اقتصادیبرترین های کسب و کارعمومی

شخصیت های سگ های نگهبان

شخصیت کارتونی سگ های نگهبان

خرید ساعت بن تن واقعی در ایران: او پاترول (سگ های نگهبان) یک انیمیشن کودکانه آمریکایی/اروپایی است که توسط لیت چپمن ساخته شده است. این  مجموعه 8عددی سگ های نگهبان هشت شخصیت انیمشن Paw Patrol به نام های اسکای ، چیس ، مارشال ، راکی و … است و یک پسر بچه ۱۰ ساله بنام رایدر است که رهبر و هدایت کننده سگهاست. در هر داستان این کارتون یک اتفاق باعث شکل گیری ماموریت جدیدی برای این گروه می شود. هرکدام از سگها شخصیت و مهارت مختلفی در گروه دارند که بر اساس یک حرفه زندگی واقعی، مانند آتش نشان و افسر پلیس است و اهمیت کار گروهی را نشان می دهد و مهم نیست که روند داستان چگونه پیش برود، باز هم گروه paw patrol همیشه زمان برای بازی، خنده و تفریح دارند.

اسم شخصیت های سگ های نگهبان
اسم شخصیت های سگ های نگهبان

شخصیت‌های گشت پنجه‌ای + اسم شخصیت ها

گشت پنجه‌ای یا سگ‌های نگهبان (به انگلیسی : paw patrol ) یک مجموعه تلویزیونی کودکانه متحرک کانادایی است که توسط کیت چاپمن (همچنین خالق باب سازنده) ایجاد شده است.

اعضای گشت‌پنجه‌ای + شخصیت های اصلی

 1. رایدر: یک پسر ۱۰ ساله و فرمانده گشت پنجه‌ای. بسیار شجاع و فداکار است و همراه سگ ها در پایگاه گشت پنجه ای زندگی و کار می کند.
 2. مارشال: یک سگ دالمیشن خالدار دست و پا چلفتی اما بسیار لایق که به عنوان آتش‌نشان و گاهی دکتر خدمت می‌کند و از پرواز کردن می ترسد.
 3. رابل: یک سگ بولداگ که به عنوان یک کارگر راه و ساختمان خدمت می‌کند. رابل سگی شکمو و بامزه است که از عنکبوت میترسد.
 4. چیس: یک سگ ژرمن شپرد که به عنوان یک پلیس و جاسوس خدمت می‌کند. حس بویایی و بینایی خیلی خوبی دارد و به گربه‌ها و پرنده ها نیز حساسیت دارد. سرگروه سگ های نگهبان است
 5. راکی: یک سگ چند نژادی خاکستری و سفید که کار بازیافت و تعمیرات انجام می دهد. راکی سگی خلاق است از خیس شدن بدش می آید.
 6. زوما: یک سگ لابرادور قهوه ای رنگ که مأموریت‌های دریایی انجام می‌دهد و عاشق شنا کردن است
 7. اسکای:یک سگ کاکاپو که به عنوان خلبان هلیکوپتر خدمت می‌کند چیس عاشق اوست و از عقاب می ترسد.

شخصیت های فرعی گشت پنجه‌ای

 1. کاپیتان توربت: او یکی از بالاترین تماس‌ها را به گشت پنجه‌ای دارد که در برخی قسمت‌ها به عنوان عضوی از گشت پنجه‌ای خدمت می‌کند.
 2. هاپو رباتی: یک سگ رباتی که به عنوان رانندهٔ اتوبوس گشت پنجه‌ای یا رانندهٔ پایگاه هوایی گشت پنجه‌ای خدمت می‌کند.
 3. اورست: یک سگ هاسکی سورتمه کش که در ماموریت هایی که در برف و بوران اتفاق می‌افتد کمک می‌کند و مارشال عاشق اوست.
 4. ترکر: یک سگ چیواوای قهوه‌ای-سفید است که در ماموریت های جنگلی به گشت پنجه‌ای کمک می کند.

این انیمیشن آموزشی پرطرفدار به کودک شما استدلال و اهمیت احترام به محیط اطراف را می آموزد و روند داستان بسیار هیجان انگیز و جذاب است.

به طور خلاصه هر قسمت انیمیشن گشت پنجولی دارای یک فرایند شش مرحله است:
1) مسأله ای وجود دارد
2) تماس با گشت
3) پروسه جالب حرکت توله ها به سمت برج مراقبت
4) تشریح مشکل توسط رایدر و تقسیم وظایف همه در جریان مأموریت
5) حل مسأله
6) شادی همه
تا اینجا به نظر می رسد انیمیشن گشت پنجولی پر از ایده کمک و همکاری است و قرار است بچه های ما را برای دنیای بهتر تربیت کند. دنیایی که همه مسائل قابل حل هستند و همکاری و مدیریت (در یک کلمه عقلانیت) کلید حل مشکلات است.

