بین الملل

کرملین: اوضاع انسانی غزه نگران‌کننده است

سخنگوی کرملین تاکید کرد که اوضاع انسانی در غزه بسیار نگران‌کننده است و در این وضعیت کمک‌رسانی به مردم فلسطین امری غیرممکن است.

به گزارش سرخط نیوز، به نقل از اسپوتنیک، دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر وجود ابزارهای تاثیرگذار بین‌المللی جهت برقراری ثبات در غزه گفت: ما می‌بینیم که درگیری‌ها در غزه از سرگرفته شده و همچنان ادامه دارد، اوضاع انسانی غزه برای بسیاری از کشورهای جهان مهم و نگران‌کننده است.

وی تاکید کرد که این اوضاع نیازمند تلاش‌های بسیار موثر و گام‌های جدی و سریع است تا کمک‌های فوری به مردم فلسطین برسد و با وجود شلیک توپخانه‌ها انجام این کار عملا غیرممکن است.

پسکوف در پاسخ به این سوال که آیا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه قصد سفر به آمریکای لاتین در آینده نزدیک را دارد، خاطرنشان کرد: خیر، رئیس جمهور در آینده نزدیک هیچ سفری به آمریکای لاتین نخواهد داشت، البته بی شک ما به دنبال گسترش روابط با بسیاری از کشورها در این قاره هستیم.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.