مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به انگلیس

محتوای این خبر مخفی

مزایای مهاجرت به انگلستان

دلایل مختلفی برای مهاجرت افراد به انگلستان وجود دارد که اغلب شامل تحصیل، کار، خانواده و پناهندگی هستند. انگلیس اقتصادی بسیار قوی دارد و به خاطر داشتن بازار کار خوب، یک مقصد عالی برای پیدا کردن شغل مناسب است.

اقامت انگلیس: تقاضای زیادی برای مهارت‌های خاص در انگلستان وجود دارد که نیروهای متخصص از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند. همچنین افراد از سراسر دنیا برای و اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های جهان به این کشور مهاجرت می‌کنند. برترین دانشگاه‌های انگلستان عبارتند از:

وقتی به انگلستان مهاجرت می‌کنید، تنوع فرهنگی و قومیتی زیادی را در این کشور مشاهده می‌کنید. شهرهای چند فرهنگی مختلفی در انگلیس وجود دارند که مردمانشان رفتاری دوستانه و گرم با شما خواهند داشت. یکی دیگر از دلایل اصلی مهاجرت افراد به انگلستان، سیستم مراقبت‌های بهداشتی این کشور است.(National Health Services)

مراقبت‌های بهداشتی (NHS) در این کشور برای همه رایگان و در بالاترین سطح ممکن است. زمانی که به انگلستان مهاجرت می‌کنید، این امکان را دارید که برای پاسپورت انگلستان درخواست کنید. در این صورت پاسپورتی قدرتمند خواهید داشت که به شما امکان می‌دهد تقریبا به هر کجای دنیا سفر کنید.

 شرایط مهاجرت به انگلستان

بسته به وضعیت شما متفاوت خواهد بود. اما در هر وضعیتی که قرار دارید باید شرایط زیر را بررسی کنید.

سفارت انگلستان شرایط شما را برای مهاجرت و نوع ویزا مشخص می‌کند. شما با شناخت انواع می‌توانید برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

انواع ویزای انگلیس

در ادامه برای انواع ویزای انگلستان را معرفی می‌کنیم:

ویزای Tier 1 انگلستان

برای مهاجران با ارزش بالاست. کسانی که مهاجران با ارزش در نظر گرفته می‌شوند را می‌توان به پنج زیر دسته تقسیم کرد:

متقاضیان ویزای Tier 1 باید در مجموع 95 امتیاز کسب کنند. پس برای درخواست ویزای Tier 1 اگر کمتر از 28 سال سن دارید، می‌توانید 20 امتیاز به دلیل سن خود دریافت کنید. اگر 32 سال یا بیشتر سن دارید، هیچ امتیازی برای این فاکتور دریافت نمی‌کنید. اگر مدرک لیسانس داشته باشید، 30 امتیاز دریافت خواهید کرد.

مدرک کارشناسی ارشد 35 امتیاز و دکتری 50 امتیاز خواهد داشت. هنگام درخواست ویزای Tier 1، درآمد نقش مهمی دارد. اگر کمتر از 20 هزار پوند درآمد داشته باشید، امتیازتان صفر خواهد بود. کسانی که 40 هزار پوند یا بیشتر درآمد داشته باشند، بیشترین امتیاز را کسب خواهند کرد که 45 است.

در نهایت، اگر از کشوری هستید که زبان انگلیسی در آن زبان رسمی است، به طور خودکار 10 امتیاز کسب خواهید کرد. اگر این شرط را نداشته باشید، باید در هر چهار مهارت آزمون زبان انگلیسی (speaking، writing، listening و reading) نمره 6.5 بگیرید.

