دستکش جراحی چیست؟ (آشنایی با انواع + مزایا)

تا به امروز افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که به صورت دقیق دستکش جراحی چیست؟ اصلا ما چرا باید از انواع دستکش جراحی استفاده کنیم؟ در پاسخ به سوال دستکش جراحی چیست؟، باید بگوییم که این محصولات ابزار های مهمی به حساب آمده و می توانند به صورت مستقیم در جهت انجام عمل های جراحی مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. این دستکش ها فقط برای اجرای عمل جراحی نبوده و شما با خیال راحت می توانید آنها را در دیگر موقعیت ها نیز مورد استفاده قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که در حال حاضر مدل های بسیار زیادی از انواع دستکش جراحی در بازار موجود است. هر کدام از این مدل های دستکش جراحی هم یک سری ویژگی های خاص دارند. امروز ما قصد داریم تا پاسخ به سوال دستکش جراحی چیست؟ را با هم بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

انواع دستکش جراحی | دستکش جراحی | دستکش جراحی بدون پودر
دستکش جراحی چیست؟

دستکش جراحی چیست؟

قبل از هر چیز، بیایید تا کارمان را با پاسخ دقیق به سوال دستکش جراحی چیست؟ شروع کنیم. به صورت کلی، انواع دستکش جراحی محصولات مهم و کاربردی هستند که در علم پزشکی نقش مهمی ایفا می نمایند. این مدل از انواع دستکش به گونه ای طراحی شده اند که تحت هیچ شرایطی آلودگی ها و باکتری های مختلف را منتقل نمی نمایند. همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از آنها مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. این دستکش ها یکبار مصرف بوده و هیچکس نمی تواند بیشتر از یک بار آنها را به کار گیرد. جدا از این مسئله، این دستکش در مدل ها و زیر شاخه های متنوعی در بازار به فروش می رسد. برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن، شما با خیال راحت می توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که انواع دستکش جراحی می تواند عملیات های مختلف را کمی راحت تر نمایند. این محصولات به عنوان اصلی ترین ابزار مورد استفاده قرار گرفته در یک اتاق عمل به حساب می آیند. ابزاری خاص و کاربردی که بدون استفاده از آنها خیلی از عمل های جراحی حساس با مشکلات جدی مواجه می شود. این محصولات می توانند به راحتی جلوی انتقال آلودگی میان بیمار و پزشک را بگیرند. همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از آنها اهمیت زیادی پیدا نماید. از جمله محبوب ترین مدل های دستکش جراحی می توان به لاتکس، نیتریل و پلی وینیل اشاره کرد.

انواع دستکش جراحی | دستکش جراحی | دستکش جراحی بدون پودر
مهم ترین مزیت استفاده از دستکش جراحی چیست؟

مزایای استفاده از دستکش جراحی چیست؟

طول عمر بالا در کنار قدرت عملکرد مطلوب

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به صورت دقیق مهم ترین مزیت استفاده از دستکش جراحی چیست؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که دستکش های جراحی نه تنها طول عمر زیادی دارند، بلکه می توانند قدرت عملکردی مطلوبی را نیز از خود به نمایش بگذارند. این مدل از انواع دستکش می تواند برای انجام فعالیت های پزشکی مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. داشتن مقاومت زیاد در برابر انتقال آلودگی ها از جمله اولین مزایای این مدل از دستکش به حساب می آید.

کاهش احتمال سر خوردن وسایل

دیگر مزیت استفاده از این دستکش مربوط به حساسیت انگشتان می باشد. پزشکان برای انجام عمل های جراحی مختلف باید بتوانند تیغه و سایر لوازم مورد نیاز را به خوبی نگهداری نمایند. با استفاده از این دستکش ها، احتمال اینکه یکی از ابزار ها از دست پزشک سر بخورد کاهش پیدا می نماید.

مهم ترین کاربرد های دستکش جراحی چیست؟

دیگر سوالی که در این زمینه مطرح می شود، مربوط به کاربرد دستکش های جراحی است. تا به امروز افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که مهم ترین کاربرد دستکش جراحی چیست؟ در پاسخ به این سوال هم باید بگوییم که مدل های مختلف دستکش جراحی فقط برای اجرای عمل های جراحی مختلف مورد استفاده قرار نمی گیرند. این محصولات می تواند برای انجام فعالیت هایی همچون معاینه های پزشکی، معاینه های دندان پزشکی، انجام فعالیت های پزشکی و عمل های سر پایی مورد استفاده قرار گیرند. این دستکش ها به راحتی یک مانع مهم برای انتقال آلودگی ایجاد می کنند. همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از آنها اهمیت زیادی داشته باشد.

انواع مختلف دستکش جراحی کدام اند؟

اگر شما هم به دنبال خرید انواع دستکش جراحی هستید، حتما باید با انواع آن آشنا باشید. از جمله رایج ترین و محبوب ترین مدل های دستکش جراحی می توان به دستکش های نایلونی، لاتکس، وینیل، نیتریل و غیره اشاره کرد. هر کدام از این دستکش ها یک سری ویژگی های خاص داشته و شما می توانید آنها را در یک موقعیت خاص به کار گیرید. ولی به صورت کلی، این محصولات نه تنها طول عمر بالایی دارند، بلکه به راحتی یک لایه پوششی قوی هم ایجاد می نمایند. به خاطر داشته باشید که دستکش های جراحی موجود در بازار گاهی اوقات باید با یکدیگر به کار روند تا بیشترین بازدهی را بر روی روند معاینه یا جراحی داشته باشند.

انواع دستکش جراحی | دستکش جراحی | دستکش جراحی بدون پودر
انواع دستکش جراحی

قیمت خرید انواع دستکش جراحی چقدر است؟

یکی از مهم ترین مباحثی که در هنگام خرید انواع دستکش جراحی ذهن کاربران را به خود درگیر می کند مربوط به قیمت خرید این وسایل می باشد. هزینه ای که شما باید برای خرید دستکش جراحی پرداخت کنید ثابت نبوده و همواره تحت تاثیر یک سری عوامل و فاکتور های خاص متغیر است. هر کدام از این عوامل، قیمت نهایی را به نحوی خاص تحت تاثیر قرار می دهند. فروشنده، جنس دستکش و تولید کننده آن از جمله مهم ترین مواردی به حساب می آیند که شما باید آنها را مد نظر خود قرار دهید تا در این زمینه با مشکلی مواجه نشوید. همه این موارد اهمیت زیادی داشته و تا حد قابل توجهی بر روی قیمت موثر اند.

کلام آخر

همانطور که در مقاله امروز ما مشاهده کردید، پاسخ به سوال دستکش جراحی چیست؟ یک پاسخ سر راست بوده و پیچیدگی زیادی ندارد. این مدل از انواع دستکش به شدت کاربردی بوده و شما با خیال راحت می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید. جدا از این مسئله، این محصولات طول عمر بالایی دارند و شما می توانید به راحتی نسبت به نگهداری آنها اقدام نمایید. ولی، برای استفاده از آنها باید به این مسئله توجه کنید که همه دستکش های جراحی یکبار مصرف هستند. در نهایت، برای خرید این محصول شما باید به عوامل موثر بر روی قیمت نهایی آن توجه داشته باشید.