برترین های کسب و کارعمومی

بهترین فینگر جوینت برای ساز های کوبه ای

بهترین فینگر جوینت :

در حال حاضر استفاده از چوب و فینگر جوینت در طراحی و دکوراسیون منازل، رستوران ها، کافه ها، ادارات و… طرفدارن بسیاری دارد.بطوری که اگر به اطراف خود نگاه کنید حتما چند وسیله ی چوبی خواهید دید. احتمالا اولین کاری که پس از قطع درختان انجام می شود این است که آنها را به قطعات کوچک تر تبدیل می کنند و در نهایت از آن ها برای ساختن وسایل چوبی استفاده می کنند.

انواع صفحات فینگر جوینت | بهترین سازهای کوبه ای | فروش فینگر جوینت گردو

فینگر جوینت و انواع آن ؛

پس از قطع درختان برش و دادن آن ها و ایجاد الوار  با توجه به اینکه شکل فیزیکی  درختان نامنظم است ایجاد الوارهای بزرگ و یکدست در این مرحله کار بسیار دشواری است و علاوه بر آن بعضی از درختان دارای پوسیدگی داخلی بوده که بعد از برش دادن نمایان می شود وبایستی محل پوسیدگی را از چوب سالم جدا کرد. این کار باعث می شود تا قطعه های چوبی کوچک تری تولید شود که نمیتوان از آن ها به صورت مستقیم برای ساخت صفحات چوبی بزرگ برای انواع سازه های چوبی استفاده کرد. در ادامه با همراه باشید تا با انواع فینگر جوینت بیشتر آشنا شویم؛

انواع فینگر جوینت:

 • فینگرجوینت گردو
 • فینگرجوینت باران
 • فینگرجوینت راش
 • فینگرجوینت ساپلی
 • فینگرجوینت پالونیا
 • فینگرجوینت ونگه
 • فینگرجوینت رابر وود
 • فینگرجوینت آکاسیا
 • فینگر جوینت بلوط
 • فینگرجوینت روسی

در ادامه میخوایم به بررسی این موضوع بپردازیم که فینگر جوینت خوب چه ویژگی های دارد یا به عبارتی یک فینگر جوینت چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا بگوییم این فینگر جوینت خوب است؟

ویژگی های فینگر جوینت خوب :

 • فینگر جوینت خوب سطح صاف، صیقلی و درخشنده دارد و نیازی به هزینه ی باند و لبه ندارد.
 • فینگر جوینت خوب ضربه پذیر است و هنگام برخورد با ظروف مختلف سر و صدای کمی ایجاد می کند.
 • فینگر جوینت خوب دارای دوام و مقاومت بسیار زیاد در برابر تغییرات حرارتی و رطوبتی است
 • فینگر جوینت خوب کاملا بهداشتی بوده و در محیط های مختلف مثل آشپز خانه می توان از آن استفاده کرد.
 • فینگر جوینت خوب ۱۰۰٪ از چوب طبیعی هست و برای سلامت انسان خطری ندارد
 • فینگر جوینت خوب در ابعاد بالا هم از پایداری زیادی برخوردار هست
 • از مهم ترین ویژگی های فینگر جوینت خوب مقاومت بسیار بالا در برابر پوسیدگی و عدم بادکردگی است.

    نکته ی قابل توجه این است که فینگر جوینت ها از ضایعات چوبی ساخته نشده اند بلکه از قطعه چوب‌های کوچک تولید می‌شوند. این محصولات در مقایسه با نئوپان که توسط ضایعات چوبی تولید می‌شوند، مقاوم تر هستند.

    در فینگر جوینت خوب از چسب طبیعی و کاملا سازگار با طبیعت و عاری از هرگونه مواد سمی با استانداردهای دقیق در ایجاد اتصالات بین صفحه و خشک کردن قطعات چوبی استفاده می شود که این موضوع باعث می شود قبل از تولید باعث می شود تا فینگر جوینت ها از مقاومت بالایی در برابر عوامل خارجی از قبیل حرارت و رطوبت برخوردار باشند .

    از فینگر جوینت می توان برای ساخت انواع سازه های چوبی استفاده کرد .

بهترین چوب برای ساخت صفحات فینگر جوینت چه نوع چوبی است؟

برای ساختن فینگر جوینت از چوب های مختلفی استفاده می شود. که هر کدام از این فینگر جوینت ها کاربرد متفاوت خود را دارند. شما برای انتخاب یک فینگر جوینت متناسب با نیاز و نوع کاربریتان می توان با مشاوران بازرگانی رستاچوب تماس گرفته و از مشاوره رایگان برخوردار شوید. مطمئن باشید که با مشاوره ما می توانید بهترین و مرغوب ترین فینگر جوینت را با هزینه ی بسیار پایین تر از بازار تهیه کنید.

