اجتماعی

بیانیه ۷۲ انجمن علمی گروه پزشکی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین

۷۲ انجمن علمی گروه پزشکی در محکومیت اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و در حمایت از مردم مظلوم غزه بیانیه‌ای را صادر کردند.

به گزارش سرخط نیوز و بنابر اعلام وزارت بهداشت، در متن این بیانیه آمده است:« تاریخ خونبار هفتاد و پنج ساله ملت فلسطین در مقاومت علیه اشغالگران صهیونیست حوادث ماندگار و گاه کم نظیری از ظلم و جنایت نسبت به خود دیده است. 

در تاریخ مقاومت مردم مظلوم فلسطین همه اشکال ظلم و خشونت، ترور، تخریب، آواره سازی، کشتار دسته جمعی دیده می‌ شود که اسلاف خشونت و جنایت علیه بشریت در ادوار گذشته را روسفید می‌نماید. 

کشتار صبرا و شتیلا و محاصره قریب به بیست سال مردم غزه و محروم کردن آنها از بدیهی‌ترین حقوق انسانی نمونه‌هایی از عملیات ددمنشانه رژیم اشغالگری است که متاسفانه حمایت تمام و کمال همه آنهایی که دم از حقوق  بشر و آزادی و تمدن را می‌زده‌اند به همراه داشته است. اما آنچه امروزه جریان غزه را متمایز از تمام وقایع گذشته می‌نماید خوی ددمنشی و ناجوانمردانه و رفتار خلاف تمام قوانین بین المللی و کنوانسیونها و میثاق نامه‌های جهانی در حملات وحشیانه و غیر معمول با استفاده از پیشرفته ترین سلاح‌های مخرب موجود جهان علیه انسانهای بی دفاع و زنان و کودکان مظلوم غزه است که بلاشک علاوه بر تداعی نسل کشی و آوارگی میلیونها انسان، ناتوانی رژیم سراپا مسلحی است که سیلی محکم و عظیمی که به درستی طوفان الاقصی نامیده شده را تجربه کرده و چاره ای نمی‌یابد تا خشم خود را بر سر مردم بی‌دفاع غزه خالی کند که کار ترسوها و بزدلان جنایت پیشه تاریخ بوده است.

اما آنچه در تاریخ سه شنبه ۲۶ آنلاین ماه در حمله و بمباران بیمارستان المعمدانی غزه رخ داد از وقایع بی نظیر و نمونه جنایت واضح و آشکاری بود که در جلو چشمان تمام دنیا و با حضور تمام مدعیان حقوق بشر و آزادی و امنیت جهانی و سازمان‌ها و دیده‌بان‌های بین المللی به نمایش گذاشت و بعد از ده‌ها روز بمباران و موشک باران و بهره‌گیری از تمام سلاح های پیشرفته جهان در ویرانگری سفاکانه و کشتار آحاد مردم مظلوم و بی‌پناه غزه، مکانی که براساس تمام قوانین موضوعه بین‌المللی جایگاه امن بیماران و مجروحان و کودکان و زنان زخمی و کادر درمان جان برکف و در خدمت رنج‌دیدگان جنگ می‌باشد، به ناگاه آماج حمله‌ای که موجب از بین رفتن بیمارستان و همه انسان‌های مجروح و آسیب دیده‌ای که در حریم امن آن پناه گرفته‌اند، قرار داد. چند صد انسان که عمده آنها کودکان و زنان و سالخوردگان و مردم عادی بستری در بیمارستان بودند، در لحظه‌ای به شهادت می‌رسند.

از آنجا که اقدام وحشیانه اخیر در حوزه کاری علوم پزشکی و سلامت اتفاق افتاده است، انجمن‌های علمی وابسته به بخش سلامت و اعضای آنها در عرصه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، بهداشت و درمان، وظیفه خود می‌دانند مراتب همدردی و همدلی خود را با مردم مظلوم فلسطین بویژه شهدای مظلوم بیمارستان المعمدانی و خانواده‌های محترم و کادرهای درمانی اعلام و آمادگی خود برای هرگونه کمک به مسئولین محترم کشور اعلام می‌نمایند. آنچه اتفاق افتاده است می‌رود تا ان‌شاءالله شروعی بر نقطه پایان رژیم ددمنش و منحوسی باشد که به درستی نام رژیم کودک‌کش را یدک می‌کشد و باعث اجماع جهانی به این وحشی‌گری بی‌نظیر شده است.»

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر نقش جوانان در تغییرات اجتماعی و ساختار اجتماعی.