برترین های کسب و کارعمومی

علت اب دادن از زیر دستگاه قهوه ساز

حتی اگر یک قهوه ساز درجه یک دارید، ممکن است گاه به گاه با مشکلات سخت افزاری مواجه شوید. یکی از ناراحت کننده ترین مسائل برای بسیاری از طرفداران قهوه آب دادن دستگاه اسپرسوساز است.

در حالی که قرار است مخزن آب را پر کنیم، انتظار نداریم که آب از لوله خارج شود. متأسفانه اکثر کاربرانی که قهوه ساز با نشتی دارند، نشت آب از پایین دستگاه را گزارش می دهند.

حتی اگر به نظر می رسد این یک مشکل جدی دستگاه اسپرسوساز است، ما می توانیم به شما کمک کنیم تا بفهمید علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز چیست و چه راهی برای آن وجود دارد.

بنابراین اگر می‌ خواهید جزئیات بیشتر و راه‌ حل‌ های احتمالی برای آب دادن اسپرسوساز ‌تان را پیدا کنید، ادامه مطلب را بخوانید. با این حال، برخی از مشکلات ممکن است نشانه‌ هایی از توقف تولید قهوه داغ در دستگاه شما باشد، که با شما حل می شود .

بررسی کامل علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز

این که قهوه ساز شما سیل روی میز آشپزخانه شما را جاری کند، یک کابوس است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است این اتفاق برای شما بیفتد. از یک انسداد داخلی، تا یک جزء شکسته. این واقعاً حدس هر کسی است. یعنی اگر لیست دقیقی از مقصران و مراحل لازم برای رفع آنها ندارید، بدانید که کلیت ماجرا این است.

برای رفع بیشتر این مشکلات، حتی نیازی به خرید دستگاه اسپرسوساز جایگزین نخواهید داشت. فقط باید مقداری سرکه بگیرید و دستگاه اسپرسوساز خود را تمیز کنید. همانطور که گفته شد، احتمال کمی وجود دارد که مجبور شوید قهوه ساز خود را باز کنید و سیم کشی را بیرون بیاورید و بررسی کنید، اما نگران نباشید، آنقدرها هم که به نظر می رسد ترسناک نیست.

مراحلی که باید دنبال کرد عبارتند از:

دستگاه خود را از نظر ترک چک کنید

گرفتگی را بررسی کنید

شلنگ قهوه ساز خود را بررسی کنید

پمپ شیر خود را بررسی کنید

درباره علت آب دادن دستگاه اسپرسوساز

مقصر اصلی ، تجمع آهک در خروجی و مخزن آب است.

اگر قهوه‌ ساز قدیمی‌تری دارید، اجزای پلاستیکی یا مخزن آب ممکن است شکننده و ترک خورده باشد و باعث نشت آب از اطراف دستگاه شود.

شکستگی یا گرفتگی دریچه پمپ شدیدترین عامل نشتی دستگاه اسپرسوساز است و نیاز به تعمیر دارد.

اگر می روید یک فنجان قهوه درست کنید، اما در عوض آب نشت می کند، صبح سختی است. خوشبختانه، آب اضافی اطراف قهوه ساز شما فقط می تواند از چند نقطه در دستگاه بیاید.

برای مثال، اگر مدتی است که قهوه ساز خود را تمیز نکرده اید، احتمالاً رسوبات معدنی سیستم آب را مسدود کرده اند. محتمل ترین علت بعدی شکستگی لوله آب در چرخه دم کردن است. در نهایت، در دستگاه های قدیمی، قطعات پلاستیکی شکننده شده و می شکنند.

اگرچه، اگر مدام در خانه خود مشکلات دستگاه اسپرسوساز را تجربه می کنید، یا بخشی مانند فیوز حرارتی باید تعویض شود، یا فقط بدشانسی می آورید. در این صورت، ممکن است بخواهید و لازم باشد که خرید یک قهوه ساز معمولی یا تجاری جدید را شروع کنید.