ویزای Tier 2 انگلستان

انگلیس برای نیروهای کاری ماهر در مشاغلی است که انگاستان در آنها با کمبود نیروی متخصص رو به رو است. در ادامه به دسته‌بندی‌های مختلف این ویزا اشاره ‌می‌کنیم:

در مجموع به 70 امتیاز نیاز دارند که 10 امتیاز آن شامل الزامات مربوط به زبان انگلیسی است. کسانی که مدرک دکتری دارند، 15 امتیاز کسب می‌کنند و مدرک لیسانس و فوق لیسانس 10 امتیاز دارد. اگر هیچ مدرکی نداشته باشید، امتیازی نمی‌گیرید (صفر امتیاز). سپس درآمدهای احتمالی شما را در نظر می‌گیرند و بر اساس آن امتیازبندی می کنند.

اگر انتظار دارید بین 17 هزار پوند تا 19999 پوند درآمد کسب کنید، 5 امتیاز دریافت خواهید کرد. وقتی از 20 هزار پوند تا 21999 پوند درآمد دارید، 10 امتیاز دریافت می‌کنید. اگر بخواهید 22 هزار پوند تا 23999 پوند به دست آورید، 15 امتیاز می‌گیرید و هر کسی که بیش از 24 هزار پوند درآمد داشته باشد، 20 امتیاز کسب می‌کند.

اگر یک انتقال درون شرکتی هستید یا پیشنهادی کاری دارید که آزمون بازار کار مقیم را گذرانده باشد، 30 امتیاز کسب خواهید کرد. اگر پیشنهاد کاری برای شغلی دریافت کرده باشید که کمبود نیروی متخصص آن شغل در انگلستان وجود دارد، 50 امتیاز دریافت می‌کنید.

ویزای Tier 3 انگلستان

انگلیس در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده است. اما قبلا برای نیروهای کم مهارت در زمانی که کمبود نیروی کار وجود داشت استفاده می‌شد.

ویزای Tier 4 انگلستان

به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا به انگلستان بیایند و از فرصت‌های تحصیل در این کشور بهره‌مند شوند. اگر شرایط زیر را داشته باشید، واجد شرایط درخواست هستید:

تحصیل به صورت تمام‌وقت یعنی حداقل 15 ساعت در کلاس درس در هفته حضور داشته باشند. 10 امتیاز دیگر شامل مواردی است که دانشجو بتواند هزینه‌های زندگی خود را در انگلستان تأمین کند.

 ویزای Tier 5 انگلستان

نیروهای ماهر موقت برای ویزای Tier 5 درخواست خواهند داد. زیرمجموعه‌های ویزای Tier 5 عبارتند از:

کسانی که برای ویزای کار موقت اقدام می‌کنند، باید 40 امتیاز کسب کنند. بخش عمده‌ای از آن، یعنی 30 امتیاز، باید از نامه اسپانسرشیپ صادر شده توسط کارفرما کسب شود و 10 امتیاز آن متعلق به تامین تمکن مالی است.

در طرح تحرک جوانان (Youth Mobility Scheme visa) به 50 امتیاز نیاز است. ده امتیاز برای اسپانسرشیپ، ده امتیاز دیگر برای کسانی که بین 18 تا 30 سال سن دارند و 30 امتیاز برای ملیت فرد دریافت می‌شود.

راههای مهاجرت به انگلستان

اگر می‌خواهید بیش از شش ماه در انگلستان بمانید، به ویزا نیاز دارید. عامل مهم دیگری که باید در نظر داشت این است که برخی از مسیرهای مهاجرت پیچیده‌تر از بقیه هستند. به عنوان مثال، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ، درخواست ویزای کار است و برای آن باید شرایط لازم را داشته باشید. در ادامه به راه‌های اشاره می‌کنیم:

مهاجرت به انگلستان از طریق بستگان

اگر بستگانی دارید که در انگلستان زندگی می‌کنند، برای پیوستن به آنها باید ویزای خانوادگی داشته باشید. برای این منظور باید برای ویزای اعضای خانواده درخواست دهید:

بستگان شما باید دارای اقامت دائم انگلستان باشند و مدارک معتبر ارائه دهند. شما باید تمام اطلاعات مربوط به خویشاوند و همچنین اطلاعات اقامتی آنها را ذکر کنید، زیرا اقامتگاه آنها به عنوان محل سکونت شما در انگلستان در نظر گرفته خواهد شد.

