مقایسه خرید ملک و اقامت در امارات با سایر کشورها

 

اگر بهترین کشورها و شهرها را برای مهاجرت مهاجران در نظر بگیریم، دبی و کانادا حتما در این لیست قرار دارند. این دو کشور هزاران مایل از یکدیگر فاصله دارند و دارای دو فرهنگ بسیار متفاوت هستند. اما هر دو به ارائه فرصت های شغلی پرسود، همراه با استانداردهای زندگی فوق العاده معروف هستند. اگر به فکر انجام این جهش بزرگ هستید تا برای یک فرصت شغلی بهتر و برنامه‌های آینده، وطن خود را ترک کنید، مهم است که مجموعه‌ای از عوامل را برای تصمیم‌گیری درست بررسی کنید. دبی یا کانادا؟ کدام مکان برای مهاجران بهتر است؟ در ادامه قصد دارم تا ضمن معرفی هر یک، به توضیح و مقایسه تفاوت های آن ها در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آن ها بپردازیم. با ما همراه همراه باشید.

* برای مطالعه شرایط اقامت دو ساله دبی از طریق ثبت شرکت به صفحه مراجعه بفرمایید.

اگر به نقشه جهان نگاهی بیندازید، تشخیص کانادا کار سختی نیست. کانادا به دلیل وسعت عظیم خود، دومین کشور بزرگ جهان پس از روسیه است. این کشور آمریکای شمالی، از 10 استان و 3 قلمرو تشکیل شده است. کانادا از اقیانوس اطلس در شرق تا اقیانوس آرام در غرب امتداد دارد و دارای مناظر متنوعی است که از کوه‌های باشکوه گرفته تا دره‌های یخ‌زده، دریاچه‌های خیره‌کننده و رودخانه‌های جوشان را شامل می‌شود. سپر کانادایی، منطقه ای تپه ای از باتلاق های بکر و دریاچه های مواج، بیشترین قسمت شمالی آن را تشکیل می دهد.

از سوی دیگر، دبی توپوگرافی کم و بیش مسطحی را به نمایش می گذارد. این شهر که در سواحل آبی نیلگون خلیج فارس واقع شده است، لذت کاوش در سواحل متعدد و همچنین افق های وسیع صحرای عربستان و کوه های کویر را برای شما به ارمغان می آورد. دبی به شدت مدرن به نظر می رسد و به نسبت کانادا، فاقد فضای سبز است. با این حال، هنگامی که از مرز شهر خارج شوید، از دیدن مناطق روستایی و در عین حال خوش منظره کوه های الحجر شگفت زده خواهید شد.

اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که کدام کشور برای شما مناسب است، می توانید به بالای صفحه قسمت گزینه انتخاب بهترین روش مهاجرت را انتخاب کنید.

ارزانترین خانه در دبی | خرید خانه در دبی اینستاگرام | خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت

مقایسه هزینه زندگی بین دبی و تورنتو

هم کانادا و هم دبی در مورد استانداردهای زندگی وعده های زیادی می دهند. داشتن یک زندگی خوب در هر یک از این مقاصد تنها زمانی امکان پذیر است که توانایی تامین هزینه های زندگی را داشته باشید. ما در اینجا قصد داریم چند مورد از مشاهدات خود را در اختیار شما قرار دهیم تا به شما کمک کنیم بر اساس هزینه زندگی تصمیم بگیرید که کدام مکان برای اقامت مهاجران بهتر است. در جدول زیر یک مقایسه با جزییات دقیقی برای هزینه های زندگی در دبی و تورنتو آمده است تا بتوانید با استفاده از آن به برآوردی کلی از هزینه های زندگی در هر یک دست یابید. در پایان نیز یک مقایسه کلی انجام شده است.

* برای مطالعه شرایط مهاجرت کانادا می توانید به صفحه مراجعه بفرمایید.

* برای مطالعه اطلاعات ویزای توریستی دبی (امارات)، به صفحه مراجعه بفرمایید و با ما در تماس باشید.

* برای دریافت اطلاعات اقامت دو ساله دبی، به صفحه مراجعه بفرمایید و با ما در تماس باشید.