برخی از چوب هایی که در ساخت فینگر جوینت مورد استفاده قرار می گیرد عبارت اند از: راش، بلوط، صنوبر، شاه بلوط، گردو،آکاسیا،روسی،ونگه، ساپلی، رابروود و پالونیا، درخت باران … که می توان با توجه به نوع نیاز از هر یک از این چوب ها استفاده کرد؛ همچنین میتوان از ترکیبی از این چوب ها استفاده کرد و یک ترکیب زیبا و محکم از صفحات فینگر جوینت ایجاد کرد. به فینگر جوینت های ترکیبی فینگر جوینت میکس نیز گفته می شود.

قیمت فینگر جوینت خوب :

قیمت فینگر جوینت ها متناسب با کیفیت چوب بکار رفته در آن متفاوت است همچنین عوامل دیگری مثل سایز، کیفیت،ابعاد و… در قیمت فینگر جوینت تاثیر گذار خواهد بود. و طبیعی است با افزایش ابعاد و کیفیت کار، قیمت کار نیز افزایش پیدا خواهد کرد. فینگر جوینت ها صفحات لوکس و همه کاره ای هستند به طوری که می توان برای ساخت انواع وسایل و سازه چوبی از آن ها استفاده کرد. می توانیم به چند مورد از این کاربرد های فینگر جوینت اشاره کنیم:

 • فینگر جوینت برای صفحه های کابینتی
 • فینگر جوینت به عنوان دیوارپوش و کفپوش
 • فینگر جوینت برای درب ها و پله های چوبی
 • میز، صندلی، کمد و …
 • استفاده از فینگر جوینت در منبت کاری
 • ساخت انواع ظروف دکوری و آنتیک

چگونه می توانیم یک فینگرجوینت مرغوب تهیه کنیم ؟

فینگر جوینت ها در مقایسه با تخته های  چوبی دیگر دارای مزایای زیادی هستند شما میتوانید در هنگام خرید فینگر جوینت به این ویژگی ها توجه کرده و بهترین فینگر جوینت را خریداری کنید. بعضی از این ویژگی ها عبارت اند از:

 • فینگر جوینت ها۱۰۰% از چوب طبیعی می باشند و ماده زیان آور و سرطانزا در آن ها بسیار کم است.
 • فینگر جوینت ها کاملا بهداشتی هستند و در انواع محیط ها از جمله آشپزخانه می توان از آن ها استفاده کرد.
 • یکی از ویژگی های بارز فینگر جوینت ها این است که بیشتر آن ها در مقابل پوسیدگی بسیار مقاوم هستند و می توان از آن ها در آشپزخانه استفاده کرد بدون آن که نگران بادکردگی آن ها شد .
 • فینگر جوینت ها هزینه باند و لبه نداشته و سطح صاف و صیقلی درخشنده ای دارند.
 • فینگر جوینت ها ضربه پذیر بوده و در برخورد با ظروف سر و صدای حداقلی ایجاد می کنند.
 • فینگر جوینت ها در ابعاد بالا نیز از پایداری بالایی بر خوردار هستند
 • با توجه به اینکه در ساخت فینگر جوینت، قطعات کوچک چوبی به یکدیگر متصل شده و پروفیل های انگشتی و در نهایت صفحات چوبی را ایجاد میکند به همین خاطر تغییر سایز و ابعاد، پیچیدگی و تابش در این صفحات بسیار کم اتفاق می افتد .
 • فینگر جوینت ها دارای دوام و مقاومت بالا نسبت به تغییرات حرارتی و رطوبتی هستند.
 • استفاده از چسب طبیعی و کاملا سازگار با طبیعت و عاری از هرگونه مواد سمی با استانداردهای دقیق در ایجاد اتصالات بین صفحه و خشک کردن قطعات چوبی قبل از تولید باعث می شود تا فینگر جوینت ها از مقاومت بالایی در برابر عوامل خارجی از قبیل حرارت و رطوبت برخوردار باشند .
 • از فینگر جوینت می توان برای ساخت انواع سازه های چوبی استفاده کرد .

فینگرجوینت برای چه کارهایی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

فینگر جوینت ها صفحات لوکس و همه کاره ای هستند به طوری که می توان برای ساخت انواع وسایل و سازه چوبی از آن ها استفاده کرد. می توانیم به چند مورد از این کاربرد های فینگر جوینت اشاره کنیم:

 فینگر جوینت برای صفحه های کابینتی

 فینگر جوینت به عنوان دیوارپوش و کفپوش

 فینگر جوینت برای درب ها و پله های چوبی

میز، صندلی، کمد و …

استفاده از فینگر جوینت در منبت کاری

ساخت انواع ظروف دکوری و آنتیک

بهترین چوب برای ساخت صفحات فینگرجوینت چه نوع چوبی است؟

برای ساخت فینگر جوینت از چوب های مختلفی استفاده می شود . هر یک از این فینگر جوینت ها کاربرد متفاوت خود را دارا می باشند. شما برای انتخاب یک فینگر جوینت متناسب با نیاز و نوع کاربریتان می توان با مشاوران بازرگانی هادی چوب تماس گرفته و از مشاوره رایگان برخوردار شوید. مطمئن باشید که با مشاوره ما می توانید بهترین و مرغوب ترین فینگر جوینت را با هزینه ی بسیار پایین تر از بازار تهیه کنید.

