اقتصادی

طلای جهانی نزدیک به اوج ۹ ماهه ثابت شد

قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز (پنجشنبه) به بالاترین سطح ۹ ماهه خود رسید، زیرا سرمایه‌گذاران برای دریافت داده‌های اقتصادی ایالات‌متحده آماده می‌شوند که می‌تواند بر مسیر انقباض سیاست فدرال‌رزرو تأثیر بگذارد.

به گزارش سرخط نیوز، بهای هر اونس طلا پس از رسیدن به بالاترین میزان خود از آوریل ۲۰۲۲ تا ساعت ۶ و ۳۱ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱.۱ درصد کاهش به ۱۹۴۴ دلار و ۹۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۱۹۴۵ دلار و ۹۰ سنت رسید.

توجه بازار به داده‌های تولید ناخالص داخلی ایالات‌متحده در سه ماهه چهارم می‌تواند جلسه سیاست‌گذاری آتی فدرال رزرو را تعیین کند. بیشتر سرمایه‌گذاران انتظار دارند که فدرال رزرو در ۳۱ ژانویه تا اول فوریه نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش دهد.

بانک مرکزی ایالات‌متحده پس از چهار افزایش متوالی ۷۵ واحدی در ماه گذشته، سرعت انقباض خود را به ۵۰ واحد کاهش داد. نرخ بهره پایین‌تر برای شمش سودمند است زیرا هزینه فرصت نگهداری دارایی بدون بازده را کاهش می‌دهد. یواخیم ناگل و گابریل مخلوف، سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا گفتند که اگر افزایش نرخ بهره در سه ماهه دوم پس از دو حرکت مورد انتظار در فوریه و مارس ادامه یابد، تعجب نخواهند کرد.

پلی‌متال، تولیدکننده طلا و نقره روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که درآمد سه ماهه چهارم این شرکت با کاهش ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به یک میلیارد دلار رسیده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره بدون تغییر به ۲۳.۹ دلار رسید و پلاتین ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۰۴۲ دلار و ۶۳ سنت رسید و پالادیوم ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۶۹۶ دلار و ۵۵ سنت رسید.

انتهای پیام