* برای مطالعه هزینه های زندگی به صفحه مراجعه بفرمایید.

 نگاه کلی به تفاوت قیمت ها در دبی و تورنتو

  • قیمت مصرف کننده در تورنتو 17.95 درصد بیشتر از دبی است (بدون اجاره).
  • قیمت مصرف کننده با احتساب اجاره بها در تورنتو 17.38 درصد بیشتر از دبی است.
  • قیمت اجاره در تورنتو 16.43 درصد بیشتر از دبی است.
  • قیمت رستوران ها در تورنتو 5.33 درصد بیشتر از دبی است.
  • قیمت مواد غذایی در تورنتو 49.16 درصد بیشتر از دبی است.
  • قدرت خرید محلی در تورنتو 5.82 درصد کمتر از دبی است.

پس به طور کلی می توان نتیجه گرفت تورنتو محل اقامت گران تری به نسبت دبی است.

میزان مهاجر پذیری و تنوع برنامه های مهاجرتی بین کانادا و دبی

در مقایسه با دبی، کانادا تعداد زیادی ویزا برای ارائه به مهاجران خود دارد. به غیر از و . دولت کانادا تعدادی برنامه مهاجرتی مرتبط با تجارت نیز ارائه می دهد. مهاجرت کاری به شما  اجازه می دهد تا به همراه تمام خانواده خود در این کشور مستقر شوید. مهاجران باید مبلغ مشخصی را در این کشور سرمایه گذاری کنند و برای استفاده از این ویزاهای تجاری باید معیارهای خاصی را رعایت کنند.

کانادا تعدادی برنامه مهاجرتی مانند PNP (برنامه نامزد استانی)، برنامه اکسپرس انتری و مهاجرت کبک، برنامه کارگران ماهر و غیره دارد که از طریق آنها می توان مهاجرت کرد و همچنین می توان در این کشور اقامت گزید. یک مهاجر حق دارد از مزایای رفاه اجتماعی مانند مراقبت های بهداشتی عالی، امکانات آموزشی در سطح جهانی و مزایا بهره مند شود. پس از اتمام تحصیلات و پس از انجام کار برای سال های معین، می توان برای شهروندی کانادا نیز اقدام کرد. متقاضیان حق دارند در طی تقریباً سه سال مهاجرت به قلمرو کانادا تابعیت کانادا را به همراه وضعیت اقامت دائم دریافت کنند. دولت کانادا همچنین بودجه ای را برای بزرگ کردن فرزندان شما با توجه به درآمد و سن فرزندان شما ارائه می دهد.

در مقایسه با دبی، مهمترین اولویت بسیاری از مهاجران است. این ملت برای بسیاری از مهاجرانی که به دنبال مهاجرت به این کشور هستند، انتخاب شماره یک بوده است. کشور همسایه آمریکا در مقایسه با سایر کشورهای جهان دارای بیشترین تعداد مهاجرت در سراسر جهان است. اداره مهاجرت کانادا سالانه 250000 PR صادر می کند. بسیاری از استان‌های کانادا فاقد کارگران ماهر هستند، بنابراین همیشه تعداد زیادی مهاجر را از طریق برنامه‌های نامزد استانی (PNP) وارد نیروی کار خود می‌کنند.

دولت کانادا گفته است که امسال هجوم مهاجران جدید مانند سال گذشته خواهد بود. امسال، دولت کانادا قصد دارد تا از 300000 مهاجر جدید از سراسر جهان استقبال کند. جان مک کالوم وزیر مهاجرت کانادا گفته است که برنامه های مهاجرت مالی امسال کانادا شاهد افزایش 7 درصدی خواهد بود و مهاجران با تجربه و مهارت های بهتر می توانند به اقتصاد کانادا کمک کنند زیرا به ایجاد اشتغال، رشد نوآوری و تقویت جوامع کمک می کنند.

