اقتصادیبرترین های کسب و کارعمومی

چرا باید به جای مانیتور از ویدئو وال استفاده کنیم؟

موارد استفاده از ویدیو وال

طراحی و چاپ تصاویر بر روی پوسترها و استفاده از تصاویر بدون حرکت و ثابت به تدریج جای خود را به فن‌آوری ویدئو وال می‌دهد. این تغییر در حال رخ دادن است زیرا نه تنها هزینه‌ نمایش تصاویر و ویدئوهای پویا کاهش‌یافته است بلکه شرکت‌ها می‌توانند به جای تنها یک فایل، چندین فایل را برای تبلیغ نشان دهند و در عرض چند دقیقه در آن تغییرات ایجاد کنند و یا حتی برای جلب توجه مخاطبان به طور فزاینده‌ای از محتوای دیجیتال ساینیج استفاده کنند.

انتقال تصویر تلویزیون به پروژکتور | پورت hdmi ویدئو پروژکتور | چرا لپ تاپ به پروژکتور وصل نمی شود

ال سی دی هایی با حاشیه ای بسیار باریک و ال ای دی های با دقت بالا در سطح محلی یا ملی برای پخش تصاویر و ویدئوها مورد استفاده قرار می‌گیرند. نمایش تصاویری در پس‌ زمینه‌ ثابت با نسخه‌های دیجیتالی که می‌توانند در طول نمایش تغییر کنند و یا حتی با سوژه در طول پخش اخبار و گفتگو به روز شوند، کاملا عادی است.

هتل‌ها، رستوران‌ها و سینماها از وال های دیجیتالی با فرمت بزرگ به شیوه‌های گوناگون در کنار دیگر امکانات خود استفاده می‌کنند. هتل‌های بزرگ، ویدئو وال های پشت میزهای پذیرش ایجاد کرده‌اند تا به مشتریان خوشامد بگویند، آن‌ها را از خدمات و امکانات رفاهی آگاه کنند و آن‌ها را در طول تایم­‌های شلوغ در زمان‌هایی که انتظار می‌کشند، پذیرا باشند. رستوران‌ها با هدف سرگرمی و نمایش تصاویر ورزشی از تکنولوژی تلویزیون های معلق از سقف به نصب ویدئو وال­‌های عظیم روی آورده‌اند که می‌توانند بازی‌های بزرگ را نشان دهند یا تقسیم بندی شوند تا همزمان چندین بازی را نشان دهند.

 نمایشگرهای نصب شده در قسمت ورودی و خروجی بخشی از مراکز حمل و نقل انبوه مانند فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار و پایانه های اتوبوس برای دهه ها مورد استفاده بوده است، اما فن‌آوری وال نمایش دیجیتالی در حال حاضر برای گسترش انواع اطلاعات موجود مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور خاص، فرودگاه ها شروع به استفاده گسترده‌ای از وال دیواری برای ایجاد تصاویر قابل‌ تغییر در ایستگاه‌های بازرسی، خطوط هوایی و کنترل امنیتی کرده‌اند. با تغییر هر اطلاعاتی در طول روز، مانند اطلاعات مربوط به خطوط باز یا بسته، اطلاعات در صفحه نمایش نیز تغییر می‌کند

 ویدئو وال‌ها هرکجا مورد استفاده قرار بگیرند در مرکز توجه قرار دارند. به سختی می‌توان افراد را به دلیل توجه کردن به آن‌ها سرزنش کرد، زیرا ویدئو وال‌ها قادر به طراحی بصری باورنکردنی در مقیاسی هستند که هیچ فناوری دیگری نمی‌تواند با آن‌ها مطابقت داشته‌باشد.

