برترین های کسب و کارعمومی

چرا کارتریج جوهر شناسایی نمی‌شوند؟

یادداشت ویراستار: این مطلب در شهریور 1400 توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری فالنیک، بررسی و تایید شده است.

تا حالا برای شما هم این اتفاق افتاده که کارتریج را شارژ یا تعویض کنید و پرینتر، آن را شناسایی نکند؟ به نظر شما دلایل شناسایی نشدن کارتریج پرینتر، چیست؟ چه عواملی سبب نشناختن کارتریج می‌شود؟ با ما در وبلاگ فالنیک همراه شوید، تا در مورد مشکل نخواندن کارتریج، بیشتر با هم صحبت کنیم.

محتوای این خبر مخفی

چگونه مشکل شناسایی نشدن کارتریج را حل کنید؟

اگر پرینتر، کارتریج را شناسایی نکرد، اقدامات زیر را انجام دهید، تا مشکل حل شود:

با ریست کردن حافظه‌ی داخلی پرینتر مشکل نخواندن کارتریج را برطرف کنید.

یکی از راه‌ حل‌های شناخته نشدن کارتریج، ریست کردن حافظه داخلی پرینتر به صورت دستی است. برای ریست کردن حافظه داخلی پرینتر کافیست اقدامات زیر را انجام دهید:

فروش کارتریج اصل و طرح در فالنیک

هر قدر کیفیت مواد اولیه استفاده شده بالاتر باشد کارتریج با کیفیت‌تری خواهید داشت و در نهایت پرینت پررنگ‌تر و بهتری را دریافت خواهید کرد. فالنیک یکی از با تجربه‌ترین شرکت‌ها در تامین مواد مصرفی پرینترها و خدمات ماشین‌های اداری است. برای خرید کارتریج های اصل و طرح از فالنیک روی دکمه زیر بزنید

هنگامیکه دکمه پاور پرینتر را زده و دستگاه را خاموش می‌کنید، حتما پرینتر را از برق جدا کنید. چون بعضی پرینترها با زدن دکمه پنل، فقط به حالت خواب می‌روند و خاموش نمی‌شوند.

تمیز کردن اتصالات فلزی و حل مشکل نشناختن کارتریج

یکی دیگر از راه‌های حل مشکل نشناختن کارتریج، تمیز کردن اتصالات فلزی آن است. در ابتدا باید بدانید که اتصالات فلزی کارتریج در کجا قرار دارند؟

اتصالات فلزی، در یک طرف پرینتر در پشت کارتریج تونر یا کارتریج جوهری قرار دارند و به شکل یک قطعه مسطح مسی-فلزی یا یک صفحه مدار هستند. البته برخی از کارتریج‌های جوهری اتصال فلزی، ندارند.

حال که با جای اتصالات فلزی در کارتریج آشنا شدید، برای تمیز کردن آن مراحل زیر را انجام ‌دهید:

با این کار تمام آلودگی اتصال‌ها یا تراشه‌ها پاک شده و دیگر مشکل نخواندن کارتریج وجود نخواهد داشت.

در زمان تمیز کردن اتصالات فلزی کارتریج مراقب باشید تا آسیبی به قطعات و اتصالات وارد نشود.

جدا کردن بسته بندی کارتریج و حل مشکل شناسایی نشدن کارتریج پرینتر

یکی دیگر از دلایل شناسایی نشدن کارتریج، بسته بندی آن است. به یاد داشته باشید، در هنگام نصب کارتریج، روکش آن را جدا کنید. در غیر اینصورت روکش از شناسایی کارتریج جلوگیری می‌کند.

Used black cartridge in use معنی | چگونه ارور used black cartridge in use را برطرف کنیم؟ | رفع ارور black cartridge very low

آلودگی یا آسیب به اتصالات کارتریج و مشکل نخواندن آن

همانطور که اشاره کردیم، اتصال‌های کارتریج جدید از جنس فلز هستند و روی پرینتر نصب می‌شوند. در صورتی که این اتصالات کثیف یا آسیب دیده باشند با مشکل نخواندن کارتربج روبرو خواهید شد.

نصب نادرست کارتریج جوهری می‌تواند علت شناسایی نشدن کارتریج باشد

نصب نادرست کارتریج جوهری، یکی دیگر از دلایل شناسایی نشدن کارتریج است. در این شرایط باید پوشش کارتریج جوهری را از جای خود خارج کرده، تمام کارتریج‌ها را بررسی کنید تا در جای خودشان قرار گرفته باشند و دوباره پوشش آن را در جای خودش قرار دهید.

مشکل شناسایی نشدن کارتریج به علت بروزرسانی Firmware

یکی از رایج‌ترین دلایل شناسایی نشدن کارتریج پرینتر به روزرسانی Firmware است.

