ورزشی

رونمایی از ۲ سند ورزشی در شورای عالی ورزش با محوریت آموزش و پرورش

وزیر ورزش و جوانان از رونمایی دو سند «معتبر» ورزشی با محوریت آموزش و پرورش حداکثر طی دو ماه آینده در شورای عالی ورزش خبر داد.

به گزارش سرخط نیوز، کیومرث هاشمی در آیین آغاز مسابقات ورزشی دانش آموزان سراسر کشور که با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، ضمن تبریک هفته تربیت بدنی، اظهار کرد: رونمایی از دو سند معتبر و مهم را پیش رو داریم که حداکثر طی دو ماه آینده در شورای عالی ورزش کشور با حضور رئیس جمهوری و وزاری عضو این شورای عالی از جمله وزیر ورزش رونمایی می‌شود.

وی تاکید کرد: محور اصلی این دو سند آموزش و پرورش است و امیدواریم بر اساس این دو سند بتوانیم گام‌های اساسی و بلندی را برداریم.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه ۱۶.۵ میلیون دانش‌آموز یعنی ۱۶.۵ میلیون استعداد، تصریح کرد: هدف ما از حضور در این مراسم این است که بگوییم برای توسعه ورزش و استعدادهای نهفته ورزشی کشور، شکوفا و بارور شدن ورزش حرفه‌ای و نیز بیمه کردن سلامت جامعه راهی جز مدرسه و آموزش و پرورش نداریم.

هاشمی یادآور شد: زمانی که ما برنامه‌های خود را به دولت، رییس جمهوری و مجلس ارائه کردیم، محور اصلی برنامه‌هایم آموزش و پرورش و فعالیت ورزش دانش آموزی بود. خدمت همه دانش آموزان و خانواده‌های آنها عرض می‌کنم و اعتقاد قلبی دارم که افزایش همکاری مشترک ما با وزارت آموزش و پرورش در همه ابعاد ورزش اعم از قهرمانی، حرفه‌ای، همگانی و حتی اخلاق و معنویت اثرگذار است. از این به بعد حضور ما چه به شکل فیزیکی و چه برنامه‌ای تماما حول آموزش و پرورش خواهد بود.

وی با بیان اینکه در گذشته فضای تیم ملی و قهرمانان ما از آموزش و پرورش و مدرسه شروع می‌شد، تاکید کرد: با فعالیت‌هایی که با آموزش و پرورش خواهیم داشت سعی می‌کنیم  محور اصلی برنامه مسابقات را از شکل فعلی که به صورت چند گانه در سطح کشور برگزار می‌شود، در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم. فدراسیون ورزش مدارس می‌تواند ۵۴ فدراسیون ما در کشور را پشتیبانی کند.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.