برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

چرا برنج طارم دم سیاه پرطرفدار است؟

برنج طارم دم سیاه یکی از مشهورترین انواع برنج‌های تولید شده در ایران است. این نوع برنج با ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فرد خود مورد توجه طرفداران فراوانی قرار گرفته است. برنج طارم دم سیاه به عنوان یکی از جنس‌های معروف برنج، به دلیل رنگ تیره‌ای که در هنگام پخت به خود می‌گیرد، شناخته می‌شود. این رنگ به علت وجود بافت‌هایی در داخل دانه برنج است که در حین پخت شروع به ریزش می‌کنند و چشمگیرترین نمونه آن در برنج طارم دم سیاه دیده می‌شود.

برنج دم سیاه | برنج دم سیاه بهتر است یا هاشمی | طرز پخت برنج دم سیاه

برنج طارم دم سیاه به دلیل خواص غذایی و مزه بی‌نظیری که دارد، در غذاهای مختلف محلی و مرسوم ایرانی به کار می‌رود. این برنج باعث افزایش طعم و عطر غذا شده و با رنگ تیره‌ای که به آن می‌بخشد، ظاهری خوشایند به غذا می‌دهد.

برنج طارم دم سیاه از نظر مقوی بودن و سرشار بودن از ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز دارای ارزش بالایی است. همچنین، این برنج حاوی فیبرهای گیاهی مفیدی است که می‌تواند به سلامتی دستگاه گوارش کمک کند.

با توجه به خصوصیات منحصر به فردی که برنج طارم دم سیاه دارد، آن را می‌توان به عنوان یک انتخاب مناسب در طبخ غذاهای خاص و ارائه ظاهری زیبا در میان سایر انواع برنج‌ها در نظر گرفت. همچنین، برنج طارم دم سیاه به عنوان یک محصول محبوب در بازارهای داخلی و خارجی شناخته شده است.

برنج طارم دم سیاه نسبت به سایر برنج‌های ایرانی، ویژگی‌ها و وجوه متمایزی دارد که آن را از سایر انواع برنج‌ها تمایز می‌دهند. به جمعیت زیاد طرفداران و استقبال از آن، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. رنگ و ظاهر: برنج طارم دم سیاه در حین پخت، رنگ تیره‌ای می‌گیرد که به شکل خاصیت منحصر به فردی به غذا می‌بخشد. این رنگ تیره و ظاهر زیبا این برنج را از سایر انواع برنج‌ها تمایز می‌دهد.
  2. طعم و عطر: برنج طارم دم سیاه دارای طعم و عطر معطر و بی‌نظیر است. با پختن این برنج، طعم خاصی به غذاها می‌بخشد و عطر دلچسبی را در اطراف منتشر می‌کند که برخی از افراد را به خود جذب می‌کند.
  3. قدرت جذب آب: برنج طارم دم سیاه در فرایند پخت، قدرت جذب آب بالایی دارد. این ویژگی باعث می‌شود که دانه‌های برنج نرم و لطیف شوند و حجم برنج افزایش یابد. این ویژگی تاثیر مستقیمی بر کیفیت نهایی غذا دارد.
  4. بافت داخلی: برنج طارم دم سیاه دارای بافت داخلی منحصر به فردی است. در هنگام پخت، این برنج بافت‌هایی داخلی ریز و شفاف دارد که به عنوان دم سیاه شناخته می‌شوند. این بافت‌ها به غذا ظاهری زیبا و خوشمزه می‌بخشند.
  5. استفاده محلی: برنج طارم دم سیاه در غذاهای محلی و مرسوم ایرانی به کار می‌رود و در بسیاری از غذاهای مشهور مانند قرمه سبزی، قیمه، آبگوشت و… استفاده می‌شود. این باعث شده است که این نوع برنج به عنوان جزء اصلی در آشپزی محلی شناخته شود.

از طرفی، برنج طارم دم سیاه به عنوان یک محصول محبوب در بازارهای داخلی و خارجی شناخته شده است و با توجه به کیفیت بالا و ویژگی‌های منحصر به فرد خود، مورد تقدیر و توجه قرار گرفته است.