اگر متوجه آب زیر دستگاه قهوه خود شدید، هنگام یافتن راه حل ساده شروع کنید. ابتدا مخزن قهوه ساز را با آب پر کنید و ببینید آیا نشتی از آنجا بیرون می آید یا خیر.

گرفتگی سیستم آب

هر طرفدار قهوه به شما خواهد گفت که تجمع آهک باعث توقف دم کردن دانه قهوه مورد علاقه شما می شود. رسوبات کلسیم و آهک جریان طبیعی آب را متوقف کرده و باعث نشتی می شود. می‌ توانید با جستجوی باقی‌ مانده‌ های سفید روی سینی چکه، در دم کننده قهوه یا در مخزن آب، مشکل را تشخیص دهید.

چرخه آهک زدایی را با محلول رسوب زدایی اجرا کنید تا گرفتگی ها پاک شود. کار را انجام دهید و سپس آن را با یک چرخه تمیز کردن فقط با آب گرم تمیز کنید.

تمیز کردن خود یک ماه در میان نه تنها توصیه می شود، بلکه برای جلوگیری از نوشیدن مواد شیمیایی مضر ضروری است. بسته به محل زندگی شما و کیفیت آبی که برای دم کردن قهوه خود استفاده می کنید، این مشکل می تواند سریعتر خود را نشان دهد.

همانطور که احتمالا می دانید، قهوه ساز شما برای دم کردن، آب داغ را از تفاله های قهوه انتخابی شما عبور می دهد و به داخل مخزن می ریزد. با گذشت زمان، این فرآیند می تواند به تشکیل رسوب کمک کند، که می تواند مانع عبور آب و نشت آن شود.

بنابراین، اگر برای مدتی از تمیز کردن دستگاه اسپرسوساز خود غافل شده اید، احتمالاً این مشکل است. راه حل: خوشبختانه رسیدگی به این موضوع بسیار ساده است، تنها چیزی که نیاز دارید کمی آب و مقداری سرکه است.

چگونه یک قهوه ساز را با سرکه رسوب زدایی کنیم؟

می توانید قهوه ساز خود را با شروع چرخه دم کردن با سرکه سفید تمیز کنید، اما در برخی از مدل ها توصیه نمی شود. سرکه می تواند منجر به تخریب و خوردگی درزگیر های لاستیکی شود که منجر به نشت اتصال دهنده لوله می شود.

برای خلاص شدن از شر رسوبات گیر کرده در قهوه ساز خود، باید هر دو ماده را در قسمت های مساوی ترکیب کنید و مخلوط را در مخزن آب خود بریزید. پس از انجام این کار، یک چرخه دم کردن منظم را اجرا کنید. این به عنوان رسوب زدایی شناخته می شود.

بسته به شدت انسداد خاص شما، می توانید فوراً یا در عرض 20 تا 30 دقیقه نتیجه را مشاهده کنید. سرکه تمام عناصر ناخواسته ای که به اجزای داخلی قهوه ساز شما چسبیده اند را از بین می برد.

اگر بعد از انجام این فرآیند قهوه شما تا حدودی طعم سرکه دارد، کافی است مقداری آب در مخزن بریزید و چند چرخه دیگر دم کشیدن را انجام دهید تا طعم آن از بین برود. محلول تمیزکننده ای که از قسمت های مساوی سرکه سفید مقطر و آب تشکیل شده باشد، برای رسوب زدایی قهوه ساز کافی خواهد بود.

خرابی پمپ دستگاه اسپرسوساز

پمپ شیر بخشی ضروری برای رساندن آب گرم به تفاله قهوه شما است. اگر متوجه پاشیدگی یا کاهش حجم قهوه شدید، باید دستگاه را رسوب زدایی کنید یا پمپ را تعویض کنید.

شیلنگ آب معیوب

اگر شلنگ آب شما ترک خورده یا گرفتگی داشته باشد، آب به مخزن برای دم کردن، نمی رسد. اگر متوجه شدید که مشکل شلنگ شماست، شیلنگ های جایگزین را از تعمیرگاه محلی یا سازنده دستگاه قهوه ساز خود خریداری کنید.