اما بحث در مورد اقامت دائم در دبی و سایر مناطق در شبه جزیره عربستان مدت زیادی است که ادامه دارد. اگرچه این مناطق به شدت به مهاجران برای استخدام در نیروی کار ماهر و غیر ماهر متکی هستند، اما اتباع امارات متحده عربی از مزایای بسیاری برخوردار هستند که مهاجران از آن برخوردار نیستند. هزینه های تحصیلی یارانه ای، رفاه کودکان، تخفیف خورده مواد غذایی و موارد دیگر برخی از مثال های این امر هستند. به همین دلیل است که در سراسر جهان در مورد سیاست های مهاجرتی دبی، غوغا شده است.

شرایط اقتصادی و میزان درآمد و مالیات بین 2 کشور دبی و کانادا

یکی از مهم ترین عوامل برای نقل مکان به کشور/ شهری دیگر که دور از محل اصلی اقامت شماست، تضمین یک بسته حقوقی بهتر است. پول مهم است و زمانی که کسی قصد اقامت در یک سرزمین خارجی را دارد، بیشترین اهمیت را دارد. هم دبی و هم کانادا فرصت‌های زیادی را برای مهاجران فراهم می‌کنند تا بتوانند موقعیت‌های شغلی مختلفی را با پشتوانه بسته‌های حقوقی زیبا به دست آورند. این دو مکان به شدت توسط متخصصان ماهر در سراسر جهان برای ایجاد یک مجموعه عالی ارزش قائل هستند. با این حال، برای انتخاب رشته کاری مناسب، باید مدرک تحصیلی و تجربه کاری خود را ارزیابی کنید.

مهاجران شاغل در دبی از پرداخت هرگونه مالیات بر درآمد معاف هستند. عدم وجود سیاست مالیات بر درآمد در دبی یکی از دلایل اصلی آمدن متخصصان خارجی به این کشور است. سیاست مالیاتی کانادا هیچ قانونی برای فرار مهاجران از مالیات بر درآمد ندارد. در جدول زیر میانگین حقوق سالانه (پس از کسر مالیات) برای انبوهی از مشاغل مورد تقاضا از دبی و کانادا آمده است(قیمت ها به دلار آمریکا ذکر شده اند).

بسته های حقوق و دستمزد در هر بخش شغلی عمدتاً به تقاضای بازار، تجربه کاری و صلاحیت فرد متقاضی بستگی دارد. این جدول تنها شامل میانگین حقوق است که ممکن است به دلیل عوامل دیگر، به شدت در نوسان باشد.

مقایسه هزینه دانشگاها برای مهاجرین در دبی و کانادا

دبی به عنوان یک مقصد تحصیلی ایده‌آل شناخته نمی‌شود، در حالی که کانادا همیشه به خاطر دانشگاه‌ها و کالج‌های عالی‌ خود که امکانات آموزشی در سطح جهانی ارائه می‌دهند و از سال‌ها پیش دانشجویان زیادی را به خود جذب کرده‌اند، شناخته شده است. دانشگاه ها و کالج های کانادا لیست بلندبالایی از دوره ها را برای ارائه به دانشجویان بین المللی خود دارند. کانادا همیشه کشوری امن و آرام برای تحصیل دانشجویان در این کشور بوده است. بهترین بخش این است که پس از اتمام تحصیلات، اداره مهاجرت کانادا گزینه اقامت دائم در این کشور را ارائه می دهد تا دانشجویان خارجی بتوانند کار کنند و در این کشور مستقر شوند. در صورتی که دبی از این نظر به هیچ عنوان با کانادا قابل مقایسه نیست.

هزینه های تحصیل برای دوره کارشناسی در دبی بین 37500 تا 70000 درهم در سال و هزینه های زندگی بین 2600 تا 3900 درهم در سال متغیر است. شهریه برای برنامه تحصیلات تکمیلی در دبی بین 55000 تا 75000 درهم در سال و هزینه های زندگی بین 2600 تا 3900 درهم در سال متغیر است. اما در مقایسه با بسیاری از کشورها، تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است. احتمالاً برای پوشش شهریه سالانه بین 20000 تا 30000 دلار کانادا نیاز خواهید داشت. این محدوده فقط یک میانگین است و بسته به موسسه و رشته ای که در آن ثبت نام کرده اید متفاوت خواهد بود.

مقایسه فرصت های بیزینسی بین 2 کشور دبی و کانادا

چه کانادا باشد و چه دبی، می توانید طیف گسترده ای از فرصت های شغلی را در هر دو مکان کشف کنید. کانادا و دبی سیاست های مهاجرتی ویژه ای را برای جذب متخصصان ماهر به اجرا گذاشته اند. فرصت های شغلی در یک کشور به عوامل متعددی بستگی دارد، اما نرخ بیکاری و مشاغل ایجاد شده به ازای هر نفر یک چوب خوب برای ارزیابی وضعیت کلی در بازار کار است. در اینجا نرخ بیکاری و مشاغل جدید ایجاد شده برای دبی و کانادا آمده است:

از داده ها مشخص است که بازار کار در کانادا بیشتر از دبی تحت تأثیر وضعیت همه گیر COVID-19 قرار گرفته است. ارقام مربوط به سال 2019 واقع بینانه تر هستند و تحت تأثیر COVID-19 قرار نمی گیرند. حتی اگر میزان مشاغل ایجاد شده در تورنتو بیشتر بود، نرخ بیکاری بسیار پایین و اضافه شدن مداوم مشاغل جدید در سراسر شهر، دبی را به مکانی ثابت تر برای انتخاب بتدیل می کند.

مقایسه دبی و کانادا از نظر امنیت و آسایش زندگی

بسیاری از آسیایی‌ها برای یافتن محیطی که تفاوت چندانی با کشورهای خود ندارند، کشورهای خلیج را انتخاب کنند. این تصور به طور گسترده پذیرفته شده است که ادغام با امارات متحده عربی بسیار راحت تر و آسان تر از سازگاری با استانداردها و سبک زندگی آمریکای شمالی است. اما این یک ادعای کاملاً ذهنی است، زیرا هیچ آماری وجود ندارد که این روند را تأیید کند. در سال‌های اخیر، با روی کار آمدن دولت لیبرال در کانادا، پذیرش این کشور برای قومیت‌های مختلف بسیار بیشتر شده است. حتی کابینه رئیس جمهور نیز پر از نمایندگان سیک، سومالیایی و سایر اقلیت ها است. این خود گواهی بر پذیرش فرهنگ های آن سوی اقیانوس توسط کانادا است. علاوه بر این، کیفیت زندگی که اقامت دائم و در نهایت شهروندی کانادا ارائه می دهد در سراسر جهان بی نظیر است. این کشور شامل یکی از بهترین سیستم‌ها و دانشگاه‌های مدرسه، رعایت اصول اخلاقی در محیط کار و احساس کلی خوشبختی برای همه فرهنگ‌ها است.

سیستم بهداشتی و درمانی در دبی و کانادا

مراقبت های بهداشتی عمومی دبی عمدتا توسط اتباع اماراتی استفاده می شود که به صورت رایگان (یا با هزینه بسیار کم، بسته به نوع درمان) درمان می شوند. خدمات عمومی شامل مراقبت های اورژانسی، قرار ملاقات با پزشکان عمومی و متخصصان، آزمایش های تشخیصی، فیزیوتراپی، داروهای تجویزی و مراقبت های زایمان است. در همین حال، خدمات عمومی به طور معمول شامل مراقبت از دندان، مراقبت از گوش، و مراقبت از چشم نمی شوند.مهاجران می توانند از سیستم عمومی نیز استفاده کنند، اگرچه این خدمات برای مهاجران رایگان نیست. ابتدا باید از وزارت بهداشت کارت سلامت تهیه کنید که می توانید به صورت آنلاین برای آن اقدام کنید. درخواست برای کارت سلامت اقدام عاقلانه ای است زیرا ممکن است بیمه خصوصی شما درمانی را تحت پوشش خود قرار ندهد. در صورتی که آن درمان می تواند تحت پوشش مراقبت های بهداشت عمومی دبی باشد.

