برترین های کسب و کارعمومی

انواع مختلف درب سکشنال و ویژگی های آن ها

درب سکشنال انتخاب ایده آل و بسیار مناسب که علاوه بر سهولت در استفاده، دارای کیفیت مطلوب بوده و از ظاهری زیبا و هماهنگ با نمای ساختمان نیز برخوردار می باشد . درب صنعتی سکشنال از بالاترین استانداردهای روز امریکا و اروپا برخوردار بوده و جزء مدرن ترین درب های اتوماتیک حال حاضر در بازار جهان می باشد که با در نظر گرفتن رویکرد و توصیه معماران، سازندگان و در نهایت مصرف کنندگان، هم از نظر کیفیت و هم از نظر زیبایی بهترین انتخاب جهت اتوماسیون درب ورودی پارکینگ ساختمان ها به شمار می آید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و راحت تر شدن انجام کار ها جایگزین سایر درب های قدیمی شده است. درب های اتوماتیک دارای انواع مختلفی می باشد ،که یکی از مدل های درب اتوماتیک درب سکشنال می باشد که امروزه محبوبیت زیادی بین افراد ایجاد کرده است.

یکی از ویژگی های درب اتوماتیک این است که هر چه عبور و مرور در ساختمانی بیشتر باشد، لزوم استفاده از برای بهبود جریان تردد افراد و همچنین ایجاد حس مثبت در مراجعین بیشتر می شود . منظور از درب سکشنال همان درب های اتوماتیک زیر سقفی می باشند که از آن ها برای پارکینگ منازل، ادارات و مکان های مختلف استفاده می شود.

درب های سکشنال برای ساختمان هایی تعریف می شود که فضای کافی برای پارکینگ وجود نداشته باشد و بخواهند از فضای پشت درب استفاده نمایند. از درب های سکشنال و یا زیر سقفی استفاده می گردد علاوه بر این در مکان هایی که استفاده از درب معمولی هزینه زیادی در بر دارد. از درب های اتوماتیک سکشنال استفاده می شود ،درب های سکشنال امنیت زیادی را نیز ایجاد می کند یعنی علاوه بر ایجاد فضا باعث امنیت زیاد ساختمان نیز می گردد.

نحوه عملکرد درب سکشنال زیر سقفی

درب های سکشنال به شکل کار می کنند این دو شکل به صورت زیر می باشد :

1.عملکرد دستی : درون این درب ها فنر های بسیار محکمی قرار دارد به همین منظور در بسیاری از موارد به شکل دستی باز و بسته می شود. برای راحتی در باز و بسته شدن به شیوه دستی دستگیره هایی قرار دارد ،که این دستگیره ها در دو طرف درب می باشد .

2.عملکرد اتوماتیک : در درون درب های سکشنال اتوماتیک فنرهای هم‌تراز و ریل‌هایی قرار دارد، که باعث می شود. درب به شکل افقی و عمودی به صورت اتوماتیک باز و بسته شود ،برای باز و بسته شدن این درب ها کافی است با فشردن یک ریموت این عمل صورت گیرد .در صورت قطع شدن برق این درب ها به گونه ای هستند که می شود به شکل دستی از آن استفاده کرد.

مزایا و ویژگی های درب سکشنال

همان طور که در قسمت بالا گفتیم درب های اتوماتیک سکشنال دارای ویژگی و مزایای زیادی می باشد به همین علت است ،که محبوبیت زیادی بین افراد پیدا کرده است. این ویژگی ها اعم از :

  • درب های سکشنال ایمنی زیادی نسبت به درب های معمولی دارا هستند.
  • استحکام درب های سکشنال خیلی بیشتر از درب های معمولی می باشد.
  • شما می توانید درب های سکشنال را در انواع رنگ و طرح های مختلف یافت کند.
  • نصب درب های سکشنال نسبت به سایر درب های اتوماتیک بسیار راحت و ساده می باشد .
  • برخوردار بودن از رابط کاری بسیار عالی
  • بیشتر این درب ها را می توان توسط یک ریموت از راه دور کنترل نمود .
  • بر روی این درب ها سنسور های مختلفی قابلیت نصب دارند.
  • این درب ها دارای قابلیتی می باشند که مانع از برخورد موانع می شوند.