مهاجرت کاری به انگلستان

دو گروه برای ویزای کار انگلستان وجود دارند که شامل Tier 1 و Tier 2 هستند. متقاضیانی می‌توانند برای درخواست دهند که شغل خاصی را در انگلستان به دست آورده‌اند که تقاضا برایش نیست یا کم است. این مشاغل شامل پزشکان، روانشناسان، مددکاران اجتماعی، امدادگران و فیزیوتراپیست‌ها هستند.

اگر با وارد این کشور شوید، می‌توانید به مدت 5 سال در انگلستان بمانید. اگر متقاضیان ساکن سوئیس یا کشورهای منطقه اقتصادی اروپا نباشند، می‌توانند برای ویزای Tier 1 درخواست دهند. این افراد همچنین می‌توانند در حوزه‌های مهندسی، مراقبت‌های بهداشتی، هنر یا فناوری دیجیتال که سابقه کاری و مهارت بالا دارند، درخواست دهند.

 شرایط مهاجرت کاری به انگلستان

شرایط لازم برای ویزای کار انگلستان بر اساس ویزای مورد نیاز افراد متفاوت است. ویزای Tier 2 رایج‌ترین است. همه متقاضیان ویزای کار باید کارفرما یا حامی دارای مجوز داشته باشند. اگرچه الزامات بر اساس نوع مجوز کاری متفاوت است.برای دریافت ویزا به مدارک زیر نیاز دارید:

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایهگذاری

اگر می‌خواهید در املاک و مستغلات در انگلستان سرمایه‌گذاری کنید ویزای سرمایه‌گذاری لازم است. برای این منظور دو دسته ویزای وجود دارد که شامل سرمایه‌گذار Tier 1 و ویزای مبتکر (Innovator visa) است. هر دسته به میزان سرمایه‌گذاری شما بستگی دارد.

برای دریافت و سپس درخواست اقامت دائم (ILR) باید حداقل 2 میلیون پوند در شرکت‌های بریتانیایی سرمایه‌گذاری کنید. برای دریافت ویزای مبتکر، باید حداقل 50 هزار پوند در شرکت بریتانیایی خود سرمایه‌گذاری کنید، مدیر عامل آن شوید و مسئولیت توسعه آن را تا زمان دریافت اقامت دائم بر عهده بگیرید.

 مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

از طریق ازدواج امکان‌پذیر است، فقط باید شرایط زیر را داشته باشید:

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

آموزش و پرورش در بریتانیا که از میراث قدرتمندی سرچشمه می‌گیرد و به عنوان معیاری برای سایر کشورها شناخته می‌شود. سه نوع وجود دارند که شامل موارد زیر هستند:

 شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

که ویزای دانشجویی Tier 4 نامیده می‌شود، برای کسانی است که می‌خواهند تحصیلات عالی را در انگلستان دنبال کنند. دانشجویان می‌توانند شش ماه قبل از شروع دوره خود برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کنند.

در ، دانشجویان می‌توانند تا 2 سال پس از فارغ‌التحصیلی در این کشور بمانند. اگر دانشجویی از خارج از بریتانیا درخواست می‌دهد، باید هزینه پردازش ویزا )363 پوند( را بپردازد. دانشجویانی که مایل به درخواست هستند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

بهترین رشتهها برای مهاجرت به انگلیس

دانشگاه‌های بریتانیا طیف وسیعی از دوره‌ها را ارائه می‌دهند که تمام رشته دانشگاهی موجود را پوشش می‌دهد. با این حال، رشته های خاصی در بین دانشجویان بسیار محبوب هستند. این رشته‌های محبوب عبارتند از:

 بهترین دانشگاه انگلستان

جدول ارائه شده در زیر 10 دانشگاه برتر انگلستان و رتبه‌بندی مربوط به آنها را بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS و رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز ارائه می‌دهد:

 هزینه تحصیل در انگلستان

داده‌های زیر به منظور ارائه تخمینی از بر اساس سطح علمی است. برای جزئیات دقیق هزینه‌ها، به دانشجویان توصیه می‌شود که صفحه وب رسمی دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی می‌تواند در محدوده 11 هزار پوند تا 38500 پوند در سال باشد.