کانادا یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی را در جهان دارد. بسیاری از مردم می خواهند برای سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور به کانادا نقل مکان کنند تا اطمینان حاصل کنند که از خانواده خود به خوبی مراقبت می شود. اگرچه بسیاری از مراقبت‌های بهداشتی در کانادا رایگان است، محدودیت‌هایی برای مهاجران و برخی موارد خاص وجود دارد. این برنامه یک سیستم با بودجه عمومی است. این بدان معناست که مردم کانادا در تامین مالی این برنامه مشارکت می کنند. روشی که کانادایی ها این برنامه را تأمین مالی می کنند مستقیماً از طریق مالیات بر درآمد تامین می شود. مالیات بر درآمد کانادا به دلیل مراقبت های بهداشتی عمومی، بسیار بالاتر از سایر کشورها است. در کانادا برای دریافت مراقبت های بهداشتی همگانی باید شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا باشید. همچنین محدودیت هایی برای تازه واردان وجود دارد. برای دریافت مراقبت های بهداشتی همگانی کانادا، باید حداقل سه ماه در کانادا زندگی کرده باشید. به طور خلاصه، مهاجران جدید دسترسی محدودی به مراقبت های پزشکی رایگان دارند و احتمالاً باید هزینه برخی درمان ها یا بیمه را بپردازند.

برای زندگی میان دبی و کانادا کدام یک را انتخاب کنیم؟

با بررسی‌هایی که انجام شد انتخاب بین دبی و کانادا برایتان آسان خواهد بود. اما با تمام این توضیحات شاید بد نباشد بدانید نگاه مردم کانادا و دبی به ایرانیان مهاجر چگونه است؟

کشورهای دبی و کانادا جزو کشورهایی هستند که مهاجر بسیاری را در سال می‌پذیرند. از همین رو، کمتر افرادی را خواهید دید که اصالتا اهل دبی یا کانادا باشند. بیشتر افراد از دیگر کشورها مهاجرت کرده و ساکن شده‌اند. بنابراین باید خود را با زندگی در میان افراد و اقوام مختلف وفق دهید. با این حال بد نیست نگاهی گذرا داشته باشیم به. در ادامه همراه ما باشید.

رفتار مردم دبی با ایرانیان

مهاجرت به دبی کار چندان آسانی نیست. با این حال مردم دبی بسیار مهمان نواز هستند. چه به عنوان مهاجر به این کشور سفر کنید چه به عنوان یک توریست، از استقبال خوب و مهمان‌نوازی گرم آن‌ها به وجد خواهید آمد. شاه نشین اتاق را برای ایرانیان در نظر می‌گیرند و اگر با شما هم قدم شوند اجازه می‌دهند شما جلوتر حرکت کنید.

به خاطر داشته باشید اگر در ملاعام خواستید عکاسی کنید حتما توجه داشته باشید در پس زمینه عکستان فردی نباشد به خصوص اگر خانم باشد. می‌توانید با اجازه از افراد اقدام به عکاسی کنید.

ایجاد سر و صدا، بدزبانی کردن و یا انجام حرکات زشت در محل‌های عمومی ممنوع است. نکته دیگر اهمیت دین و توجه به رهبران و سران مملکت است. در صورت بی احترامی به آن‌ها با دردسر مواجه خواهید شد.

مطالب بیشتر: قیمت ملک در دبی به پول ایران

ارزانترین خانه در دبی | خرید خانه در دبی اینستاگرام | خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت

رفتار مردم کانادا با ایرانیان

با آنکه مردم کانادا رفتار بسیار خوبی با ایرانیان دارند با این حال ایرانیان به محض مهاجرت به کانادا به دنبال ایرانیان دیگر می‌گردند تا بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. اما خیالتان بابت رفتار مردم کانادا راحت باشند. آن‌ها بسیار مهربان هستند و با مهاجران دیگر کشورها به گرمی رفتار می‌کنند.

به خاطر داشته باشید در کانادا از قوانین سرپیچی نکنید و به محیط زیست احترام بگذارید. در غیر این صورت با مشکلات جدی مواجه خواهید شد.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری ،  و  به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره  ما