برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

بهترین دارو برای پرپشت شدن مو

معرفی 6 قرص برای پرپشت شدن مو

داشتن مو‌های ضخیم‌تر و سالم‌تر با رعایت رژیم شروع می‌شود. در کنار رژیم مصرف یک سری ویتامین‌ها، مکمل‌ها برای پرپشت شدن مو ضروری می‌باشد. در این مطلب از نیکان فارمد درباره بهترین قرص برای پر پشت شدن مو و مکمل‌‌های رشد مو همه چیز را بیاموزید. اگر در مورد ریزش مو چیزی خوانده باشید، احتمالاً متوجه این موضوع شده‌اید که اغلب مردان کسانی هستند که مقالات و محصولات ریزش مو را هدف می‌گیرند. اما واقعیت این است که ریزش مو تمام مراحل زندگی زنان و مردان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. دلایل آن می‌تواند داخلی مانند ژنتیک یا هورمون‌ها باشد و یا خارجی مانند کمبودهای تغذیه‌ای و استرس اکسیداتیو باشد.

همچنین افرادی که انجام می‌دهند برای تقویت مو نیاز به مصرف این مکمل‌ها و ویتامین‌ها خواهند داشت. اگر به دلیل عوامل داخلی دچار ریزش مو شده‌اید، مکمل‌ها برای شما خیلی مفید نیستند. اما خبر خوب این است که عوامل خارجی (عواملی که می‌توانیم راحت‌تر به آنها بپردازیم) بسیار شایع‌تر از چیزی است که اکثر مردم درک می‌کنند. اول بیایید منظورمان را از وقتی که می‌گوییم عوامل خارجی تجزیه کنیم.

آمپول برای ضخیم شدن مو | بهترین روغن برای پرپشت شدن مو | بهترین قرص برای پرپشت شدن مو

 

عوامل اصلی خارجی که بر سلامت مو تأثیر می گذارند کدامند؟

کمبودهای تغذیه ای

همه ما می‌دانیم که یک رژیم متعادل برای سلامتی و همچنین برای داشتن موهای سالم ضروری است. در حالت ایده آل، رژیم غذایی شما باید از تعادل پروتئین و سبزیجات تشکیل شده باشد. اما حتی بهترین رژیم‌ها نیز می‌توانند شکاف داشته باشند. یافتن مکمل‌های مناسب برای حفظ سلامتی کلی بدن و مو‌ها می‌تواند به شما بسیار کمک کند.

استرس اکسیداتیو

بدن ما مانند ماشین‌های دقیق تنظیم شده با بسیاری از قطعات متحرک است که با هم کار می‌کنند. بنابراین حفظ تعادل همه چیز برای سلامت کلی بدن بسیار مهم است. محیط ما پر است از چیزی به نام رادیکال‌های آزاد، که مولکول‌هایی با تعداد ناموزون الکترون هستند. بنابراین، رادیکال‌های آزاد غالباً ناپایدار خوانده می‌شوند. در اینجا آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند به رادیکال‌های آزاد الکترون ذخیره‌ای بدهند تا آنها را خنثی کنند. بدون اینکه به خودی خود ناپایدار شوند.

این فرآیند اکسیداسیون نامیده می‌شود که به طور طبیعی در بدن ما اتفاق می‌افتد. اما اگر ما عدم تعادل رادیکال‌های آزاد و آنتی اکسیدان‌ها را داشته باشیم، رادیکال‌های آزاد ناپایدار می‌توانند به بافت چربی، لیپیدها و پروتئین‌ها که اصلی‌ترین عناصر سازنده مو هستند آسیب برسانند. بنابراین وقتی صحبت از این عوامل خارجی می شود بهترین راه برای حفظ موهای سالم چیست؟ در اینجا شش ویتامین و قرص برای پرپشت شدن مو را به شما را معرفی می‌کنیم.

1. بیوتین بهترین قرص برای پرپشت شدن مو

اگر در گذشته با ویتامین‌های رشد مو سر و کار داشته‌اید، احتمالاً با بیوتین نیز روبرو شده‌اید. بیوتین به بدن کمک می‌کند تا پروتئین‌ها و ویتامین 7ب ضروری برای رشد مو و تامین شود.

اکثر افراد به طور طبیعی از طریق گوشت بیوتین دریافت می‌کنند. بنابراین گیاهخواران در معرض خطر کمبود خاصی از این ویتامین هستند. آنها می‌توانند از ویتامین 7ب برای جبران کمبود ویتامین بهره‌مند شوند. استفاده از این مکمل غذایی () و قرص برای پرپشت شدن مو و ضخیم شدن آن به شما کمک می‌کند.

2.  ویتامین C

در بالا خواندیم که تعادل بین رادیکال‌های آزاد و آنتی اکسیدان‌ها برای سلامت مو مهم است. تجمع بیش از حد رادیکال‌های آزاد می‌تواند به مو آسیب برساند. ویتامین سی دارای خواص آنتی اکسیدانی قدرتمندی است که می تواند به کاهش استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک کند. بدن ما همچنین از ویتامین سی برای تولید کلاژن استفاده می‌کند. پروتئینی که نقش بسزایی در ساختار مو دارد. اگر با عنوان کم خونی با ریزش مو دست و پنجه نرم می‌کنید، بهتر است که ویتامین سی استفاده کنید. زیرا این ویتامین باعث جذب بهتر و بیشتر آهن می‌شود.

