برترین های کسب و کارعمومی

فوم ldpe با tvrg چه تفاوتی دارد؟

موقع خرید مبلمان چه مواردی را در نظر می گیرید؟ اغلب مواقع افراد به دنبال یک دست مبل خوشرنگ برای هماهنگی با دکوراسیون اتاق پذیرایی هستند. انتخاب مبل از روی طرح و رنگ به تنهایی کافی نیست. راحتی مبلمان از هر چیزی مهم تر است. مواد اولیه استفاده شده در کف مبل روی راحتی و طول عمر آن تاثیر دارد. هر چقدر کیفیت کف و نشیمن مبل ها بهتر باشد، موقع نشستن احساس راحتی بیشتری دارد. این قسمت از فوم یا اسفنج درست شده که هر کدام مزایا و معایبی دارند. اسفنج و فوم مبلمان تعیین کننده طول عمر و دوام مبل ها هم هست. در صورت شل شدن و خراب شدن نشیمن مبل می توانید موقع  اسفنج و فوم ها را هم عوض کنید. اما سوال اینجاست که برای مبل فوم سرد بهتر است یا اسفنج؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

برای مبل فوم سرد بهتر است یا اسفنج؟

موقع خرید مبلمان این کلمات را زیاد می شنوید. برخی از محصولات تولید شده دارای کف فوم هستند و برخی دیگر با اسفنج درست شده اند. تازه ماجرا به همینجا هم ختم نمی شود. انوع فوم سرد و گرم هم در ساخت مبلمان استفاده می شود. به این ترتیب انتخاب کمی گیج کننده است و به راحتی نمی توان بین محصولات معرفی شده، بهترین ها را تشخیص دارد. هر کدام از این متریال ویژگی هایی دارند اهمیت فوم و اسفنج مبلمان بسیار زیاد است. موقع اگر جنس مواد اولیه خوب نباشد امکان شل شدن قسمت نشیمن مبل ها وجود دارد.با هر بار که روی مبل ها می نشینید نیز امکان آسیب به اسفنج ها و فوم داخل مبل ها هم وجود دارد. پس قبل از خرید به دقت همه موارد را در نظر بگیرید.

فوم چیست؟

برای آگاهی از کیفیت اسفنج و فوم مبلمان لازم است تا از قبل با این محصولات آشنا شوید. فوم ها در انواع مختلفی تولید می شوند. برای ساخت صندلی های ماشین و مبلمان از فوم استفاده می شوند. کیفیت ساخت و ترکیب مواد شیمیایی برای تولید فوم دارای تفاوت هایی است. به طور معمول فوم های با کیفیت دوام زیادی دارند در حال حاضر برای تولید مبلمان از این نوع فوم ها استفاده می شود:

 • فوم پنبه ای
 • فوم نمدی
 • فوم چسبی
 • فوم فنری
 • فوم لایه ای
 • فوم گرم
 • فوم سرد
 • فوم ویژه
 • لایکو

کیفیت دو نوع فوم گرم و سرد برای ساخت مبلمان بسیار بهتر از بقیه فوم های موجود در بازار است. این متریال برای قسمت نشیمن مبل ها مناسب هستند. بیشترین قسمت مبلمان که در معرض آسیب قرار دارد همین نشیمن مبل است. در اغلب موارد به دلیل نامرغوب بودن فوم یا اسفنج مبلمان نشیمن خیلی زود خراب و شل می شود

فوم پلی اتیلن تخته ای | فوم پلی اتیلن دیجی کالا | فوم پلی اتیلن عایق صدا

الف- فوم گرم

این نوع فوم در زمان تولید تحت حرارت مستقیم قرار گرفته و پروسه متفاوتی دارد. به کارگیری برخی مواد شیمیایی و نحوه تولید فوم گرم موجب شده تا محصول نهایی خشک تر بشود و خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری کمتری داشته باشد. این فوم اغلب برای ساخت صندلی خودرو استفاده می شود و در مبل سازی کاربرد چندانی ندارد. فوم گرم به دلیل نوع ساخت و حرارتی که دیده، به مرور پودر می شود و کیفیت فوم از دست می رود. چنانچه برای ساخت مبل خریداری شده از این نوع فوم استفاده شود، مبلمان خیلی زود خراب می شود و نیاز به تعمیرات فوم و اسفنج مبلمان دارد. در این صورت هزینه بیشتری باید بپردازید.

ب- فوم سرد

فوم سرد در ضخامت های 10، 13 و 15 سانتی متری برای استفاده در صنعت مبل سازی به کار می رود. از بین انواع فوم و اسفنج مبلمان این نوع فوم دارای کیفیت بالاتری است. با توجه به نوع مواد شیمیایی به کار رفته در پروسه تولید، دوام فوم سرد به مراتب افزایش یافته است. این نوع فوم با حرارت غیر مستقیم تولید می شود که و همین ویژگی موجب عمر طولانی تر مبل ها می شود. با خرید مبلمانی که دارای نشیمن فوم سرد است تا چندین سال خیال تان بابت تعویض مبل ها یا تعمیرات راحت خواهد بود.

ساده ترین راه برای تشخیص فوم سرد و گرم مبلمان

فوم های گرم، سفت و محکم هستند و در مدت کوتاهی انعطاف پذیری شان کم می شود. طول عمر این مواد کمتر از فوم سرد است. روی همین اصل موقع خرید باید دقت بیشتری داشته باشید. بدون توجه به حرف های فروشنده می توانید خودتان هم فوم سرد و گرم را تشخیص دهید

فوم های سرد به دلیل ساخته شدن در دمای پایین تر، نرم از فوم گرم است. موقع تولید این فوم ها زمان بیشتری برای شکل گیری مولکول ها داشته اند که موجب قابلیت ارتجاعی بیشتر محصول شده است. از لحاظ دوام نیز فوم سرد دارای طول عمر بیشتری است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعمیر مبل هم ارائه میده؟

برای تشخیص فوم سرد و گرم می توانید یک قسمت از نشیمن مبل را با دست فشار دهید و دقت کنید برگشت پذیری فوم چگونه است. فوم گرم خیلی سریع به حالت اولیه بر می گردد و شکل پذیری بهتری دارد. البته گاهی اسفنج با چگالی بالا به جای فوم در کف مبلمان استفاده می شود که قابلیت های متفاوتی از فوم دارد.

اسفنج مبل چیست؟

اسفنج چیزی نیست جز همان ابر معمولی که برای پاک کردن تخته سیاه هم کاربرد دارد. انواع اسفنج در ضخامت های متنوعی تولید می شود. نه تنها در قسمت نشیمن مبلمان بلکه برای دسته ها و پشت مبل ها هم از اسفنج استفاده می شود. با توجه به انعطاف پذیری اسفنج ها، به کارگیری آن در صنعت مبلمان بسیار رایج است.

اسفنج هایی با ضخامت کمتر و بیشتر در بخش های مختلف مبل ها استفاده می شوند. در واقع برای ساخت یک کاناپه از انواع مختلفی از اسفنج استفاده شده که از لحاظ وزن و ضخامت با هم فرق دارند. معمولا برای کف مبلمان به اسفنج هایی با چگالی بالاتر نیاز است زیرا این محصولات طول عمر بیشتری دارند.

چگالی تعیین کننده تراکم اسفنج است. هر چقدر چگالی بیشتر باشد اسفنج سفت تر و محکم تر بوده و وزن آن نیز بیشتر است. اسفنج هایی از جنس یورتان با چگالی سی کیلویی درجه مرغوبیت بالایی دارند و در ساخت مبلمان با کیفیت، به کار می روند.

کاربرد اسفنج و فوم  در مبلمان

به طور کلی کیفیت فوم سرد بهتر از اسفنج است اما از اسفنج نیز برای قسمت های دسته های مبل استفاده می شود. در واقع هر دو محصول در مبل سازی کاربرد دارند اما محل قرار گیری هر کدام متفاوت است. استفاده از اسفنج برای کف مبل ها مناسب نیست. معمولا از فوم گرم یا سرد و فوم ویژه برای کف مبلمان استیل استفاده می شود اما در برخی قسمت ها به جز کف، اسفنج وجود دارد.

به کار گیری اسفنج  سی کیلویی برای کف مبل راحتی رایج است. گاهی هم در مبل های ارزان قیمت از اسفنج هایی با چگالی پایین تر بین  بیست یا بیست و پنج کیلویی باستفاده شده است. در صورتی که چگالی اسفنج بالاتر باشد استفاده از ان برای نشیمن مبل ها مانعی ایجاد نمی کند. اما روی راحتی کف مبل تاثیر دارد.

