بین الملل

حضور سفیر ایران در ضیافت افطار سفارت عربستان در تاجیکستان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین سرخط نیوز، سفارت عربستان سعودی در تاجیکستان از برگزاری ضیافت افطاری با حضور مقامات ارشد جمهوری تاجیکستان و محمد تقی صابری سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه خبر داد.

این مراسم با حضور «سلیمان دولت زاده» رئیس کمیته امور دینی و مراسمات تاجیکستان، «سعید مکرم عبدالقادر زاده» مفتی جمهوری تاجیکستان و رئیس مرکز اسلامی این کشور و همچنین تعدادی از سفرای کشورها از جمله محمد تقی صابری سفیر جمهوری اسلامی ایران در مقر سفارت عربستان سعودی در دوشنبه برگزار شد.

سفیر عربستان سعودی در حالی از همتای ایرانی خود برای حضور در این ضیافت دعوت به عمل آورده است که سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز ابتدای ماه جاری، همتای سعودی خود را برای شرکت در مراسم جشن نوروز سال ۱۴۰۲ در سفارت ایران در تاجیکستان دعوت کرده بود.

صابری با انتشار تصاویری از حضور سفیر سعودی در این مراسم در صفحه توئیتری خود نوشته بود: «روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی به عنوان دو کشور تأثیرگذار و مهم جهان اسلام در منطقه غرب آسیا می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد روندی جدید و نقشی افزاینده در خدمت به منافع کشورها و ملت‌های منطقه باشد.»

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید