برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

راهنما خرید تشک رویا برای وزن بالا

راهنمای خرید تشک رویا – 10 نکته‌ + بررسی تشک های رویا

فرایند انتخاب و خرید تشک رویا، برای نوعروسان یا نوجوانان بسیار خاطره‌انگیز خواهد بود. در راهنمای خرید تشک رویا آمده است که افراد هنگام انتخاب تشک رویا یک نفره یا تشک رویا دو نفره، قبل از هر چیزی باید فروشگاه معتبر را برگزیند. سپس با توجه به قیمت تشک رویا و بودجه خود، از میان مدل‌های متنوع یکی را انتخاب کنند.

مطمئناً اگر افراد به دنبال بهترین گزینه در زمان انتخاب تشک هستند؛ باید از اصول و استاندارد‌های راهنمای خرید تشک رویا کمک بگیرند. در طی این مقاله در رابطه با این اصول و نکاتی که باید در زمان خرید به آن باید توجه کرد، اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده‌ایم. ‌امیدواریم این مطالب در زمان خرید تشک‌های یک یا دو نفره رویا از نمایندگی رویا برای شما مفید باشد.

ارزانترین قیمت تشک رویا | پرفروش ترین تشک رویا | تشک رویا دو نفره

۱۰ نکته مهم و قابل توجه در راهنمای خرید تشک رویا + لیست قیمت تشک رویا

با توجه به اینکه خواب و استراحت کردن روی تشک، حدوداً یک سوم از عمر انسان را به خود اختصاص داده است؛ باید با یک وسواس خاصی تشک را انتخاب کرد. افراد در صورت عدم انتخاب درست هنگام خرید تشک رویا یک نفره یا دو نفره، مطمئناً باعث هدر رفتن این بخش از عمر خود خواهند شد.

از مهم‌ترین نکاتی که در راهنمای خرید تشک رویا آمده است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارتفاع تشک

مطابق با راهنمای خرید تشک رویا، ارتفاع استاندارد بین عدد ۲۲ سانتی‌متر تا ۳۵ است. اما برخی از تشک‌ها، از ارتفاع ۱۰ سانتی برخوردار هستند. توجه به ارتفاع تشک در فرایند خرید آن، منجر به انتخاب تشکی با کیفیت و ماندگار بالا خواهد شد.

انتخاب سایز تشک

یکی از مهم‌ترین نکات در راهنمای خرید تشک رویا، سایز یا ابعاد تشک رویا است. در این زمان، دو چیز از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است؛ اول ابعاد اتاق را باید در نظر گرفت. انتخاب یک تشک با ابعاد بزرگ برای اتاق خوابی کوچک، اصلاً مناسب نخواهد بود. دومین مسئله که باید در رابطه با ابعاد تشک رویا در نظر داشت، قد فرد استفاده‌کننده از آن است.

وجود ضمانت نامه همراه تشک

بسیاری از افراد در زمان انتخاب، کاملاً بر طبق راهنمای خرید تشک رویا پیش خواهند رفت. این افراد ممکن است با خرید ارزان‌ترین مدل تشک رویا یا سفت‌ترین مدل تشک رویا، پس از چند ماه استفاده از انتخاب خود پشیمان شوند؛ بنابراین به این عزیزان مطابق با استاندارد‌های راهنمای خرید، توصیه خواهد شد که؛ حتماً از یک فروشگاه معتبر تشک را خریدار کنند تا ضمانت نامه همراه آن به این افراد ارائه شود.

خرید تشک رویا دو نفره یا یک نفره

مطابق با راهنمای خرید تشک رویا، پاسخ به یک سؤال از اهمیت فوق‌العاده مهمی برخوردار است. آن پرسش مهم این است که تشک مد نظر برای خرید و استفاده دو نفره است یا یک نفره. در صورتی که گاهی اوقات، فردی در کنار شخص بر روی تخت استراحت خواهد کرد؛ انتخاب یک تشک قابل تنظیم بهترین گزینه است. اما در صورت استفاده همیشگی دو شخص از یک تخت، خرید تخت و تشک دو نفره بهترین انتخاب خواهد بود.