لباس بن تن: در هر خانواده‌ای می‌توانید کودکی پیدا کنید که عاشق و شیفته کارتون باشد، حتی به جرات می‌توانم بگویم بعضی از کارتون‌ها به حدی جذاب و دوست‌داشتنی هستند که ما بزرگ‌ترها را هم جلوی تلویزیون میخکوب می‌کنند، چه برسد به بچه‌ها. کارتون سگهای نگهبان مثل کارتون باب اسفنجی از کارتون‌های محبوب رده سنی کودکان به حساب می‌آید که در مدت کمی پس از پخش به قدری در سراسر دنیا محبوب شد که کم‌ و بیش اغلب کودکان، عروسک‌های کارتون سگ های نگهبان را هم دارند.

 موضوع داستان کارتون سگ های نگهبان

خرید لباس دختر کفشدوزکی و گربه سیاه: در این بخش به داستان هیجان‌انگیز این انیمیشن سریالی می‌پردازیم، بد نیست بدانید اسم اصلی این کارتون پاپاترول (paw patrol) است و به اسم گشت پنجه‌ای یا هاپوهای زرنگ هم شهرت دارد. سریال سگهای نگهبان در مورد یک پسر نوجوان به اسم رایدر است که تیمی از سگ‌های امداد و نجات یا گشت پنجه‌ای را در عملیات نجات رهبری می‌کند. چیزی که شخصیت‌های این کارتون را از نظر بیننده خاص کرده، قهرمان بودن هریک از شخصیت‌های کارتون سگ های نگهبان است.

انیمیشن PAW Patrol درباره داستان قهرمانی شش سگ ناجی است که با رهبری رایدر جوان ماموریت‌های عجیبی انجام می‌دهند. «چیس»، «مارشال»، «راکی»، «روبل»، «زوما» و «اسکای» نام این سگ‌های دلیر است. نکته جالب درباره شخصیت‌پردازی سگ‌ها این است که حین انجام ماموریت‌ هرکدام از آن‌ها وظیفه خاص خود را دارند و این نقش‌آفرینی به بهترین شکل نشان داده شده است.

در هر قسمت این سگ‌ها به ماموریت‌های مختلف می‌روند و با قدرت و ذکاوتی که دارند، جان مردم شهر را نجات می‌دهند. هریک از این سگ‌های قهرمان، مهارت و توانایی خاصی از جمله افسر پلیس، آتش‌نشان، خلبان، نجار و… دارند. در ادامه با این شخصیت‌های دوست‌داشتنی آشنا می‌شوید.

داستان کارتون سگ های نگهبان بسیار آموزنده است، چراکه کودک به لطف این کارتون با همکاری، مدیریت، توانایی حل مسائل و شغل‌های ارزشمند که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم، آشنا می‌شود. نکته‌ جالب‌توجه درباره این انیمیشن، این است که همه‌ سگ‌ها کوله‌پشتی (pup packs) دارند. در این کوله‌ها ابزارهای موردنیاز هریک از سگ‌ها قرار دارد که هنگام انجام عملیات مختلف از آن‌ها استفاده می‌کنند.

اسم پسر سگ های نگهبان | اسم سگ های نگهبان برای باغ | اسم سگ های نگهبان فارسی

 موضوع هر یک از قسمتهای کارتون سگهای نگهبان چیست؟

داستان و اتفاقاتی که برای گشت پنجه‌ای رخ می‌دهد، در هر قسمت‌ متفاوت است. بنابراین اگر یکی از قسمت‌های این کارتون را از دست بدهید، باز هم می‌تواند سایر قسمت‌ها و بخش‌های کارتون را تماشا کرده و از آن لذت ببرید.

به طور کلی کارتون سگ های نگهبان بر پایه یک قانون ساخته شده که این قانون شامل یک فرایند شش مرحله‌ای است که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

 • ایجاد بحران یا مساله در سطح شهر
 • تماس با گشت یا تیم سگ‌های نگهبان برای حل موضوع
 • عملیات آماده شدن سگ‌ها و رفتن به سمت برج مراقبت
 • بررسی مشکل توسط رایدر و تقسیم وظایف میان سگ‌ها
 • حل مشکل یا چالش به وجود آمده
 • شادی و رقص سگ‌های نگهبان بعد از تمام شدن مساله

تحلیل تخصصی کارتون سگهای نگهبان

در ادامه نگاهی به جزییات بیشتر این انیمیشن محبوب کودکانه می‌اندازیم. جزییاتی نه به صورت اتفاقی بلکه کاملا آگاهانه طراحی و در نظر گرفته شده‌اند تا نتایج مثبتی برای کودکان داشته باشند.