در صورت مشاهده نشتی از دستگاه اسپرسوساز خود استفاده نکنید و بلافاصله آن را از برق بکشید. اگر آب به سیستم برق نشت کند ممکن است دچار برق گرفتگی شوید.

ترک روی دستگاه اسپرسوساز

علاوه بر تصادفات آشکار، موارد دیگری نیز وجود دارد که باعث ترک خوردن قهوه جوش ها می شود. یکی از رایج ترین آنها تغییرات چشمگیر و ناگهانی دما است.

ترک های روی دستگاه شما تقریباً نامرئی هستند به نظر می رسد چیزی بسیار واضح است، اما گاهی اوقات مشاهده ترک های کوچک دستگاه بسیار سخت است. ما در مورد سوراخ هایی به اندازه یک چهارم سکه روی دستگاه شما صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد شکستگی های باریک مثل مو صحبت می کنیم.

باور کنید یا نه، حتی یک ترک بسیار نازک می تواند باعث نشتی شود، به خصوص اگر قهوه ساز خود را برای مدت طولانی بدون مراقبت رها کنید.

در حالی که درست است که شیشه سکوریت موجود در قوری قهوه شما آن را بسیار مقاوم می کند، دما های شدید یا افزایش فشار می تواند به مرور زمان آن را دچار ترک کند. بخار می تواند فشار زیادی را در دستگاه شما ایجاد کند، بنابراین مراقب جمع شدن آن باشید. می تواند فاجعه بار باشد.

راه حل: ساده ترین راه حل این است که یک قهوه جوش جدید تهیه کنید. با این حال، اگر خیلی به پول خود وابسته هستید یا به سادگی نمی خواهید آن پول را اکنون خرج کنید، همیشه گزینه های دیگری وجود دارد.

اپوکسی 5 دقیقه‌ای برای رفع این ترک‌ ها عالی عمل می‌ کند، زیرا در برابر دما و رطوبت مقاوم است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را روی ترک هایی که شناسایی می کنید اعمال کنید و بگذارید استراحت کند.

چگونه نشتی را تشخیص دهیم؟

هر قسمت را یکی یکی بررسی کنید و با ساده ترین تعمیر شروع کنید. به عنوان مثال، با بررسی ترک در مخزن دم قهوه و مخزن آب شروع کنید. سپس دستگاه را رسوب زدایی کنید و سپس ببینید آیا آسیب داخلی وجود دارد یا خیر.

اگر قهوه ساز یا اسپرسوساز شما شروع به توزیع قهوه کندتر از حد معمول کرده است، به احتمال زیاد، دستگاه اسپرسوساز شما به تمیز کردن عمیق نیاز دارد تا رسوبات قهوه آسیاب شده و آهک قدیمی را پاک کند. ابتدا قسمت بیرونی دستگاه را با آب و مایدیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت نشتی آب در اسپرسوساز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

علت نشتی آب در اسپرسوساز چیست؟ یکی از سوالات بسیار پرتکرار در خصوص دستگاه اسپرسوساز، دلیل چکه کردن آب در اسپرسوساز است. امروزه اسپرسوساز به عنوان یکی از دستگاه های برقی پرطرفدار در ادارات و منازل شناخته می شود. وجود هر نوع خرابی و مشکل در این دستگاه ممکن است باعث اختلال در عملکرد آن و در نتیجه خراب شدن دستگاه شود. با توجه به همین موضوع، هر نوع خرابی در این دستگاه برای مصرف کننده نگران کننده است. ما در این مطلب به توضیح علت آب دادن دستگاه اسپرسو ساز می پردازیم. در صورتی که تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه راهنمای بررسی چکه کردن اسپرسوساز و رفع مشکل نشت آب اسپرسوساز دارید، می توانید تا انتهای این محتوا همراه آی پی امداد باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش علت نشت آب از اسپرسوساز خود می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرگاه مجاز به پرسش و پاسخ بپردازید.