پرینترهای امروزی به طور خودکار به اینترنت وصل شده و نرم افزارهای‌شان را به روزرسانی می‌کنند. بروزرسانی برنامه‌ها تا قبل از اینکه تولیدکنندگان از آن به عنوان یک عامل برای متوقف کردن کارتریج استفاده کنند، یک آپشن بسیار عالی بود. ولی اکنون چنانچه نرم افزار پرینتر شما به صورت خودکار بروزرسانی شود، کارتریج متوقف می‌گردد.

چنانچه علت شناسایی نشدن کارتریج پرینتر شما بروزرسانی فریم‌ور باشد، باید قابلیت به روزرسانی خودکار پرینتر را متوقف کنید. برای متوقف کردن به روزرسانی خودکار پرینتر می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک

در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

کارتریج‌های شارژ شده و مشکل نشناختن آن توسط پرینتر

اگر از کارتریج لیزری شارژ شده استفاده می‌کنید، احتمال نشت پودر داخل پرینتر وجود دارد. این کار به قطعات داخلی پرینتر و کارتریج آسیب وارد می‌کند. از طرفی بعد از شارژ کردن کارتریج، باید چیپست‌ها نیز ریست شوند. در صورتی که چیپست‌ها ریست نشوند، پرینتر با مشکل نخواندن کارتریج روبرو خواهد شد.

گاهی به علت ریست نشدن چیپست پس از شارژ کارتریج، کارتریج در پرینتر شناسایی نمی‌شود.

چگونه از کارتریج شارژ شده استفاده کرد؟

اگر بخواهید از کارتریج شارژ شده استفاده کنید و با مشکل نخواندن کارتریج روبرو نشوید، باید مراحل زیر را طی کنید:

توجه داشته باشید که این کار، مانع از اطلاع شما از میزان جوهر موجود در کارتریج می‌شود.

در صورتیکه می‌خواهید کارتریج خود را شارژ یا تعویض کنید، می‌توانید از طریق وب سایت فالنیک این کار را انجام دهید. کافیست در قسمت یا سفارش‌تان را به ثبت برسانید. همکاران ما در کمترین زمان ممکن به کمک شما خواهند آمد!

چنانچه قیمت و کیفیت کارتریج‌ها دغدغه‌ی شماست، می‌توانید از کارتریج‌های طرح استفاده کنید. کارتریج‌های طرح ،  قیمت و کیفیت خوبی دارند و به دستگاه آسیبی نمی‌رسانند. این کارتریج‌ها، بسیار به صرفه و پرطرفدار هستند.

برای خرید کارتریج طرح، کافی است به صفحه‌ی رفته و سفارش‌تان را به ثبت برسانید!

خدمات شارژ کارتریج فالنیک

بهترین قیمت شارژ کارتریج را برای بهترین کیفیت آن بخواهید، 25 بار شارژ کارتریج در فالنیک معادل یک بار خرید کارتریج کانن است. این کیفیت را مقایسه کنید.

آیا این یادداشت ویراستار: این مطلب در مرداد 1400 توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری فالنیک، بررسی و تایید شده است.

کارتریج، یکی از اصلی‌ترین عناصر دستگاه چاپگر است و کوچکترین مشکل در آن، موجب از کار افتادن دستگاه می‌شود. ولی با رعایت چند نکته ساده می‌توانید به راحتی مشکل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر را حل کنید و دیگر نیازی به پیدا نمی‌کنید. در نتیجه تصمیم گرفتیم در مقاله‌ای این نکات را به زبان ساده به شما آموزش دهیم.

چرا کارتریج لیزری hp شناخته نمی‌شود؟

شناخته نشدن کارتریج hp یکی از متداول‌ترین مشکلات، میان کاربران در سراسر جهان است. در شناسایی نشدن کارتریج پرینتر بسیاری از کاربران تصور می‌کنند باید به فکر یا کارتریج جدید باشند. اما این تصور نادرست است زیرا این مشکل، اغلب زمانی رخ می‌دهد که کارتریج دوباره پر (refilled) یا بازسازی (remanufactured) شده‌ است.

ولی مشکل شناسایی نشدن کارتریج hp ممکن است بعد از خرید کارتریج جدید نیز مشاهده شود. در این صورت خطاهای زیر روی دستگاه نشان داده می‌شود:

چرا کارتریج جوهر شناسایی نمی‌شوند؟

علاوه بر کارتریج‌های لیزری ممکن است کارتریج‌ جوهری شناسایی نشود. در اینصورت علت آن می‌تواند یکی از دلایل زیر باشد:

ارور خالی بودن کارتریج

نکته مهم در زمان مواجهه با ارور خالی بودن کارتریج، این است که عملکرد پرینتر را زیر نظر بگیرید. اگر چاپگر با وجود این خطا، فایل‌ها را به خوبی چاپ می‌کند، می‌توانید این ارور را نادیده بگیرید. بنابراین کافیست دکمه OK یا Continue روی چاپگر را بزنید و به پرینت کردن ادامه دهید. ولی در صورتی که چاپگر پس از نمایش خطا، متوقف می‌شود و دیگر چاپ نمی‌کند، به روش زیر می‌توانید مشکل را برطرف کنید:

پس از این فرآیند، چاپگر شما عملیات چاپ را ادامه می‌دهد. اما اگر هنوز مشکل برطرف نشده باشد، می‌توانید درایور چاپگر را دوباره نصب کنید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک

در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

اگر ارور خالی بودن کارتریج مانع فرآیند چاپ نمی‌شود، آن را نادیده بگیرید!