شهریه تحصیلات تکمیلی به طور متوسط 20-25 هزار پوند در سال است. دوره‌های خاصی مانند پزشکی ممکن است بیش از 50 هزار پوند در سال هزینه داشته باشد.

 اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل

پس از اتمام دوره تحصیلی، دانشجویان باید برای ویزای کار پس از تحصیل انگلستان (PSW UK یا Graduate Route Visa) اقدام کنند. این ویزا به یک دانشجو اجازه می‌دهد تا در بریتانیا بماند و به مدت 2 سال در صورت اخذ کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا 3 سال در صورت داشتن مدرک دکتری کار کند. پس از انقضای ویزای فارغ‌التحصیلی، دانشجویان باید برای ویزای کار ماهر یا ویزای کار عمومی (ویزای Tier 2) یا هر ویزای مرتبط دیگری درخواست دهند.

در صورتی که دانشجویان به مدت 5 سال در انگلستان اقامت داشته و مالیات پرداخته باشند و همچنین شرایط دیگری مانند مرخصی نامحدود برای اقامت در انگلستان، مرخصی نامحدود برای ورود به انگلستان، تسلط به زبان انگلیسی، آزمون زندگی در انگلستان و غیره را داشته باشند، می‌توانند برای اقامت دائم در انگلستان اقدام کنند.

مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل فرزند

اگر فرزند شما در یکی از مدارس مستقل انگلستان در حال تحصیل باشد، شما می‌توانید برای اخذ ویزای والدین اقدام کنید. اعتبار این ویزا اغلب 6 تا 12 ماه است بعد از اتمام اعتبار، امکان تمدید دوباره به مدت ۱۲ ماه امکان‌پذیر است. زمانی که اعتبار ویزا تمام شد، شما باید انگلستان را ترک کنید و امکان تغییر ویزا نیز برای شما وجود ندارد. ( تا 13 سالگی)

اولین زمان اقدام برای اخذ ویزای والدین، 3 ماه پیش از شروع دوره تحصیلی فرزندان است. مبلغ تعیین شده توسط سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI) برای اخذ ویزای والدینT 516 پوند است. باید توجه داشته باشید که بسته به شرایط شما ممکن است هزینه‌های دیگری نیز به این مبلغ اضافه شود.

هزینه مهاجرت به انگلستان

به نوع ویزای شما بستگی دارد. شما ابتدا باید هزینه‌ای را بابت ارائه درخواست خود بپردازید، سپس هزینه ویزا را در نظر بگیرید و در نهایت هزینه‌های جانبی را برآورد کنید. برخی از هزینه‌های ضروری که باید هنگام بپردازید شامل موارد زیر هستند:

مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به آلمان | مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به اتریش | مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به سوئد

پول مورد نیاز برای مهاجرت به انگلیس

هنگام ورود به انگلستان باید حداقل 1270 پوند داشته باشید تا زمانی که شروع به کار کنید و از پس هزینه‌های خود بربیایید. اما هزینه کلی شما بستگی به این دارد که اهل کجا هستید و چه نوع ویزایی دارید. همچنین باید هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان را برآورد کنید، زیرا شما به مدت چند سال در این کشور زندگی می‌کنید و باید بتوانید از پس خرج و مخارج خود برآیید.

