اقتصادی

تصویب ۱۵۶ مصوبه در کارگروه زیربنایی و کمیسیون ماده ۵ خوزستان

سرخط نیوز/خوزستان معاون شهرسازی و معماری اداره‌ کل‌ راه و شهرسازی خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۶ طرح در جلسات کارگروه امورزیربنایی و کمیسیون ماده ۵ به تصویب رسید.

شبنم کوچک پور در گفت و گو با سرخط نیوز با اشاره به عملکرد سال جاری تعداد بندهای مطرح شده در جلسات کمیسیون ماده ۵ و امور زیربنایی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۷۲ بند و همچنین ۸۴ طرح در جلسات امور زیربنایی با هدف رونق فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری تصویب شد.

وی با بیان اینکه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح‌های توسعه عمران شهری را بر عهده دارد، گفت: این ۸۴ بند شامل تصویب شهرک‌های ساحلی، نهضت ملی مسکن، الحاق زمین در محدوده‌های شهری، ساخت و سازهای درون و خارج از حریم و طرح جامع کوت عبدالله است.

کوچک پور یادآور شد: کمیسیون ماده ۵ کمیسیونی است که بر اساس ماده ۵ قانون تاسیس شورایعالی شهرسازی و معماری ایران به بررسی و تصویب مسایل مربوط به طرح‌های تفصیلی شهری و تغییرات آن‌ها در هر استان می‌پردازد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

با درود! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که به دنبال تحقیقات دقیق و تحلیل‌های کامل در زمینه اقتصاد است. با دستیابی به اطلاعات به‌روز و منابع معتبر، تلاش می‌کنم تا به شما مطالب کیفیت بالا را ارائه دهم.