 3. ویتامین D

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که کمبود ویتامین دی 1 میلیارد نفر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این در صورتی است که ویتامین دی بهترین قرص برای پرپشت شدن مو است. مصرف روزمره این ویتامین می‌تواند به رشد کمک کند. بزرگترین منبع طبیعی ویتامین دی نور خورشید است. اگر به اندازه کافی در معرض آفتاب قرار بگیریم می‌توانیم این ویتامین را جذب کنیم. در غیر این صورت می‌توانید با مصرف منظم این ویتامین سلامت مو‌های خود را تضمین کنید.

4. آهن

بدن ما برای انتقال اکسیژن به گلبول‌های قرمز خون از آهن استفاده می‌کند و یکی از اصلی‌ترین علائم کمبود آهن، به ویژه در خانم‌ها ریزش مو است. در حالی که آهن یک قسمت اساسی در یک رژیم غذایی سالم است، ما توصیه می‌کنیم قبل از افزودن مکمل آهن به رژیم غذایی خود با پزشک خود صحبت کنید. اگر کمبود آهن نداشته باشید ممکن است لازم نباشد.

5. روی

روی اغلب به دلیل مزایای حمایت از ایمنی بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما همچنین در مورد تأثیرات مثبت آن در رشد و بازیابی مو مورد مطالعه قرار گرفته است. کمبود روی می‌تواند منجر به ریزش مو شود. بنابراین اگر از طریق رژیم غذایی روی کافی دریافت نمی‌کنید، مکمل‌ها می توانند به شما کمک کنند. استفاده از این قرص برای پرپشت شدن مو به شما بسیار کمک می‌کند.

6. پروتئین

در حالی که بیشتر افراد پروتئین را با رشد و نمو عضلات مرتبط می‌دانند، این همان چیزی است که بیشتر موهای ما را تشکیل می‌دهد. پروتئین یک عنصر درشت مغذی است. به این معنی که برخلاف ویتامین‌ها و مواد معدنی، بدن ما به مقدار زیادی از آن نیاز دارد. اگر از طریق رژیم غذایی پروتئین زیادی دریافت نمی‌کنید، از جمله پودر پروتئین می‌تواند به بدن شما برای حفظ قدرت عضلات، موها و ناخن ها و نیاز بدن کمک کند. استفاده از مکمل‌های حاوی پروتئین برای پرپشت شدن مو مفید است.

چطور باید بهترین قرص برای  پرپشت شدن مو را انتخاب کنیم؟

رژیم غذایی نقش مهمی در رشد موهای سالم دارد. اگر بدن دچار کمبود مواد مغذی ضروری مانند ویتامین A، C، D، E، روی، پروتئین، اسیدهای چرب و بیوتین باشد ممکن است موهایتان به تدریج کم‌پشت شوند. ویتامین‌ها می‌توانند به رشد سلولی کمک و از آسیب رادیکال‌های آزاد به موها جلوگیری کنند. قرص‌های مکمل ویتامینه از سفید شدن زودهنگام مو جلوگیری می‌کنند. برای انتخاب بهترین قرص برای پرپشت شدن مو بهتر است با پزشک یا کارشناسان ما مشورت کنید. در ادامه به معرفی تعدادی از بهترین برندهای موجود در بازار می‌پردازیم.

آیا قرص برای پر پشت شدن مو تاثیر گذار است؟

هیچ مطالعه بالینی به‌طور قطعی از مکمل‌های ویتامینی برای رشد مجدد مو حمایت نمی‌کند. توانایی یک مکمل در کمک به سلامت مو به علل ریزش مو بستگی دارد. اگر ریزش موی شما به‌دلیل داروهایی است که مصرف می‌کنید، قرص‌های مکمل رشد مو کمکی نخواهند کرد. همچنین، اگر کمبود ویتامین نداشته‌باشید نیز این قرص‌ها رشد موهای شما را بهبود نمی‌بخشند. ویتامین‌های رشد مو اگرچه می‌توانند به حفظ سلامت موها کمک کنند اما واقعیت این است که به شما موهایی شبیه راپونزل نمی‌دهند.

چقدر زمان نیاز است تا قرص برای رشد مو تاثیر بگذارد؟

مکمل‌های رشد مو راه‌حل یک شبه نیستند. ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا متوجه پیشرفت‌های کوچک شوید. به یاد داشته‌باشید که میزان موفقیت به علت ریزش مو، رژیم غذایی، ژنتیک و عوامل دیگر بستگی دارد.

سوالات متداول درباره مقاله بهترین قرص برای پرپشت شدن مو

·         برای پرپشت شدن مو چه قرصی بخوریم؟

قرص های بیوتین، آهن، روغن ماهی، ویتامین D، سلنیوم و قرص روی و زینک بهترین قرص ها برای پر پشت شدن مو هستند و به عنوان قویترین دارو برای رشد مو شناخته می شوند.

·         بهترین قرص برای رشد مجدد موهای ریخته شده

قرص هیرویت یکی از بهترین قرص ها برای رشد مجدد موهای ریخته شده است

·         برای تقویت مو چه قرصی بخوریم؟

قرص های بیوتین، آهن، روغن ماهی، ویتامین D، سلنیوم و قرص روی و زینک  برای تقویت مو، جلوگیری از ریزش، ضخیم شدن مو و پر پشت شدن مناسب است. برای مصرف نیز بهتر است در ابتدا با متخصصین حیطه پوست و مو در ارتباط باشید.

·         برای ریزش مو چه قرصی بخوریم؟

تمام قرص هایی که در بالا گفتیم می‌توانند مفید باشند با این همه قرص هیرویت و زینک انتخاب های مناسب تری هستند.