نگهداری از این درب ها ساده بوده و در صورت خرابی به راحتی و با کمترین هزینه تعمیر می گردد.

مقایسه درب سکشنال (درب زیر سقفی) و کرکره برقی (رول آپ) :

1.درب های سکشنال دارای طراحی ساده زیبا می باشد و می تواند نمای ساختمان را نیز زیبا سازد البته این زیبایی نسبت به کرکره برقی سنجیده شده است .

2.در هنگام باز و بسته شدن سر و صدایی نداشته و همچنین هزینه نگهداری بسیار کمی دارا می باشد. به همین منظور می توان گفت استهلاک بسیار پایینی نسبت به کرکره های برقی دارا می باشند

3.این درب دارای سنسور بسیار قوی بوده و مانع شده تا موانع با درب سکشنال برخورد داشته باشد کرکره های برقی این مزیت را ندارند .

4.درب های سکشنال ثبات رنگ بیشتری نسبت به کرکره های برقی دارا می باشند .

5.این درب ها دارای امنیت بسیار بالایی نسبت به کرکره های برقی دارا می باشند ،چرا که درب های سکشنال دارای پنل های بسیار قوی می باشد. علاوه بر آن درب سکشنال دارای سیستم قفل موتور و فنر می باشد ،که در هنگام بسته بودن، از بالا رفتن مکانیکی درب با دیلم و غیره جلو گیری می کند. در صورتی که درب کرکره ای از مقاومت کمتری نسبت به درب سکشنال برخوردار می باشد.

6.درب های سکشنال فضای کمتری را در ارتفاع اشغال می کند ،که این یک مزیت مهم نسبت به سایر درب ها و کرکره برقی می باشند.

7.درب های سکشنال همان گونه که گفتیم با برق کار می کنند اما اگر دچار برق گرفتگی شدید هیچ نگران نباشید ،چرا که این درب ها در زمان قطع برق به حالت دستی درآمده و مورد استفاده قرار می گیرد. اما در زمان قطع برق می بایست آن را خلاص کنیم تا بعد به حالت دستی باز و بسته شود.

8.شما می توانید داخل درب های سکشنال درب و یا پنجره آدم رو نصب کنید، این مزیت فقط و فقط بر روی درب سکشنال امکان پذیر است و کرکره برقی فاقد این مزیت می باشد. نه تنها کرکره برقی بلکه سایر درب های اتوماتیک نیز از این ویژگی محروم می باشند.

انواع درب پارکینگ زیر سقفی

درب های اتوماتیک سکشنال یا همان درب پارکینگ زیر سقفی دارای انواع مختلفی می باشد ،که با توجه به نوع کاربرد و موقعیت مکانی با هم متفاوت می باشند .

درب سکشنال زیر سقفی برای منازل مسکونی

 برای منازل مسکونی در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. البته لازم به ذکر است در ساختمان هایی مورد استفاده قرار می گیرند ،که فضای پارکینگ کمی داشته باشند و بخواهند از فضای پشت درب نیز استفاده نمایند. موتور این درب ها به صورت کشنده می باشد ،این درب ها دارای پنل های بسیار مقاوم می باشد که این امر موجب افزایش امنیت می گردد. این درب ها علاوه بر امنیت دارای رنگ و طرح متفاوت می باشند این درب پارکینگی به دو صورت 90 درجه و زاویه دار نصب می شوند.

درب سکشنال صنعتی

معمولا از درب های زیر سقفی پارکینگ صنعتی در ورودی کارخانجات و سوله ها مورد استفاده قرار می گیرد، این درب ها از ابعاد بزرگ تری نسبت به درب های مسکونی برخوردار می باشند. به همین منظور دارای طرح و تنوع محدود می باشند درب های صنعتی سکشنال به سه روش عمودبازشو،90 درجه و زاویه دار نصب می شوند. این درب ها تمامی ورودی را در بر می گیرند تا ماشین های بزرگ برای تخلیه و سوار کردن در ورودی دچار مشکل نشوند

درب پارکینگ زیر سقفی آتش نشانی

درب های پارکینگ زیر سقفی آتش نشانی تفاوت چندانی با درب های صنعتی زیر سقفی نداشته است، تنها تفاوت آن سرعت باز و بسته شدن درب می باشد. چرا که آتش نشانی محل ضروری و کار پرمشغله ای می باشد و همچنین سرعت باز و بسته شدن درب اهمیت زیادی دارد. در درون این درب ها موتورهای گیربکسی سرعتی قرار می دهند تا آتش نشان ها به راحتی به کار خود بپردازند.