چرا آب از اسپرسوساز نشت پیدا می کند؟

دلیل نشتی آب در اسپرسوساز چیست؟ دلایل متعددی هستند که در دستگاه اسپرسوساز باعث چکه کردن آب می شوند. این عوامل هرچه که باشند، باید سریع تر رفع شوند تا آسیبی جدی به دستگاه اسپرسوساز وارد نشود. در متن زیر به بررسی انواع دلایل چکه کردن آب در اسپرسوساز می پردازیم.

  1. خرابی نازل بخار
  2. پاره شدن شلنگ
  3. ترک خوردگی المنت
  4. پوسیدگی واشر

خراب شدن نازل بخار علت آب دادن دستگاه اسپرسو ساز

اولین علت نشت آب در دستگاه اسپرسوساز، خراب شدن نازل بخار است. نازل بخار یکی از اجزای پرکاربرد در اسپرسوساز است که وظیفه دارد آب درون اسپرسوساز را به بخار تبدیل کند. خراب شدن ، خراب شدن لوله دستگاه در صورت خراب شدن باعث آب دادن اسپرسوساز می شوند. بر این اساس اگر علت نشت آب خراب شدن نازل بخار باشد، می توانید با تعویض این قطعه به رفع مشکل نشت آب اسپرسوساز بپردازید.

پاره شدن شلنگ دلیل نشت آب در اسپرسوساز

دومین علت آب دادن دستگاه اسپرسو ساز، پاره شدن شلنگ این دستگاه است. پمپ اسپرسوساز وظیفه پمپاژ کردن آب در دستگاه اسپرسوساز را بر عهده دارد. در صورتی که شلنگ های متصل به پمپ دستگاه اسپرسوساز پاره شوند، آب از شلنگ نشت می کند. بنابراین بهتر است برای رفع این مشکل تمام شلنگ های متصل به دستگاه اسپرسوساز را بررسی کرده و در صورت پارگی آن را تعویض کنید.

ترک خوردگی المنت از علل چکه کردن آب در اسپرسوساز

علت آب دادن اسپرسوساز چیست؟ درون دستگاه اسپرسوساز قطعه ای به نام المنت وجود دارد که موظف است آب درون مخزن را از طریق تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی، گرم کند. در صورتی که المنت اسپرسوساز به دلیل استفاده مداوم دچار رسوب شود، کارایی خود را از دست می دهد. در واقع رسوبات اطراف المنت باعث فشار زیاد به المنت و در نتیجه ترک خوردن المنت اسپرسوساز باعث نشتی آب در دستگاه اسپرسوساز می شود. برای رفع این مشکل باید از تعمیرکار بخواهید تا به تعویض المنت اسپرسوساز بپردازد.

پوسیده شدن واشر از دلایل نشتی آب دستگاه اسپرسوساز

یکی دیگر از دلیل های آب دادن اسپرسوساز مربوط به پوسیده شدن واشر دستگاه است. این واشر که در کف مخزن تعبیه شده است، با گذشت زمان ممکن است پوسیده شود. همین امر موجب می شود تا دستگاه دچار مشکل نشتی آب شود. برای بررسی این مشکل می توانید مخزن را از آب پر نموده و سپس منتظر نشتی از زیر آن باشید. چنانچه از کناره یا زیر اسپرسوساز آب چکه می کند، به احتمال زیاد واشرهای دستگاه دچار مشکل شده اند. در این شرایط تنها راه رفع مشکل نشتی آب دستگاه اسپرسوساز، تعویض واشرهای پوسیده با واشرهای جدید است.

دلیل نشت مخزن آب دستگاه اسپرسوساز

علت چکه کردن آب از مخزن اسپرسوساز چیست؟ یکی از مشکلات قهوه ساز نوا  این است که ممکن است آب از مخزن دستگاه اسپرسوساز نشت کند. هر دستگاه اسپرسوساز دارای مخزنی است که برای آب استفاده می شود. در صورتی که مخزن آب دچار نشتی شود، بهتر است به بررسی مخزن دستگاه و اورینگ ها بپردازید. ترک خوردگی مخزن، شکستگی مخزن، شل شدن اورینگ و … از عواملی هستند که باعث نشت آب دستگاه اسپرسوساز می شوند. برای رفع مشکل نشت آب اسپرسوساز بهتر است اورینگ ها را تعویض کرده و مخزن جدیدی را در صورت ترک خوردگی تهیه کنید.

