اقتصادی

تمام ظرفیت دولت سیزدهم پشت نخبگان ایرانی است

سرخط نیوز/کرمانشاه وزیر ارتباطات با تاکید بر حمایت همه جانبه دولت سیزدهم از نخبگان ایرانی، گفت: تمام ظرفیت دولت سیزدهم پشت نخبگان است و آنها را همه جانبه حمایت می‌کنیم.

عیسی زارع پور امروز (4 اسفند) در آیین افتتاح مجتمع دانش بنیان کاغذ خسروی در استان کرمانشاه با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی کشور در گرو افزایش رشد اقتصادی است، گفت: در برنامه هفتم توسعه رشد هشت درصدی هدف‌گذاری شده و همه باید برای تحقق این هدف در کنار هم تلاش کنیم.

وی افزود: برای رسید به این رشد باید تولید را افزایش داد و برای افزایش تولید هم باید به دنبال افزایش سرمایه گذاری و نیز افزایش بهره وری باشیم.

وی تصریح کرد: دستیابی به این دو هم زمانی امکان پذیر است که نخبگان را به چرخه تولید وارد کنیم، نخبگانی که هم بتوانند زمینه تولید بیشتر را فراهم کرده و هم زمینه ساز افزایش صادرات کشور شوند.

زارع پور گفت: به جرات می‌گویم که جوانان ایرانی باهوش‌تر، متعهدتر و با وجدان کاری بیشتر نسبت به جوانان بسیاری کشورهای دیگر هستند و کافی است که آنها را حمایت کنیم تا خودشان اقتصاد کشور را در دست گیرند.

وزیر ارتباطات گفت: در همین راستا دولت سیزدهم تمام توان خود را برای حمایت از نخبگان به کار گرفته و تمام ظرفیت این دولت پشت نخبگان ایرانی است و آنها را حمایت می کند.

زارع پور گفت: در حال حاضر در بسیاری حوزه‌ها از کشورهای برتر جهان هستیم و باید این روند هم شتاب بیشتری گرفته و هم توسعه یابد که لازمه آن حمایت از نخبگان کشور است.

کرمانشاه می تواند قطب تولید کاغذ کشور شود

وزیر ارتباطات در ادامه با تقدیر از مسئولین مجتمع دانش بنیان کاغذ خسروی گفت: این مجتمع توانسته شعار امسال را به طور کامل محقق کند، چرا که هم توانسته چرخ تولید را به گردش در آورد، هم عنوان دانش بنیان را از آن خود کرده و هم توانسته اشتغالزایی خوبی ایجاد کند.

وی افزود: این کارخانه هم اکنون تولید 20 درصد از کاغذ تحریر مورد نیاز کشور را برعهده دارد که آمار قابل توجهی است.

زارع پور گفت: مسئولین کارخانه قول داده اند که با حمایت های صورت گرفته و اجرای فازهای توسعه بتوانند 40 درصد نیاز کشور در زمینه کاغذ تحریر را تامین کنند.

زارع پور خاطرنشان کرد: این مجتمع دانش بنیان ظرفیت این را دارد که کرمانشاه را به قطب تولید کاغذ در کشور تولید کنند.

وی افزود: با توجه به صادرات بخشی از محصولات این کارخانه، این مجتمع می تواند به قطب تولید کاغذ در غرب آسیا(خاورمیانه) هم تبدیل شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به معضل بیکاری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اجرای چنین پروژه های دانش بنیانی است که می‌تواند به رفع معضل بیکاری این استان کمک کند.

انتهای پیام