قیمت درب اتوماتیک زیر سقفی

همان طور که می دانید درب سکشنال طرحی نو و کاربردی برای هر پارکینگی دارد، بر این اساس وزن ساندویج پنل و اندازه درب مهم ترین عامل تاثیر گذار در قیمت درب اتوماتیک زیر سقفی می باشد. نوع دیگری از درب اتوماتیک سکشنال برای ورودی کارخانجات یا سازمان ها نصب می شود که به دلیل سایز بزرگ درب نصب شده، قطعات بادوام تری است و در این صورت با نصب و پشتیبانی که انجام شود موجب افزایش قیمت درب  نصب شده می شود و همین طور در صورت نصب درب کوچک نفر رو موجب افزایش قیمت می شود.

جنس پنل‌های درب سکشنال از یکی از انواع فولادی، گالوانیزه، شیشه، وینیل، چوب و یا آلومینیوم انتخاب می‌شود که هر کدام از این جنس‌ها می‌تواند بر قیمت پنل و در نهایت قیمت کلی درب سکشنال موثر باشد.

کیفیت و نوع موتور

یکی از اقلام موثر در درب شکسنال که بر روی قیمت آن نیز تاثیر می‌گذارد موتور درب سکشنال است که درواقع نیرو محرکه‌ی پنل‌ها به حساب می‌آیند و در زمان باز و بسته شدن درب، پنل‌ها با نیروی موتور به حرکت درمی‌آیند. اینکه برای دربی که شما تهیه کرده‌اید چه موتوری مناسب است به این بستگی دارد که ابعاد و وزن درب شما به چه صورت است. مطمئنا درب‌های صنعتی که ابعاد بزرگ‌تری دارند و وزنشان نیز بالاتر است به موتوری با قدرت بالاتر برای به حرکت در آوردن درب نیاز دارند.

درب سکشنال یک راه حل استاندارد اتوماسیون

درب سکشنال سازه ای چند مقطعی متشکل از پانل هایی به ارتفاع 45 و 55 سانتی متر است که به دلیل اتصالات خاص به صورت عمودی حرکت می کند و در امتداد سقف با زاویه ای با افق (معمولاً 90 درجه) می چرخد. درب سکشنال که در زیر سقف قرار می گیرد، ساختاری چند بخشی از قطعات مکانیکی و قطعات موتور است که با بدنه و پانل مقطعی ترکیب شده است.

قطعات مکانیکی: بخشی از درب سکشنال (در زیر سقف) است که نوع کاربری درب را تضمین می کند. این تجهیزات که شامل فنر تعادل و محرک درب سکشنال می باشد در انواع کاربری های مسکونی، تجاری و صنعتی تولید می شود.

قطعات و ساختمان های کاربردی: بخشی از درب است که در دو نوع کاربری مسکونی و صنعتی تولید می شود و طول عمر درب را تضمین می کند. پانل های سکشنال: ظاهر اصلی درب را تشکیل می دهند، برخلاف اینکه محصولات متنوعی از نظر ضخامت ورق، نوع رنگ، جنس اسفنج داخلی و … تولید می کنند، اما در بازار فقط در طرح های راه راه و زیر درب های بازار سقفی شناخته شده است.

عایق بودن درب سکشنال و صرفه جویی در انرژی

اگر از درب سکشنال در اتاق، اداره، کارگاه، باشگاه یا هر محیطی که نیاز به مراقبت دارد استفاده می کنید. درب سکشنال یک انتخاب عالی برای ایزوله کردن محیط و محافظت از اموال شما است. درب های سکشنال گزینه مناسبی برای محیط هایی هستند که حفظ دمای ثابت عامل مهمی است. مانند محیطی که مواد غذایی در آن نگهداری می شود یا محیط داخلی کارخانجات که ایمنی کارکنان خود را مهم می دانند و متوجه می شوند که بی سر و صدایی بالای کارکنانشان باعث افزایش راندمان تولید و عرضه در صنعت می شود، بهترین انتخاب است. این درب ها از عایق پلاستیکی اضافی برای افزایش کیفیت عایق دیوار ساخته شده اند.