خرید تشک طبی

در راهنمای خرید تشک رویا، به افرادی که دارای درد در ناحیه کمر و پا هستند؛ توصیه به استفاده از تختخواب و تشک‌های طبی شده است. البته امروزه بیماری کمر درد و پا درد، در تمامی افراد جامعه وجود دارد؛ بنابراین توجه به توصیه، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. به دلیل عدم وجود فنر در تشک‌های طبی، سفت‌تر از تشک‌های عادی بوده و معمولاً از متریال اسفنج در آن‌ها، به کار برده شده است. در نتیجه، این تشک‌ها از کیفیت و ماندگاری بالایی نیز بهره‌مند هستند.

قیمت تشک رویا

مطابق با اصول بیان شده در راهنمای خرید تشک رویا، در نظر گرفتن قیمت و بودجه در زمان انتخاب تخت و تشک بسیار مهم است. زیرا با بودجه کم، نمی‌توان به سراغ تشک‌های با عالی‌ترین ویژگی‌ها رفت؛ بنابراین با انتخاب و خرید ارزان تشک رویا، بر اساس نیاز اتاق خواب می‌توانند مشکل عدم تشک را برطرف کنند.

وزن تشک

با توجه به موارد و متریال به کار رفته در تشک، وزن آن نیز متفاوت خواهد بود. البته در میان تشک‌های دو نفره، بدون شک از وزن بیشتری برخوردار خواهند بود؛ زیرا دارای ابعاد بیشتری هستند. توجه به وزن تشک بر طبق استاندارد‌های راهنمای خرید، در هنگام جابه‌جایی از اهمیت بسیار برخوردار است.

توجه به سلامتی بدن

امروزه وجود انواع تشک‌ها مانند سرویس خواب، انتخاب را برای افراد کمی سخت کرده است. البته اگر این عزیزان مطابق با اصول بیان شده در راهنمای خرید تشک رویا، عمل کنند؛ مطمئناً تشکی مناسب برای سلامتی جسم و رو خود انتخاب خواهند کرد. در صورت اهمیت خواب راحت و سلامتی بدن در نظر افراد، مطمئناً یک انتخاب عالی خواهند داشت.

جنس تشک

برند‌های مختلف در سراسر دنیا، تشک‌های متنوعی در جنس و طرح یا رنگ تولید و به بازار عرضه خواهند کرد؛ بنابراین افراد در هنگام انتخاب باید مطابق با اصول راهنمای خرید تشک رویا، به جنس مواد داخل تشک و پارچه رویه آن توجه نشان دهند.

زیرا برخی از افراد به مواد برخی از یا نوع پارچه رویه تشک، حساسیت دارند. در نتیجه در صورت عدم توجه به این مسئله، مطمئناً پس از اندک زمانی مشکلاتی پوستی یا آلرژی آن‌ها عود خواهد کرد؛ بنابراین این افراد باید به سراغ تشک‌های با متریال ضد حساسیت بروند تا خواب راحتی را به خود هدیه دهند.

توجه به فاکتور کیفیت

بر اساس راهنمای خرید تشک رویا، هر اندازه محصول از کیفیت بالایی برخوردار باشد؛ به همان اندازه عمر و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. هنگام در نظر گرفتن عامل کیفیت در تشک باید به جنس، طرح، وزن و مواد به کار رفته در آن با حساسیت بیشتری توجه کرد تا محصول خریداری شده، بهترین در نوع خود باشد.

علائم نشان دهنده خرید تشک جدید

بر اساس راهنمای خرید تشک رویا، بیان شده است که؛ تشک‌ها پس از سپری کردن عمر مفید، باید تعویض شوند. البته نشانه‌های تعویض یا خرید یک تشک جدید، متفاوت بوده و افراد با مشاهده هر یک از این علائم، باید تشک جدید را انتخاب کنند.