تخلیه آب دستگاه اسپرسو | چرا از قهوه ساز اب نمیاد | سینی چکه گیر اسپرسوساز

عوامل موثر در نشت آب از کنار گروپ اسپرسوساز

در صورتی که نشتی آب را از کنار گروپ اسپرسوساز مشاهده کرده اید، توجه داشته باشید که علت نشتی دستگاه به دلیل خراب شدن لاستیکی است که در اطراف گروپ دستگاه اسپرسوساز قرار دارد. اطراف گروپ لاستیکی از جنس پلاستیک وجود دارد که در صورت پاره شدن و گشاد شدن لاستیک فضایی برای نشت آب یا قهوه ایجاد می شود. برای رفع چه کردن آب از کنار گروپ اسپرسوساز توصیه می شود با توجه به برند و مدل دستگاهتان، لاستیک جدیدی را برای دور گروپ خریداری کنید.

چگونه مشکل نشتی آب اسپرسوساز را برطرف کنیم؟

در صورتی که با مشکل آب دادن دستگاه اسپرسوساز خود مواجه شده اید، باید در سریع ترین زمان اقدام به بررسی علت بروز مشکل و رفع آن اقدام نمایید تا دستگاه دچار مشکلات دیگری نشود. در ادامه به راهکارهای رفع مشکل نشت آب اسپرسوساز برای شما پرداخته ایم:

  • یکی از مواردی که باید آن را بررسی کنید، لاستیک دور هد گروپ است که در صورت پارگی یا خرابی باید اقدام به تعویض این قطعه نمایید.
  • بررسی مخزن آب و اورینگ نیز از دیگر بخش هایی است که نیاز به بررسی و در صورت نیاز تعویض یا خرید مخزن جدید آب دارد.
  • در بسیاری از مواقع بروز رسوبات در اطراف المنت موجب بروز این مشکل می شود که بهتر است در زمان های مشخص اقدام به خود نمایید.
  • همچنین بهتر است تمام شلنگ های متصل به پمپ اسپرسوساز را نیز بررسی نموده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل در کارکرد نازل بخار می توانید مشکل را با تعویض این قطعه به راحتی برطرف کنید.

نتیجه گیری از علت نشتی آب در اسپرسوساز

در این مطلب به بررسی کلیه عواملی که باعث چکه کردن آب در اسپرسوساز می شوند، پرداختیم. علت نشتی آب در اسپرسوساز در بسیاری از موارد به دلیل خراب شدن المنت، شکستگی مخزن، پاره شدن شلنگ، کار نکردن نازل بخار، خراب بودن فیلتر و … اتفاق بیافتد. چنانچه علت نشتی آب به دلیل مشکلات فنی باشد، باید هرچه سریع تر برای تعمیر به تعمیرگاه مراجعه کنید.

تیم آی پی امداد یکی از موفق ترین و باسابقه ترین شرکت هایی است که تعمیرات اسپرسو ساز را به صورت تخصصی انجام می دهد. در صورتی که نگران سپردن لوازم خانگی خود به تعمیرگاه هستید، می توانید مجموعه مورد اطمینانی را چون شرکت آی پی امداد انتخاب کنید. این مجموعه دارای مجوزهای معتبر و سابقه بالا در این حوزه است که نشان دهنده قابل اطمینان بودن آن نیز می باشد.

ع ظرفشویی بشویید و داخل را با محلول جرم‌گیر عمیق تمیز کنید.

پس به طور کلی اگر دستگاه اسپرسوساز شما نشتی دارد و آب می دهد، ابتدا همه احتمالات و راه حل های گفته شده را بررسی کنید و مطمئن شوید که جنبه های احتیاط هم رعایت می کنید تا به خود و دستگاه آسیبی وارد نکنید.