استان ها

اختتامیه جشنواره ملی «روایت حبیب» در قزوین برگزار شد

سرخط نیوز/قزوین رئیس دانشگاه فرهنگیان استان قزوین گفت: جشنواره «روایت حبیب» در قالب سرود و هنرهای نمایشی دانشجو معلمان در بخش‌های نمایشنامه‌خوانی رادیویی، تئاتر صحنه‌ای، تئاتر عروسکی، سرود و تعزیه برگزار شد و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان قزوین موفق شدند در بخش تئاتر عروسکی رتبه دوم کشور را کسب کنند. 

حمیدرضا مشهدی در حاشیه برگزاری اختتامیه جشنواره سرود و هنرهای نمایشی دانشجو معلمان سراسر کشور با عنوان «روایت حبیب» که امروز (۱۹ دی ماه) در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار سرخط نیوز اظهار کرد: پس از چند سال، چراغ این جشنواره روشن شد و برای اولین‌بار جشنواره فرهنگی – هنری دانشگاه فرهنگیان به‌صورت گروهی و مجزا در استان قزوین برگزار شد. در این جشنواره، برای اولین‌بار بخش تعزیه در نظر گرفته شده بود. 

وی ادامه داد: از ۲۵ استان در این جشنواره شرکت کردند؛ مسابقه‌ها ابتدا در سطح پردیس‌ها و مراکز برگزار و منتخبان برای حضور در جشنواره نهایی اعلام شدند. 

مشهدی گفت: در این جشنواره، میزبان ۷۰۰ نفر دانشجو شامل ۳۷۰ نفر دانشجوی دختر و ۳۳۰ نفر دانشجوی پسر بودیم و از تمام اقوام در این گروه‌ها حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه داوران جشنواره در سطح بسیار خوبی بودند، بیان کرد: جشنواره در سه سالن در شهر استان قزوین با ۱۵ نفر داور برگزار شد و تلاش کردیم با توجه به اتفاق‌هایی که در کرمان اتفاق افتاد و یک دانشجو معلم به شهادت رسید، شرایط برگزاری جشنواره را مدیریت کنیم. 

رئیس دانشگاه فرهنگیان قزوین اظهار کرد: این جشنواره در بخش‌های نمایشنامه‌خوانی رادیویی، تئاتر صحنه‌ای، تئاتر عروسکی، سرود و تعزیه برگزار شد و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان قزوین موفق شدند در بخش تئاتر عروسکی رتبه دوم کشور را کسب کنند. 

انتهای پیام