موقع خرید حتما روی مبل ها بنشینید و نرمی و سفتی آن را امتحان کنید. اسفنج با چگالی بالا، طول عمر بیشتری از اسفنج های ضعیف دارد اما به همین میزان نیز کف مبل ها سفت تر خواهد شد. در واقع مبلمان راحتی لازم را موقع نشستن ندارد و به حالت خشک و سفت است.

تعمیرات اسفنج و فوم مبلمان

گاهی حتی خیلی زودتر از پارچه رویه مبل، فوم و اسفنج دچار آسیب می شوند. وقتی اسفنج یا فوم شل بشوند و به سفتی و کیفیت اولیه نباشند، نشیمن مبلمان زشت ندیده می شود. رویه مبل شل و وارفته به نظر می رسد و موقع نشستن روی مبل ها هم حس خوبی نخواهید داشت. اگر مبل ها راحتی مناسبی نداشته باشند بودنشان در خانه هیچ ضرورتی ندارد. خبر خوب اینکه اسفنح و فوم مبلمان را می توانید تعویض کنید.

با خدمات تعمیرات مبل هوم سرویز تماس بگیرید تا بلافاصله هماهنگی برای بردن مبل ها به کارگاه انجام شود. لازم است تا فوم یا اسفنج مبل ها به طور کلی برداشته شود و از یک فوم سرد با کیفیت به جای قبلی ها، استفاده شود. به این ترتیب با صرف هزینه اندکی می توانید سالیان سال از مبل ها استفاده کنید. به خصوص اگر اسکلت مبل ها خوب است ارزش هزینه کردن برای تعمیرات را دارد.

تعرفه تعمیر مبلمان هوم سرویز

سرویس تعمیر مبل در تهران

هوم سرویز صفر تا صد تعمیرات مبل را با کیفیت عالی بر عهده دارد. تعویض پارچه رویه مبل، تعویض فوم و اسفنج، تعمیرات پایه و دسته ها، تعمیر فنر، رنگ وپذیرفته می شود. ثبت سفارش از طریق اپ این سامانه کاملا رایگان است. تعمیرات اسکلت و رویه مبل با قیمت باور نکردنی و مقرون به صرفه را از بهترین ها بخواهید. کلیه هزینه ها طبق نرخ مصوب قیمت گذاری شده و از قبل اطلاع رسانی می شود. پس از تحویل مبل ها هیچ مبلغی اضافه بر توافق دریافت نخواهد شد.

قبل از سفارش می توانید از مشاوره تلفنی و رایگان هوم سرویز برای انتخاب پارچه و تعمیرات، استفاده کنید. لیست قیمت ها در جدول همین صفحه، به روزرسانی شده است. قیمت پارچه رومبلی شامل دستمزدها نیست و به صورت جداگانه محاسبه می شود. این سرویس شامل گارانتی و تضمین کیفیت خدمات است. در صورت عدم رضایت مشتری هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. تعداد بازدید : 441 تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۲/۱۵

بسیاری از محصولات هستند که به طور ویژه برای مراقبت از پوست طراحی شده اند. ژل شستشوی صورت و فوم شستشو هم جزو این محصولات هستند که برای تمیز کردن پوست صورت به کار می روند. در واقع این محصولات جایگزین مناسبی برای صابون صورت و شامپو بچه هستند که برخی برای شستشوی صورت خود از آن ها استفاده می کنند.

بسیاری از محصولات هستند که به طور ویژه برای مراقبت از پوست طراحی شده اند. ژل شستشوی  صورت و فوم شستشو هم جزو این محصولات هستند که برای تمیز کردن پوست صورت به کار می روند. در واقع این محصولات جایگزین مناسبی برای صابون صورت و شامپو بچه هستند که برخی برای شستشوی صورت خود از آن ها استفاده می کنند.

فوم شستشوی صورت و ژل شستشو هر دو از محصولات مهم و اولیه ای هستند که در روتین پوست قرار گرفتند. با اینکه هر دو محصول با یک هدف (تمیز کردن و پاک کنندگی صورت) طراحی شده اند، اما ترکیبات یکسانی ندارند و باهم فرق دارند. سوال اینجاست که فرق ژل شستشو با فوم صورت در چیست؟ کدام یک برای ما بهتر است؟

این موارد سوالاتی هستند که در این مقاله به آن ها می پردازیم و میتوانید تفاوتش را متوجه شوید که کدام یک برای پوست شما مناسب تر هستند و هر کدام چه تاثیری روی پوست می گذارند. پس با ما همراه  باشید.