اما از اصلی‌ترین نشانه‌های تعویض تشک مطابق با اصول راهنمای خرید تشک رویا، عبارت هستند از:

  • فنر‌های تشک، به صدا در آمده باشند.
  • از زمان خرید تشک، ۷ سال گذشته است.
  • زمانی که فرد حس کند در خانه دوستان خود، خواب بهتری دارد؛ نشان از نابودی تشک تختخواب فرد دارد.
  • زمانی که فرد استفاده‌کننده از تشک، پس از خواب حس کمر درد کند. در چنین زمانی خاصیت تشک رویا، از بین رفته و جهت خرید یک تشک دیگر باید اقدام کرد.
  • نشانه‌های از پارگی، فرورفتگی و سائیده شدن، در تشک قابل مشاهده است.

نشانه‌های استاندارد بودن تشک

سازمان استاندار برای تشک به مانند هر کالای دیگری، ویژگی‌های برشمرده است که؛ برند‌های تولید‌کننده باید مطابق با آن اقدام به تولید تشک کنند. از جمله نشانه یک تشک استاندار، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وجود فنر‌های محکم و قوی
  • کیفیت مطلوب پارچه تشک
  • ارائه ضمانت نامه در هنگام خرید به خریدار
  • بسته‌بندی درست تشک

البته در کنار کیفیت پارچه استفاده شده در تشک، باید از دوخت و استحکامی بالایی برخوردار باشد. اما سازمان استاندارد برای تشک‌های یک و دو نفره، سایز‌های در نظر گرفته است. بر اساس استاندارد‌های سازمان استاندارد ایران، سایز تشک یک نفره ۹۰*۲۰۰ است.

افرادی که دارای اضافه وزن یا چاق هستند، بهتر است از تشک‌های با سایز ۱۰۰*۲۰۰ انتخاب کنند؛ زیرا این مدل تشک‌ها، از ابعاد بزرگ‌تری برخوردار هستند. سایز مناسب در تشک‌های دو نفره، ۱۶۰*۲۰۰ بوده؛ ولی تشک‌های با سایز ۲۰۰*۲۰۰ نیز، برای تختخواب‌های دو نفره در بازار وجود دارد.

بهترین برند تولید‌کننده تشک در ایران

مهم‌ترین برند‌های ایران در زمینه تولید تشک، رویا و رویال هستند. برند تشک رویا، کار خود را از سال ۱۳۶۳، شروع کرده و با تولید محصولات متنوع با کارایی‌های متفاوت، توانست با استقبال مردم ایران مواجه شد. برند رویال از قدمت بیشتری برخوردار بوده و تقریباً از سال ۱۳۴۷ انواع تشک‌های مختلف را تولید و به بازار عرضه کرد.

با توجه به سبقت دیرینه برند رویال و همچنین رویا، این شرکت‌ها بزرگ بخش بزرگی از بازار ایران در زمینه تولید تشک را در اختیار دارند. محصولات متنوع و با کیفیت هر دو برند، به خوبی پاسخگوی نیاز مخاطبان ایرانی است. البته با توجه به ، و شرکت رویال پیشنهاد خرید از این برند شده است.

محصولات تولید شده شرکت رویا و رویال، از کیفیت مطلوبی بهره‌مند هستند. در سایت تشک رویال، به راحتی امکان خرید و برای مخاطبان ایرانی فراهم شده است.

سخن پایانی

در صورتی که افراد به هنگام انتخاب از راهنمای خرید تشک رویا، استفاده کنند؛ بدون شک از یک کالا با کیفیت جهت استراحت و خواب خواهند داشت. در هنگام انتخاب باید به جنس پارچه رویه تشک در کنار مواد اولیه به کار رفته در آن، توجه شود؛ زیرا برخی از افراد نسبت به مواد خاص، علائم حساسیت بروز داده خواهد شد. البته افراد پس از خرید تشک، باید هر ۶ ماه یکبار روی آن بر گردانند تا کیفیت این محصول کاربردی، از بین نرود. انتخاب تشکی با ابعاد استاندارد و قابل استفاده در اتاق خواب، دقت کنند. به طور مثال، تشکی با ابعاد بزرگ، قابلیت استفاده در متراژ کوچک اتاق وجود ندارد.