهاجرتی خود توجه کنید و بسته به سلائق، بودجه و مسیر خود، کشور موردنظرتان را انتخاب کنید. از مهم‌ترین فاکتورهایی که بر روی انتخاب یک کشور به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای مهاجرت می‌توان به وجود فرصت‌های شغلی مناسب، سیستم آموزشی حرفه‌ای، پایین بودن هزینه‌های زندگی، کم بودن میزان جرم و جنایت و … اشاره کرد؛ ازاین‌رو کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، آلمان، سوئد، انگلستان و نیوزیلند به‌عنوان بهترین کشورها برای مهاجرت خانوادگی انتخاب خواهند شد.

ویژگی موسسه مهاجرتی معتبر

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

منبع : https://bahadoranian.com