ویژگی های برنج طارم دم سیاه

برنج طارم دم سیاه جز بهترین برنج ایرانی محسوب می شود. برنج طارم دم سیاه یک نوع برنج خاص است که در برخی مناطق ایران رایج است. این نوع برنج به علت ویژگی‌های خاصی که دارد، مورد توجه قرار گرفته است. برخلاف برنج های سفید معمولی، طارم دم سیاه دارای چند ویژگی منحصر به فرد است که به شرح زیر است:

  1. رنگ: یکی از ویژگی‌های برجسته طارم دم سیاه رنگ تیره آن است. حبوبات این برنج با رنگ قهوه‌ای تا مشکی بوده و این رنگ برنج را از سایر انواع برنج تمایز می‌دهد.
  2. عطر و طعم: برنج طارم دم سیاه عطر و طعم متمایزی دارد. معمولاً بوی خاصی که از این برنج می‌آید، مورد توجه قرار می‌گیرد و طعم غذاهایی که با آن پخته می‌شوند، بسیار خوشمزه و متفاوت است.
  3. دانه‌های کوچک: طارم دم سیاه از دانه‌های کوچک و گرد استفاده می‌کند که پس از پخت به خوبی جدا نمی‌شوند و تشکیل یک لایه نرم و لطیف در دسته برنج می‌دهند.
  4. قابلیت جذب طعام: برنج طارم دم سیاه به خوبی طعام را جذب می‌کند و باعث می‌شود عطر و طعم غذاها بهتر منتقل شود. به همین دلیل، این نوع برنج برای طبخ غذاهای خاص و پخت برنج مشهور است.
  5. استفاده در غذاهای خاص: برنج طارم دم سیاه معمولاً در تهیه غذاهای خاص مانند برنج خورشتی، پلوها و آش‌ها استفاده می‌شود. این برنج به دلیل ویژگی‌هایش می‌تواند به طبقات برنجی رنگ و طعم خاصی بدهد.

لازم به ذکر است که این توصیفات برای برنج طارم دم سیاه در کلیت آن صدق می‌کند، اما با توجه به شرایط و مشخصات هر برنج خاص، ممکن است تفاوت‌هایی نیز موجود باشد.

علتی که نام این برنج به دم سیاه نام گذاری شد رنگ دم شلتوک آن است که سیاه است، این برنج یکی از پر طرفدار ترین برنج های ایرانی است و معمولا در استان گیلان و شهر رشت کشت می شود و به جرئت می توان گفت که برنج دم سیاه در رده بهترین برنج های ایرانی قرار می گیرد.

برنج دم سیاه از با کیفیت ترین برنج های موجود در کشور است که بیشتر کشاورزانی که شالیزار های مرغوب دارند اقدام به کشت این برنج می کنند.
همین موضوع از دلیل های اصلی است که باعث شده تا در کیفیت و مرغوبیت برنج دم سیاه بسیار تاثیر گذار باشد.

برنج طارم دم سیاه جزء دسته ی برنج های کم محصول است و در زمان برداشت نسبت به برنج های طارم و هاشمی که هم رده خودش هستند محصول و بهره وری کمی دارد، همین موضوع از دلیل های اصلی است که باعث قیمت بالای برنج دم سیاه در بازار شده است.

راز تشخیص برنج دم سیاه اصل از تقلبی چیست؟

رنگ برنج دم سیاه سفید مایل به کرمی است و طول قد آن قبل از پخته شدن بین ۵ تا ۷ میلی متر است.

راه دیگری که می توانید به مرغوب بودن برنج دم سیاه پی ببرید این است که اگر مقداری از این برنج را در کف دست خود قرار دهید و آن را به کف دست بمالید می بینید که مقداری چربی برنج به پوست دست شما می رسد.

چربی زیادی که این برنج دارد باعث می شود تا بعد از پخته شدن بیشتر قد بکشد، حتی می شود آن را بعد از پخت دو تا سه بار گرم کرد و مصرف شود بدون این که سفت شود.

اگر کمی از این برنج را بردارید و در آن ها کنید متوجه عطر بسیار عالی آن خواهید شد، از زمانی که این برنج خام را شروع به جوشاندن کنید عطر بی نظیر آن را احساس می کنید و خانه شما را خوش عطرمی کند.

نحوه کشت و زمان برداشت برنج دم سیاه

در مراحل کشت این برنج سختی های فراوانی وجود دارد، همچنین کم محصول می دهد و کم بازده است، به همین علت کشاورزان کمی اقدام به کشت این برنج می کنند و امروزه کم یاب شده است.

این برنج یکی از برنج هایی است که در کشت اول برداشت می شودو در اوایل برج ۴ یعنی تیر زمان برداشت آن است.