برای استفاده از هر نوع رسانه تصویری، زمان و مکان مناسبی وجود دارد، در مورد ویدئو وال بهترین گزینه، زمانی است که بیشترین تأثیرگذاری مدنظر است. هیچ فناوری دیگری را نمی‌توان با این مقیاس در یک استادیوم ورزشی به کار برد، هیچ فناوری دیگری نمی‌تواند تصاویر فوق العاده HD را در مقیاسی به اندازه کافی بزرگ برای یک مکان بسیار عظیم ارائه دهد و هیچ فناوری دیگری به اندازه ویدئو وال‌ها یا همان تلویزیون شهری پویا و همه کاره نیست. جای تعجب نیست که، آن‌ها برای برندسازی و اهداف هنری بسیار موثر هستند. آنچه ممکن است تعجب آور باشد این است که آن‌ها همچنین در پخش اطلاعات و پخش انواع رسانه‌ها نیز بسیار عالی عمل می کنند.

مزایای زیادی را می توان برای استفاده از ویدئو وال ها برشمرد اما بهترین آن، نحوه واکنش مردم به آن‌ها است. ویدئو وال ها همیشه یک نقطه کانونی در فضا به شمار می‌آیند که عابران پیاده یا مشتریان نمی‌توانند جلوی خودشان را بگیرند تا جذب آن نشوند. آن‌ها فقط یک نمایشگر عظیم و با وضوح بالا معمول نیستند. بدیهی است که صاحبان مشاغل و مکان‌ها می‌توانند از این مزیت به نفع خود استفاده کنند.

یکی دیگر از مزایای قابل‌توجه این فن‌آوری، تنوع و قابلیت کنترل آن است. از آنجا که هر نمایشگر می‌تواند به طور مستقل کنترل شود، هر نمایشگر دارای گزینه‌های مختلفی برای ارائه تصاویر یا متن است. به عنوان مثال، یک ویدئو وال ۱۰۰ اینچی از طریق عکس‌های نمایش داده شده در چندین نمایشگر به نمایش محتوای کتابخانه و مرکز آموزش لافایت اختصاص می‌یابد در حالی که یک مانیتور برای نشان دادن برنامه رویدادها و سایر اطلاعیه‌ها به کار می‌رود. توانایی ارائه تصاویر به یک روش جدید باعث ایجاد سالن‌ها و محیط های بسیار جذابی با گزینه‌های خلاقانه شده که بسیاری از آن‌ها می‌توانند کار بهتری برای جلب توجه مردم انجام دهند.

زمانیکه صحبت از امکانات می‌شود، موارد بسیاری هستند که با فناوری ارائه می‎‌شوند به طوریکه یک لیست جامع از آن‌ها ممکن است هیچوقت تمامی نداشته باشد.

برجسته ترین امکانات ویدئو وال

درک وضوح یک مفهوم آسان است که به تعداد پیکسل و تراکم بر می‌گردد. هرچه تعداد پیکسل‌ها بیشتر باشد، تصویری که صفحه نمایش ارائه می‌دهد با جزئیات بیشتری دیده می شود. از این مفهوم ساده، روشن است که چرا ویدیو وال‌ها در ایجاد تأثیر بصری بسیار موثر هستند. آرایه ای از نمایشگرهای با وضوح بالا را در نظر بگیرید که روی هم قرار گرفته‌اند پس تا زمانی که پردازنده سیگنال دیجیتال قوی وجود داشته باشد، تلویزیون شهری می‌تواند یک تصویر عظیم را بدون از دست دادن جزئیات آن به خوبی نمایش دهد.

برنامه های کاربردی آن‌ها نیز فوق العاده است. تصور کنید یک فرودگاه در حال نمایش آسمان شهر است و تمام اتفاقات به طور زنده پخش می‌شود. یا یک موزه، محلی برای شبیه سازی فضا یا زمانی خاص را در نظر گرفته که بازدید‌کنندگان را در حال تماشای موزه احاطه کرده‌است. واقعاً هیچ محدودیتی وجود ندارد.

