بین الملل

تاکید «کیم جونگ اون» بر اهمیت ماهواره نظامی علیه آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین سرخط نیوز، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بامداد چهارشنبه تملک ماهواره جاسوسی نظامی برای این کشور را دارای اهمیت راهبردی با توجه تشدید توطئه‌های آمریکا توصیف کرد.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (کِی‌سی‌ان‌اِی) گزارش داد که کیم به همراه دخترش از تأسیسات راهبردی فضائی و روند آماده‌سازی پرتاب اولین ماهواره نظامی این کشور بازدید کرده است.

رهبر کره شمالی گفت: «هر چه دسیسه‌های تقابل‌جویانه امپریالیست‌های آمریکایی و باند دست‌نشانده آنها در کره جنوبی علیه کره شمالی مستأصل‌تر شود، کره شمالی هم با حالت تهاجمی‌تر و مشروعیت بیشتری از حاکمیت و حق دفاع از خود برای مهار مستمر دسیسه‌های آنها و محافظت از مردم استفاده خواهد کرد».

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از این گزارش، کیم در اختیار داشتن فناوری ماهواره جاسوسی نظامی برای کره شمالی را حائز اهمیت راهبردی دانسته و بر اهداف استراتژیک بیشتر در این زمینه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه وضعیت امنیتی کره شمالی نیازمند پرتاب ماهواره جاسوسی نظامی است، اظهار داشت: «تملک یکی از آنها به تقویت توان دفاعی کمک کرده و تغییر قابل توجهی در توسعه فناوری فضایی نظامی و توسعه علم و تکنولوژی فضا ایجاد می‌کند».

طبق این گزارش، کیم همچنین برنامه کاری بعدی کمیته مقدماتی برای پرتاب ماهواره را تایید کرده و کار این کمیته را که «مسئولانه وظایف خود را انجام می‌دهد»، ستود.

او پیش از این نیز با تاکید بر لزوم پرتاب هرچه سریعتر ماهواره جاسوسی به فضا، گفته بود که در پس زمینه وضعیت امنیتی ملتهب منطقه به دلیل رزمایش‌های نظامی فعلی بین آمریکا و کره جنوبی به بهانه بازدارندگی گسترده و تقویت ائتلاف آنها، طبیعی است که پیونگ‌یانگ نیز توانمندی‌های بازدارنده نظامی خود را افزایش دهد. (جزئیات بیشتر)

 

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید