برترین های کسب و کاربین الملل

شرایط دریافت ویزای توریستی یونان با آدونیس

چگونه ویزای یونان بگیریم؟

جهت دریافت ویزای یونان با آدونیس در قدم اول بایستی جهت اخذ وقت سفارت یونان اقدام نمود. پر کردن فرم ویزای یونان دومین قدم جهت اخذ ویزای شینگن یونان می باشد. تهیه مدارک لازم برای ویزای یونان طبق دستورالعمل کارشناسان در قدم سوم قرار دارد. قدم بعدی اخذ ویزای یونان تهیه مدارک مالی از بانک، مدارک شغلی، مدارک هویتی و ترجمه همه مدارک توسط دارالترجمه می باشد. مراجعه حضوری به سفارت یونان در روز وقت سفارت جهت ارائه مدارک، و انگشت نگاری و مصاحبه در آخرین مرحله اخذ ویزای یونان می باشد. در نهایت متقاضی بایستی تا زمان جواب ویزای یونان توسط سفارت یونان در انتظار بماند.

تجربه ویزای یونان | قیمت بلیط و ویزای یونان | هزینه ویزا یونان

مقاله پیشنهادی: دریافت وقت سفارت یونان در تهران فرم ویزا

انواع ویزای یونان

ویزای توریستی یونان یا ویزای نوع C یونان نوعی از ویزای یونان است که برای اهداف گردشگری و سفر به یونان بدون ویزا اخذ می گردد. این نوع ویزا معمولا به مدت اعتبار 180 روزه و مدت مجاز اقامت 90 روزه صادر می شود. چنانچه متقاضی جهت اخذ ویزای مولتی یونان اقدام نماید، با توجه به اعتبار متقاضی مدت اعتبار ویزای وی از 1 سال تا 3 سال صادر می گردد. چنانچه متقاضی از اعتبار کمتری در سفارت یونان برخوردار باشد، برای وی ویزای سینگل یونان به مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت کمتری صادر می گردد. در کل هیچ ثباتی در مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت وجود ندارد، و گاهاً شاهد صدور ویزای یونان به مدت اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 7 روزه نیز بوده ایم.

·         ویزای تجاری یونان

ویزای تجاری یونان برای افرادی صادر می گردد که هدف از سفرشان کار و تجارت می باشد. جهت اخذ ویزای تجاری یونان متقاضی می بایست دعوتنامه ای از سوی شرکت مورد نظر دریافت نماید. چنانچه مدارک دیگری دال بر همکاری بین شرکت متقاضی در ایران و شرکت دعوت کننده در یونان وجود دارد، بایستی ارائه شود. این نوع ویزای یونان برای کسانی که هدف از سفرشان بازدید از یک شرکت، کارخانه، نمایشگاه یا شرکت در یک کنفرانس است صادر می شود.

·         ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان برای افرادی صادر می گردد که قصد تحصیل در یونان دارند. چنانچه متقاضی قصد تحصیل در یک دوره کوتاه مدت زیر 90 روز دارد نیازی به اخذ ویزای تحصیلی یونان نیست. برای گرفتن ویزای تحصیلی یونان متقاضی باید از دانشگاه یا موسسه ی مورد نظر خود دعوتنامه دریافت کرده و سپس با ارائه ی دعوتنامه به همراه سایر مدارک خود برای کسب ویزای تحصیلی اقدام کند.

·         ویزای کار یونان

ویزای کار یونان در واقع همان ویزای نوع D یا ویزای ملی یونان است، که جهت کار در یونان اخذ می گردد. اخذ ویزای کار یونان بسیار دشوار است، زیرا زمانی این نوع ویزا برای متقاضی صادر می گردد که شرکت استخدام کننده در یونان به مدت 3 ماه در یونان و اتحادیه اروپا آگهی استخدام  درج کرده باشد و فرد مورد نظر یافت نشده  باشد. در این صورت استخدام یک فرد از خارج از اتحادیه اروپا بلامانع است.