قوانین مهاجرت به انگلستان

قوانین مهاجرت بریتانیا از منابع مختلفی سرچشمه می‌گیرد. علاوه بر قوانین متعدد و قوانین مهاجرتی که همیشه در حال تغییر هستند، تعداد زیادی اسناد قانونی نیز وجود دارند. این قوانین، با قوانین بین‌المللی و اتحادیه اروپا که پس از برگزیت همچنان اعمال می‌شوند، ارتباط دارند و بدنه قوانین مهاجرت در بریتانیا را تشکیل می‌دهند که نتیجه آن مجموعه‌ای پیچیده از قوانین مختلف است.

یکی از الزامات قوانین مهاجرت است که همه درخواست‌های ارسالی باید دارای یک برنامه معتبر باشند. می‌توان پارامترهایی قانونی که یک برنامه معتبر را تشکیل می‌دهند مورد بحث قرار داد:

 قوانین جدید مهاجرت به انگلستان

طرح جدید از سوی وزارت کشور انگلستان برای کسانی که می‌خواهند درخواست پناهندگی بدهند و کسانی که به طور غیرقانونی وارد بریتانیا شده‌اند، لحاظ می‌شود. آمار سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که در سال 2021 حدود 26 میلیون پناهنده در سراسر جهان وجود داشته و استراتژی جهانی این است که پناهندگان را از مسیرهای غیرقانونی خارج و وارد مسیرهای امن و قانونی کند. مزایای این طرح عبارتند از:

مدرک فنی حرفهای برای مهاجرت به انگلیس

مهاجرت از طریق مدرک فنی حرفه‌ای به انگلستان در قانون این کشور تعریف نشده است، اما داشتن مدرک فنی حرفه‌ای به عنوان مدارک تحصیلی برای دریافت ویزای کار می‌تواند مؤثر باشد. ابتدا باید در انگلیس کار پیدا کنید و سپس برای مهاجرت درخواست دهید. همچنین باید لیست مشاغل مورد نیاز در بخش فنی و حرفه ای را نیز نگاه کنید.

 راحتترین راه مهاجرت به انگلستان

اگر شغل، دارایی و امنیت مالی مناسبی دارید، اخذ ویزا و اقامت بریتانیا بسیار آسان‌تر است اما ساده‌ترین راه برای اطمینان از اینکه می‌توانید در این کشور بمانید، این است که با یک فرد انگلیسی ازدواج کنید. با این کار می‌توانید واجد شرایط دریافت ویزا باشید.

بسته به رشته، دانشگاه و شرایط مالی شما متفاوت است. اگر برای یک دانشگاه متوسط درخواست می‌دهید که نرخ پذیرش بالایی دارد، با ارائه مدارک لازم می‌توانید شانس بالایی برای اخذ پذیرش داشته باشید. گرفتن پذیرش از دانشگاه بزرگ این کشور کار دشواری است. در نهایت، هر چه مدارک شما کامل‌تر باشد و استعداد و مهارت خود را به خوبی نشان دهید، مسیر مهاجرت انگلستان برای شما آسان خواهد شد.

مهاجرت قانونی به انگلستان

مهاجرت قانونی به شرایطی گفته می‌شود که شما همه مراحل را طبق دستورالعمل مهاجرتی انگلستان طی کرده باشید. شما باید مدارک لازم را تهیه و به صورت آنلاین ارسال کنید. سپس منتظر بمانید تا جواب درخواستتان اعلام شود. بهترین کار این است که از شرکت‌های خدمات مهاجرتی معتبر برای ارسال درخواست خود اقدام کنید، زیرا در مورد شرایط و قوانین اطلاعات کامل‌تری دارند.

مشاوره رایگان مهاجرت به انگلستان با مای آرمان

انگلستان یک جزیره کوچک و بخشی از قاره اروپاست که شامل چهار کشور اسکاتلند، ایرلند شمالی، ولز و انگلستان می‌شود. این کشور خانه محبوب‌ترین دانشگاه‌های جهان از جمله کمبریج و آکسفورد است. شما می‌توانید برای مهاجرت به انگلیس و با مشاوران خبره «مای آرمان» تماس بگیرید