روشنایی و کیفیت تصویر با وضوح کامل در هر محیط

پروژکتورهای نور از جلو، اصلی ترین جایگزین یا رقیب تلویزیون‌های شهری هستند، اما در مکان های روشن مانند محل هایی که به نور طبیعی متکی هستند، ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند. در این شرایط، نمایشگرهای LCD و LED دارای نور پس زمینه، گزینه ایده آلی هستند، چون میزان روشنایی و کنتراست آن‌ها بسیار بیشتر از پروژکتورها است. کاملا واضح است که وقتی نور خورشید به تصویر پروژکت شده می‌تابد، به نظر تیره و تار می‌رسد. اما برای ویدئو وال ها چنین مشکلی وجود ندارد و این یک مزیت مهم است، با توجه به اینکه نور طبیعی به طور کلی در طراحی دکوراسیون مدرن به عنوان یک ویژگی محسوب می‌شود.

سخت افزار انعطاف پذیر

درست است، بیشتر ویدئو وال ها فقط همین هستند – یک دیوار. آن‌ها معمولا به صورت ردیفی چیده می‌شوند، اما لازم نیست حتما اینطور باشند. با نصب و نمایش هوشمندانه صفحه های نمایش، طراحان می‌توانند نمایشگرها را با انواع الگوها، از جمله طرح های هندسی انتزاعی یا منحنی انتزاعی بچینند. در صورت استفاده از نمایشگرهای مکعبی، ویدئو وال ها حتی می‌توانند به صورت ایستاده یا سه بعدی باشند. در مجموع، اگر یک کسب و کار یا مکانی بخواهد به دنبال چیزی واقعاً به یاد ماندنی باشد، طرح های سخت افزاری زیادی وجود دارد که قبلاً امتحان نشده‌اند و با تکیه بر آن‌ها، می توان تأثیر بصری نصب ویدئو وال را چندین برابر کرد و در عین حال تعداد نمایشگرهای موجود را کاهش داد. هیچ فناوری نمایشگر دیگری در این زمینه با ویدیو وال قابل مقایسه نیست. این کار را با یک پروژکتور انجام دهید – اصلا به این راحتی نیست.

هرچند برای راه اندازی ویدئو وال به قدرت پردازش بیشتری نیاز است، اما این پردازش بیشتر، مزیت دیگری برای این فن آوری محسوب می شود. در سطح حرفه ای بسیار جالب تر از گزینه هایی هستند که در نمایشگرهای منفرد یافت می شوند. به این ترتیب، آن‌ها نه تنها می توانند محتوا را در مقیاس بزرگ تری نمایش دهند، بلکه می توانند محتوای بیشتری را با سرعت روان تری نسبت به نمایشگرهای تکی به نمایش بگذارند.

استفاده از ویدئو وال

گزینه های گسترده برای مدیریت محتوا

کنترلرهای ویدئو وال، امکانات زیادی را برای مدیریت محتوا به اپراتورها می‌دهند. از این ابزارها می‌توان استفاده کرد تا به طرق مختلف، محتوای موجود در ویدیو وال را ارائه داد. کنترلر به طور موثر نمایشگرها را به یک بوم تبدیل می‌کند، که در برخی از طرح های خلاقانه می توان محتوای آن را مرتب، تغییر اندازه یا لایه بندی کرد.

خوشبختانه، نرم افزار کنترلر فیلم فقط برای طراحان، طراحی نشده‌است. این نرم افزار به گونه‌ای ساخته شده است که هر کسی با مهارت اولیه بتواند به راحتی آن‌ها را مدیریت کند که به خصوص در مواردی که نیاز به تغییر منظم محتوا دارند مهم است. در چند لحظه، کاربر می‌تواند به محتوای اصلی دسترسی داشته و محتوای آن را به روز کند. برنامه ها، رویدادها، محصولات ویژه، فهرست روزانه، منوها – با یک تغییر جزئی می‌توان این موارد را به راحتی اصلاح کرد. حتی در بسیاری از نرم افزارها، کار حتی از این هم آسان‌تر شده است، زیرا نرم افزار کنترلر به کاربران امکان‌ می‌دهد طرح های از پیش تعیین شده را تعریف کرده و با یک کلیک به نمایش بگذارند که در مواری که مرتباً از طرح‌های مشابه و از پیش تعریف شده استفاده می‌شود، مفید است.

منبع : www.jp-uk.co.uk