بین الملل

غزه؛ ۲۰ هزار شهید در سایه تداوم جنگ علیه بیمارستان‌ها

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین سرخط نیوز؛ «شمار قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر تا امروز، به ۲۰۰۵۷ شهید و ۵۳۳۲۰ مجروح رسیده است؛ تنها در ۲ روز گذشته، ۳۹۰ فلسطینی شهید و ۷۳۴ تن دیگر زخمی شده‌اند» این آخرین آمار وزارت بهداشت از حجم جنایات جنگنده‌های تل‌آویو بر فراز نوار غزه است.

 

 

خبرنگار الجزیره گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی امروز به مناطق مختلف خان یونس در جنوب نوار غزه حمله کره و بمباران خود را بر منطقه بنی سهیلا متمرکز کرده‌اند؛ حملات توپخانه‌ای و بمباران هوایی شدید اسرائیل در اردوگاه جبالیا نیز در حال افزایش است.

براساس گزارش‌ها، تعداد زیادی شهید و مجروح بر اثر بمباران مداوم جنگنده‌های اسرئیلی در منطقه الجرن واقع در جبالیا، شمال نوار غزه بر جای مانده‌اند که تیم‌های پزشکی قادر به رسیدن به محل نیستند.

 

 

به گفته مقامات نوار غزه و نمایندگان سازمان‌های جهانی، بیشتر ۲۰هزار قربانیِ حملات ویرانگر ارتش اسرائیل از هفتم اکتبر تاکنون، کودک و زن هستند؛ تداوم این حملات، موجب تخریب گسترده زیرساخت‌ها و فاجعه انسانی بی‌سابقه شده و سکوت جهانی در برابر جنایات تل‌آویو را شکسته است.

کودک شهیدشده در حملات امروز

سازمان ملل و نهادهای تابعه آن، بارها خروج بخش سلامت غزه از مدار خدمت‌رسانی به دلیل ناتوانی در رسیدگی به تعداد زیاد شهدا و مجروحانِ ناشی از تجاوزات مستمر اسرائیل به مدت ۷۷ روز را اعلام و خواستار آتش‌بس بشردوستانه و ارائه کمک‌های فوری درمانی شده‌اند.

کاربران فضای مجازی در حال انتشار تصاویری از وخیم بودن شرایط بیمارستان‌ها و رنج کادر درمان در نوار غزه، حتی در بیمارستان خصوصی کویت هستند؛ یکی از آن‌ها نوشته است که «پزشک برای مداوای مجروحان، با پای برهنه آمد».

تصاویر منتشرشده توسط خبرنگاران مستقر در غزه نشان می‌دهد که کادر درمان به هدف جنگنده‌ها و نظامیان اسرائیلی تبدیل شده و جنگ تل‌آویو علیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانیِ باقی‌مانده از جمله بیمارستان العوده شدیدتر شده است. برخی پزشکان در حال تحویل گرفتن پیکر شهدای خانواده خود هستند.

 

 

منابع رسانه‌ای فلسطینی از مجروح شدن مدیرکل وزارت بهداشت غزه، دکتر منیر البرش و شهادت دختر ۱۳ساله وی طی بمباران هوایی جنگنده‌های اسرائیلی علیه ساکنان اردوگاه جبالیا در صبح امروز خبر دادند.

شبکه‌های تلویزیونی روند انتقال دکتر منیر به بیمارستان را به صورت زنده پخش کردند:

 

 

وزارت بهداشت غزه بامداد امروز هم با اعلام شهادت یکی از کارکنان بیمارستان تحت محاصره العوده در شمال نوار غزه توسط تک تیراندازان اسرائیلی، تاکید کرد که «محاصرشدگان در این بیمارستان در خطر دستگیری، شکنجه، شلیک مستقیم اسرائیلی‌ها و بدون آب، غذا و دارو هستند».

شاهدان عینی تاکید می‌کنند که پس از عقب‌نشینی تانک‌های اسرائیلی از محوطه بیمارستان اندونزیایی در شمال غزه، اجساد ده‌ها شهید را در این منطقه مشاهده کرده‌اند که روی زمین افتاده بودند.

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.