فوم شستشوی صورت چیست؟

فوم‌های شستشو از نظر کارایی و قدرت پاک کنندگی به دو دسته تقسیم می شوند:

 1.  فوم های حاوی سولفات:

این نوع فوم دارای سورفاکتانت های سولفاته مانند سدیم لوریل سولفات می باشد که شوینده بسیار قوی محسوب شده و ممکن است پوست را خشک و حساس کند و باعث ایجاد تحریک، قرمزی و سوزش کند. این نوع فوم برای پوست های چرب که نیاز به و همچنین کنترل چربی و از بین بردن چربی های اضافه و پاکسازی منافذ پوست از آلودگی دارند بسیار مناسب بوده و پوست این افراد را به طور مطلوبی پاکسازی می نماید.

نکته: در صورتی که پوستی حساس داشته و با استفاده از این محصولات دچار تحریک و التهاب و همچنین خشکی پوست می شوید، توصیه می شود از فوم های سولفات دار دوری کنید. چرا که این مواد شوینده خشن و قوی بوده و پوست را زبر، قرمز، کم آب و چربی طبیعی پوستتان را حذف می کنند.

 1.  فوم های بدون سولفات:

این نوع فوم ها از سورفاکتانت های ملایم تری تشکیل شده اند که با ایجاد کف و فوم، از سفت و تحریک شدن پوست جلوگیری می کنند. این فوم ها به علت ملایم بودن در بازار از فروش و طرفداری بیشتری برخوردارند، چرا که فاقد مواد صابونی بوده و پوست را خشک و ملتهب نمی کنند. بنابراین اگر دارای پوستی حساس، مختلط، معمولی هستید بهتر است این نوع فوم ها را انتخاب نمایید. این نوع فوم دارای بافت سبکی بوده، قبل از بیرون آمدن از تیوپ یا بسته بندی، به حالت کرمی یا کف آلود می باشند. حالت کرمی به گونه‌ای است که وقتی آن را بر روی پوست مرطوب ماساژ می‌دهیم، در مدت زمان کوتاهی با مخلوط شدن با آب، کف کرده و حالت فومی به خود می‌گیرد. شوینده‌های فومی معمولا بر روی صورت به جا می‌گذارند.

این محصول نوعی شوینده کفی است و پاک کننده ای قوی محسوب می‌شود. مواد زائد موجود بر روی پوست با مصرف فوم شستشو به طور عمیق و بی برو برگشتی از بین می‌روند و چربی اضافی موجود بر پوست را نابود می‌کنند. لذا برای مصرف مناسب اند و پیشنهاد می‌شوند. فوم شستشو، مزایا و شگفتی‌هایی زیادی برای پوست دارد و تمیزی حداکثر را با ضرر حداقل برای آن رقم می‌زند.

این نوع شوینده شگفت آور، پوست خسته، آرایش شده، عرق کرده، آغشته به گرد و غبار و آلوده را سرحال می‌آورد و پاکیزه می‌کند.

در پایان روزی طولانی و هنگامی که پوست در معرض خطرات احتمالی زیادی بوده، با استفاده آسان و راحت از یک فوم شستشو می‌توانیم حس خوب لطافت و درخشندگی را تجربه کنیم. هیچ چیز به اندازه یک شوینده خوب پوست را سرحال نمی‌آورد و آن را شفاف و بانشاط نمی‌کند.

فوم شستشو بافت بسیار سبکی دارد اما اثری شدید بر پوست و آلودگی‌هایی چون تعرق، گرد و غبار و چربی می‌گذارد. این شوینده، استفاده بسیار راحتی دارد و زمان زیادی را از افراد مصرف کننده نمی‌گیرد؛ همچنین راه حلی عالی برای افرادی است که به دنبال بهترین راه مبارزه با چربی و احتمال بروز جوش و آکنه هستند. این پاک کننده، پوست‌های ملتهب را آرام کرده و اکثرا ضد حساسیت و تورم می‌باشد. پاکسازی کامل منافذ باز و کوچک شدنشان توسط این نوع پاک کننده‌ها میسر میشود و کلیه خاک و آلاینده‌های جمع شده در منافذ را شستشو می‌دهد.

تولید بیش از حد سبوم در پوست چرب، مشکلی همیشگی برای افراد دارای این نوع پوست می‌باشد. این افراد همواره در تلاش اند که چربی را کاهش دهند و از عوارض مربوط به آن جلوگیری کنند. فوم شستشوی صورت در تمیز کردن عمق پوست بسیار حرفه ای عمل میکند و مشکلات دائمی افراد مستعد به جوش را از بین می‌برد.