 1. موسیقی کارتون سگ های نگهبان

در همه‌ی کارتون‌ها پخش موسیقی یک کار کاملا طبیعی و البته موثر است. موسیقی این کارتون در هر یک از بخش‌های انیمیشن به صورت جداگانه پخش می‌شود و کودک به راحتی توانایی موسیقی مربوط به هر بخش را تشخیص دهد. مثلا بچه‌ها با پخش موسیقی عملیات، متوجه آغاز عملیات می‌شوند.

کودک به سرعت موسیقی کارتون را درک می‌کند؛ به‌خصوص موسیقی رقص دسته جمعی سگ‌ها، باعث فعال شدن هورمون هیپوتالاموس می‌شود که نتیجه آن حس لذت و شادی در درون کودکان است. بنابراین بی‌شک چنین انیمیشنی می‌تواند انتخاب خوبی برای رشد اوقات فراغت کودک باشد.

 1. رنگ منحصربهفرد شخصیتهای کارتون سگ های نگهبان

به خوبی می‌توان اهمیت رنگ‌ها را در این کارتون دید. هریک از سگ‌ها رنگ مخصوص به خود را دارند یا به معنای دیگر، رنگ‌ها هویت سگ‌ها را در این انیمیشن نشان می‌دهد. تلفیق رنگ‌ها در کارتون سگهای نگهبان باعث تشخیص آسان سگ‌ها در نظر کودک شده و حتی این فرصت موجب آشنایی کودک با طیفی از رنگ‌ها می‌شود.

علاوه‌براین وجود سگ‌ها با رنگ‌های گوناگون ذهن کودک را از محدودیت‌های دنیای واقعی دور کرده و قوه تخیل او را قوی می‌کنند. همچنین به لطف رنگ‌های مختلف این انیمیشن به شدت جذاب و رنگارنگ است.

 1. تکیه کلامهای سگها؛ شعارهای انگیزهبخش

شخصیت‌های کارتون از رایدر گرفته تا بقیه توله سگ‌ها، هرکدام تکیه کلام خاص خود را دارند. به قولی این شعارها هویت سگ‌های گروه نجات‌وامداد است. برای مثال شعار همیشگی چیس، چیس همیشه گوش به زنگه است.

وقتی کودکان به جای کلمات کلیشه‌ای با چنین جملات پرانرژی و انگیزه‌بخشی مواجه باشند، خودشان هم به تدریج ادبیات مثبت و سازنده‌ای پیدا خواهند کرد.

 1. صحنههای تکراری و مهم کارتون

صحنه‌هایی که به طور مرتب در هر قسمت تکرار می‌شود، تجهیز شدن سگ‌ها، ورود سگ‌ها به برج و تکرار عبارت‌های خاص خودشان است. تکرار صحنه‌ها و شعارها باعث پر رنگ‌ترشدن شخصیت‌های سگ‌های نگهبان در ذهن کودکان می‌شود. در نتیجه هر بار کودک سگها و شخصیت قدرتمند آن‌ها را در ذهن خود تحلیل می‌کند.

چرا بین همه حیوانات، سگ برای این کارتون انتخاب شد؟

سوالی که بدون شک ذهن بسیاری از والدین را به خود درگیر می‌کند. انتخاب حیوان سگ برای شخصیت‌های این کارتون کار بسیار هوشمندانه‌ای بوده، چراکه سگ نماد وفاداری و مهربانی است. در دنیای واقعی احتمالا سگ‌هایی را دیده‌اید که به صاحب خود علاقه زیادی دارند و از او در برابر خطرات مواظبت می‌کنند. این ویژگی به خوبی در کارتون سگهای نگهبان مشهود است و حس وفاداری سگ‌ها را می‌توان حس کرد.

این کارتون برای اولین بار در کانادا پخش شد، چون یک کارتون کانادایی هست. ولی آیا می دانید کارتون سگ های نگهبان چگونه و چرا تولید و پخش شد! شرکت اسباب بازی سازی اسپین مستر کسی است که اسباب بازی سگ های نگهبان عروسکی را تولید می کند. وقتی که برنامه تلویزیونی برای اولین در کانادا و آمریکا پخش شد، به شدت ترکوند و محبوب شد. قصد داریم کارتون و اسباب بازی ها و همچنین اسم سگهای نگهبان را اینجا معرفی کنیم و کلی چیزهای دیگری را هم بگوییم که قطعاً نمی دانستید!

اسم شخصیت های انسانی سگ های نگهبان 

 1. رایدر : رئیس بخش پاپاترول
 2. جیک
 3. یامی کشاورز
 4. هامدینگر : شهردار
 5. تاربوت : پسر ماهی گیر و زیست شناس
 6. مایر گودوی