جهت اخذ ویزای کاری یونان متقاضی بایستی پیشنهاد شغلی و دعوتنامه از کارفرمای یونانی دریافت کرده و به سفارت یونان جهت اخذ ویزا ارائه دهد. ویزای کار یونان یکی از روش های مهاجرت به یونان می باشد، زیرا متقاضی 5 سال پس از شروع به کار در یونان، می تواند جهت اخذ اقامت ( اخذ اقامت دائم یونان ) اقدام نماید.

نوع دیگری از ویزای یونان، ویزای جستجوی کار می باشد، که در این صورت متقاضی بایستی به مدت 6 ماه در یونان به جستجوی کار بپردازد، و اگر در این مدت شغلی نیافت، متقاضی بایستی کشور یونان را ترک نماید.

·         ویزای پزشکی یونان

ویزای پزشکی یونان برای درمان بیماران در یونان اخذ می گردد. چنانچه بیماری قصد درمان داشته باشد، با ارائه مدارکی همچون مدارک پزشکی (گزارش پزشکی در ایران)، نامه تاییدیه پزشک در ایران در خصوص هماهنگی های انجام شده با بیمارستان در یونان یا پزشک در یونان ، مدارک مالی جهت اثبات توان مالی درمان در یونان ، نامه مرخصی کارمندان یا مدارک شغلی کارفرما، اسناد ملکی، پذیرش بیمارستان از یونان یا گواهی پزشک از یونان (جهت اثبات تاریخ ویزیت دکتر در یونان)، و رزرو هتل یا محل اقامت می تواند جهت اخذ ویزای درمانی یونان اقدام نماید.

·         ویزای نامزدی یا ازدواج یونان

ویزای نامزدی یونان زیر مجموعه ویزای ازدواج قرار دارد. در این نوع ویزا، متقاضی بایستی تا 6 ماه پس از اخذ ویزای نامزدی یونان ، جهت ازدواج با همسر یونانی اقدام نماید. فردی که با یک همسر یونانی ازدواج می کند می تواند در یونان اقامت داشته باشد و پس از 3 سال جهت اخذ اقامت دائم یونان اقدام نماید.

همسر یونانی باید دارای شرایطی باشد، برای مثال باید اثبات کند که توانایی مالی برای پوشش هزینه های خود و همسرش را دارد. کشور یونان در منطقه شنگن قرار دارد و با دریافت ویزای این کشور  از هر نوعی می توانید بدون نیاز به دریافت ویزای دیگری به سایر کشورهای عضو این حوزه سفر کنید.  برای دریافت ویزای ازدواج یا نامزدی یونان فرد متقاضی باید دارای مدارکی باشد که مهمترین آن:

 • مدارک هویتی و شناسایی
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارکی مبنی بر قصد ازدواج با شهروند یونانی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی به همراه مهر وزارت خارجه و تائیدیه دادگستری باشند:

 • شناسنامه ایرانی.
 • گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
 • کپی صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا ثبت شده است واجب می باشد.
 • سه قطعه عکس رنگی.
 • ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، که در کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٣۵ در ۴۵ میلی‌متر، فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.
 • اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.
 • برای اشخاص تحت تکفل، زنان خانه‌دار یا فرزندان) :گواهی کار، صورت‌حساب بانکی( مشروح عملیات بانکی ماه آخر و یا دفترچه حساب پس‌انداز متکفل )شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانکی ساده به‌تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
 • برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل.
 • یک سندمالکیت (ترجمه‌ی رسمی انگلیسی).
 • بیمه مسافرتی.
 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان.
 • در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت.

ویزای توریستی یونان در یک نگاه

کشور یونان نیز بخشی از منطقه شینگن محسوب می شود. به این ترتیب، ویزای توریستی یونان به عنوان ویزای توریستی شینگن نیز شناخته می شود. اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا، برای سفر به یونان، به ویزای شینگن نیاز دارند. اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایالات متحده و بریتانیا در سفرهای کمتر از ۹۰ روز به یونان، نیازی به اخذ ندارند. جزئیات اصلی این ویزا به شرح زیر است:

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن یونان

مدارک الزامی برای ویزای شینگن کوتاه مدت یونان:

مراحل درخواست ویزای شینگن یونان

مراحل درخواست برای ویزای یونان به شرح زیر است:

جهت بررسی وضعیت ویزای یونان یا برای پیگیری درخواست خود که به کنسولگری یا سفارت یونان ارسال کرده اید، میتوانید از پورتال آنلاین “InfoVISA” استفاده کنید. اگر درخواست خود را به شرکت CAPAGO ارائه داده اید، می توانید مستقیما با این مرکز درخواست ویزا تماس بگیرید و جویای وضعیت درخواست ویزای خود شوید. اگر از طریق شرکت وی اف اس گلوبال (VFS) برای درخواست خود اقدام کرده اید میتوانید از ابزار آنلاین سایت VFS Global برای پیگیری درخواست خود اقدام کنید. برای بررسی و پیگیری آنلاین باید شماره مرجع درخواست ویزای خود را ارائه کنید.

از کجا باید برای ویزای توریستی یونان اقدام کرد؟

بعد از تعیین اینکه آیا برای سفر به یونان، به ویزای شینگن یونان نیاز دارید یا خیر، گام بعدی تعیین محل ارائه درخواست برای ویزای شینگن یونان است. پیشنهاد می کنیم نزدیکترین مرکز درخواست ویزا به محل زندگی خود را انتخاب کنید تا هم پیگیری درخواست برایتان سهولت داشته باشد و هم به نوعی روند رسیدگی به درخواستتان تسریع شود. وقتی که به این مرحله رسیدید، اساساً ۳ گزینه دارید:

۱. از موسسه مهاجرتی آدونیس برای ارائه درخواست ویزای یونان استفاده کنید.

آژانس مسافرتی موسسه مهاجرتی آدونیس، ساده ترین و سریع ترین گزینه شماست. روند ارائه درخواست به کمک موسسه مهاجرتی آدونیس، بصورت سریع و ساده انجام میشود. شما با آژانس مسافرتی موسسه مهاجرتی آدونیس می توانید زمان درخواست ویزای خود را به نصف کاهش دهید. علاوه بر این، موسسه مهاجرتی آدونیس خدمات مشتریان بسیار مفید و دوستانه ای دارد که در طول این مسیر همواره در کنار شما خواهد بود.

ارائه درخواست مستقیم در سفارت یا کنسولگری یونان در کشور شما. درخواست از سفارت یا کنسولگری یونان در یونان، روش سنتی تر برای دریافت ویزای شینگن یونان است. به خاطر داشته باشید که این گزینه شامل مقداری عدم قطعیت و اتلاف وقت است. برخلاف آژانس مسافرتی موسسه مهاجرتی آدونیس، هیچ نوع راهنمایی و مشاوره از سوی سفارت انجام نخواهد شد. فراموش کردن ارائه ی یک مدرک یا ارسال یک فرم درخواست ناقص، می تواند منجر به رد شدن ویزای شما شود.

درخواست از طریق مرکز درخواست ویزا.  ارسال درخواست در یک مرکز درخواست تقریباً مشابه ارسال درخواست در همان سفارت یا کنسولگری است. در واقع، بسیاری از سفارتخانه ها خدمات ویزای خود را به مراکز درخواست برون سپاری می کنند. با این حال، به دلیل ازدیاد درخواست های دریافتی از سوی مراکز درخواست ویزا، ممکن است روند بررسی و رسیدگی به ویزای شما در این روش بیشتر از حد معمول طول بکشد. این گزینه همواره مورد نارضایتی متقاضیان بوده است. از طریق هر سه این گزینه ها می توان ویزای شینگن یونان را اخذ کرد. بطور کلی، تصمیم نهایی همیشه با خود شماست. هر گزینه ای که فکر میکنید برایتان مناسب است را انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که دستورالعمل ها را بدرستی دنبال کنید.

اخذ ویزای یونان چقدر طول می کشد؟

با اجرای کد جدید ویزای شینگن (فوریه ۲۰۲۰)، می توانید برای ویزای شینگن یونان، حداکثر ۳ تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود و حداقل ۱۵ روز کاری قبل از تاریخ عزیمت خود درخواست دهید. توصیه می شود ۶ هفته قبل از سفر برای ویزای یونان اقدام کنید.