ژل شستشوی صورت چیست؟

این شوینده، نسبت به فوم ضخیم تر اما ملایم تر است. ژل شستشو، بافتی نسبتا سبک داشته و کف ایجاد نمی‌کند. همچنین برای انواع پوست مناسب است و حساسیت‌های فوم شستشو را ایجاد نمی‌کند. تمیز کنندگی و پاکسازی آن به اندازه فوم شدید و خشن نیست اما تاثیر فراوانی در لطافت و پاک شدن صورت ایجاد میکند.

ژل شستشو، پوست را پاک می‌کند بی آن که باعث ایجاد تحریک و سوزش صورت شود پوست چرب ممکن است خیلی با این شوینده سازگار نباشد اما باز هم بستگی دارد به هرشخصی که ممکن است برای بعضی از پوست های چرب تاثیر خوبی را داشته باشد. پوست نرمال، خشک، حساس، مختلط و گاها چرب با این شوینده سازگار اند.

لغزندگی و رطوبت ژل شستشو، این حس را در افراد به وجود می‌آورد که پوست به درستی پاک نشده است و یا اثر شوینده بر آن باقی مانده است؛ اما این طور نیست و در واقع لایه ای محافظ در برابر خشکی برای پوست به وجود آمده که آن را هیدراته نگه می‌دارد.

چرا شوینده های صورت مهم هستند؟

که در جای خودش از اهمیت زیادی برخوردار است. ما در طول شبانه روز در معرض بسیاری از عوامل قرار می گیریم که به پوست آسیب می رساند آلودگی هایی که اگر در آن باقی بماند تبدیل به ناراحتی می شود که درمان آن هزینه های بیشتری را می طلبد.

یک شستشوی خوب و کامل می تواند قسمت اعظم عوارض آلودگی ها را از بین ببرد و به سلامت و زیبایی پوست کمک کند از این رو اهمیت یک محصول شوینده که از عهده این کار مهم برآید مشخص می شود. محصولات شوینده زیادی در بازار وجود دارند که می توانند به شستشو و پاکسازی پوست کمک کنند اما ژل شستشو و فوم شستشو رقبای سر سخت این میدان هستند که اکثر افراد به استفاده از این دو محصول تمایل نشان می دهند بنابراین برای اینکه بهترین انتخاب را از بین این دو داشته باشید باید را بدانید در ادامه مقاله در مورد این دو محصول بیشتر صحبت خواهم کرد.

چه تفاوتی بین فوم و ژل شستشو وجود دارد؟

با وجود اینکه هدف هر دو محصول، شستشوی پوست از آلودگی ها، ذرات معلق نشسته بر روی پوست و سبوم اضافی نشسته بر روی بافت پوست است، اما تفاوت هایی بین حالت و عملکرد فوم و ژل وجود دارد.

شوینده های فوم اغلب حالتی کف آلود داشته یا در تماس با آب و ماساژ بر روی پوست، سریعا فومی می شوند. به همین دلیل، شستشوی پوست صورت با این محصول، سریع تر بوده و برای موقعیت هایی که فرصت کمی برای شستشو دارید (مانند مسافرت ها) مناسب تر هستند. اما برای استفاده از ژل، لازم است کمی حوصله ی بیشتر صرف کرده و محصول را به خوبی بر روی پوست، ماساژ دهید تا آلودگی و چربی را به خود جذب کند.

از طرفی چون ژل ها مدت زمان بیشتری روی پوست مانده و با استفاده از براش های مخصوص یا انگشتان دست ماساژ داده می شوند، امکان اینکه پوست را با ترکیبات موثر موجود در خود تغذیه و درمان کنند، بیشتر است. این امر به خصوص برای پوست های کدر (جهت روشن و شفاف کردن پوست) و پوست های چرب ( خواص ضد جوش و ضد باکتری) اهمیت بیشتری پیدا می کند. ماساژ کمک می کند مواد موجود در شوینده ها به لایه های زیرین پوست نیز نفوذ کنند.

فوم ها اغلب سبک تر بوده و استفاده از آن ها بر روی پوست، ایجاد سنگینی و تحریک نخواهد کرد. در برابر فوم، ژل ها بافت غلیظ تری دارند که باعث می شود مقدار کمتری از آن مصرف شود و محصولی به صرفه تر از فوم بنظر بیاید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی :

 

جهت استعلام قیمت فوم دانسیته پایین کلیک کنید