برخی از چوب هایی که در ساخت فینگر جوینت مورد استفاده قرار می گیرد عبارت اند از: راش، بلوط، صنوبر، بلوط، گردو،آکاسیا،روسی،ونگه، ساپلی، رابروود و پالونیا، درخت باران … که می توان با توجه به نوع نیاز از هر یک از این چوب ها استفاده کرد؛ همچنین میتوان از ترکیبی از این چوب ها استفاده کرد و یک ترکیب زیبا و محکم از صفحات فینگر جوینت ایجاد کرد. به فینگر جوینت های ترکیبی فینگر جوینت میکس نیز گفته می شود.

فینگرجوینت چگونه ساخته می شود ؟

برای ساخت فینگر جوینت همانند صفحات چوبی دیگر اولین کاری که انجام می شود قطع درختان و پوست کنی آن ها می باشد . بعد از این مراحل  تنه های درختان را به الوار های چوبی برش داده و با کوره های مخصوص خشک می کنند.

بعد از خشک کردن چوب ها الوارهایی که دچار نقص و ایراد باشند جدا شده و به بخش تولید نئوپان فرستاده می شوند.

سپس الوار ها را به قطعات کوچک تر برش زده و در اندازه های یکسان دسته بندی می کنند . بعد از این قطعات را شانه زده و مقدمات اتصال انگشتی را ایجاد می کنند. قطعه های شانه زده را علامت گذاری کرده و در کنار یکدیگر قرار داده و با استفاده از چسب های مخصوص به یکدیگر متصل می کنند.

در مرحله ی بعدی قطعه های به هم چسبیده پرسکاری شده و پروفیل را ایجاد می کنند. سپس پروفیل ها را از قسمت سرو ته رنده کاری می کنند تا سطوح صافی بدست آید. بعد از این کار نوبت به پرسکاری پروفیل ها و ایجاد فینگر جوینت می رسد که در این مرحله است که فینگر جوینت خام تشکیل می شود سپس صفحات ایجاد شده را با دستگاه سندینگ فیشینگ می کنند و در صورت درخواست مشتری رنگ آمیزی می شود .

چگونه از آسیب خوردن فینگر جوینتمان جلوگیری کنیم ؟

فینگر جوینت ها  یکی از جزئیات زیبایی و راحتی اماکن زیبایی بوده و اغلب بخاطر نمای طبیعی، عمر طولانی و اقتصادی بودن مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان قرار می گیرند.

فینگرجوینت ها برای زیبا ماندن نیاز به نظافت و مراقبت با مواد صحیحی می باشند. بدین منظور جهت نظافت و نگهداری راحت و مطمئن شما روش هایی ارائه کرده ایم که با رعایت آن ها میتوانید زیبایی و تمیزی همیشگی را برای صفحات فینگر جوینت خود به ارمغان بیاورید.

 قدم اول در تمیز کردن گرد گیری می باشد که میتوان با دستمال نرم این کار را انجام داد. تا از آسیب رساندن به صفحات جلوگیری کرد.

مرحله بعدی مرحله شستشوی صفحات فینگر جوینت می باشد که در این مرحله انتخاب مصالح درست یکی از مهم ترین اصول به شمار می رود. برای سطوح فینگر جوینت که احتمال آسیب دیدنشان بلحاظ مواد شیمیایی سخت وجود دارد ملزم به استفاده از نظافت کننده های ویژه تولید شده جهت این کار می باشد. با انتخاب درست مواد شوینده عمر و زیبایی صفحات فینگر جوینت بیشتر می شود. بعد از شستشوی صفحات فینگر جوینت میبایستی سطح مورد نظر را خشک کرد. با وجود اینکه صفحات فینگر جوینت نسبت به رطوبت مقاومت بالایی دارند ولی رطوبت طولانی مدت سبب پوسیدگی صفحات می شود.

در صورت ریخته شدن هرگونه ماده شیمیایی نظیر رژ لب، لاک و مرکب و مواد چسبنده ای که تمیز کردن آن ها سخت میباشد بایستی برای پاک کردن آن مقداری ماده نظافتی ویژه فینگرجوینت را بر روی دستمال مرطوبی ریخته و آن را پاک کنیم.

به این نکته توجه کنیم که در دستمال هایی که برای پاک کردن سطوح فینگر جوینتی استفاده می کنیم نباید مواد فلزی وجود داشته باشد زیرا ممکن است خراش هایی بر روی صفحات فینگر جوینت ایجاد کند. در تمیز کردن سطوح فینگر جوینت توجه داشته باشید که از مواد شیمیایی با غلظت بالا استفاده نکنید. همچنین سطوح صفحات فینگرجوینت را در معرض اجسام سنگین،سخت و نوک تیز قرار ندهید.