چرا پرینتر کارتریج بعد از شارژ شناسایی نمی‌کند؟

اگر چاپگر شما پس از شارژ کارتریج‌های خالی، فایل‌ها را به درستی چاپ نمی‌کند یا به کلی متوقف می‌شود، یعنی کارتریج را بعد از شارژ شناسایی نکرده است. برای حل این مشکل، اقدامات زیر موثر خواهند بود:

اگر ارور خالی بودن کارتریج مانع فرآیند چاپ نمی‌شود، آن را نادیده بگیرید!

آشنایی با ارورهای کارتریج hp

اگر از کاربران پرینتر اچ پی هستید ممکن است با ارورهای کارتریج hp روبه‌رو شده باشید. این ارورها اغلب به صورت ناگهانی روی دستگاه نمایش داده می‌شوند و باعث از کار افتادن دستگاه می‌شوند:

هر یک ازاین پیام‌ها براساس مدل چاپگر و سیستم عامل کامپیوتر شما، با دیگری متفاوت خواهند بود. یکی از مطمئن‌ترین راه‌هایی که می‌توانید انجام دهید این است که سراغ دفترچه راهنمای پرینتر رفته و از این راهنمایی‌ها استفاده کنید. در غیر اینصورت پیشنهاد می‌کنیم از یک فرد با تجربه کمک بگیرید.

رفع ارور کارتریج hp جوهر افشان

اگر پرینتر جوهر افشان شما خطاهای مربوط کارتریج را نمایش می‌دهد یا چراغ کارتریج آن چشمک می‌زند، یعنی کارتریج جوهری شما به درستی عمل نمی‌کند. برای رفع مشکل کارتریج‌های جوهر افشان hp راه حل‌های مختلفی وجود دارد که در اغلب آنها می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

بهترین راه برای جلوگیری از بروز خطای کارتریج جوهر افشان، استفاده از کارتریج اصل است.

چگونه ارور کارتریج سامسونگ را رفع کنم؟

ارور کارتریج سامسونگ اغلب با عبارت‌هایی مثل Toner Empty ، Toner Exhausted یا Replace Toner نمایش داده می‌شوند. برای برطرف کردن این ارورها می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

چرا کارتریج اپسون شناسایی نمی‌شود؟

اگر به تازگی برای چاپگر خود یک کارتریج اپسون خریداری کرده‌اید، اما پرینتر کارتریج اپسون را شناسایی نمی‌کند، می‌توانید با روش‌های زیر، مشکل را برطرف کنید:

برای حل مشکل نشناختن کارتریج اپسون ابتدا دستگاه را خاموش کرده و چند دقیقه بعد، مجدد روشن کنید.

روشن ماندن چراغ تونر بعد از شارژ کارتریج

گاهی ممکن است با صحنه روشن ماندن چراغ تونر بعد از شارژ کارتریج مواجه باشید. در این صورت بعد از شارژ، تونر به اندازه کافی به پرینتر نمی‎‌رسد و چراغ روشن می‌ماند. برای از بین بردن این خطا می‌توانید دستگاه را چند بار خاموش و روشن کنید و اجازه دهید با گذشت زمان تونر به واحد توسعه دهنده پرینتر اضافه شود.

علت روشن شدن چراغ تونر پرینتر برادر چیست؟

اگر از کاربران پرینتر‌های Brother هستید. ممکن است با چشمک زدن یا روشن شدن چراغ تونر پرینتر برادر روبه‌رو شده باشید. ولی علت روشن شدن این چراغ چیست؟

در پرینترهای برادر این چراغ نشان دهنده کم بودن تونر کارتریج است. هر زمان با این ارور مواجه شدید متوجه می‌شوید کارتریج تونر روبه اتمام است و باید برای خرید کاتریج hp یا شارژ کارتریج اقدام کنید.

فروش انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک

پرینترها یکی از دستگاه های جانبی کامپیوتر هستند که امروزه کاربرد بسیاری در انجام کارهای روزمره دارند. هریک از مردم استفاده های خاصی از پرینترها دارند، با انتخابی هوشمندانه می‌توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید، پس همین حالا شروع کنید:

چگونه ارور used black cartridge in use را برطرف کنیم؟

یکی از دلایل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر ظاهر شدن ارور used black cartridge in use است. برای برطرف کردن این خطا می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

در این مقاله سعی کردیم شما را با دلایل شناسایی نشدن کارتریج پرینتر آشنا کنیم. در صورتی که در هر مرحله نیاز به مشاوره دارید یا امکان را ندارید. می‌توانید با ما تماس بگیرید تا تعمیرکاران پرینتر فالنیک شما را راهنمایی کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطلب برای شما مفید بود؟