بین الملل

برپائی نمایشگاه عکس به مناسبت روز ملی پاکستان در برج آزادی

برپائی نمایشگاه عکس به مناسبت روز ملی پاکستان در برج آزادی

نمایشگاه عکس همزمان با روز ملی پاکستان در کافه گالری برج آزادی افتتاح شد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، همزمان با 4 فروردین (23 مارس) به مناسبت روز ملی کشور پاکستان نمایشگاه عکس از مناطق گردشگری و ابنیه تاریخی این کشور با حضور سفیر و رایزن پاکستان، علیرضا دباغی، سرپرست برج آزادی در کافه گالری مجموعه افتتاح شد.

محمد مدثر تیپو سفیر پاکستان در تهران پس از افتتاح نمایشگاه گفت: حقیقتاً افتخار بسیار بزرگی برای ماست که اینجاییم تا روز ملی پاکستان و نوروز را در برج آزادی و میدان آزادی جشن بگیریم. این رویداد جدی یک رابطه عمیق و قوی بین دو ملت ایران و پاکستان شکل می‌دهد؛ پیوند عمیقی که ریشه در تاریخ و فرهنگ دو ملت دارد. من بی‌نهایت سپاسگزارم از مهمان نوازی امروز ایرانی‌ها که ما را در برگزاری این رویداد به یاد ماندنی یاری کردند.

بعد از صحبت‌های سفیر در خصوص برگزاری ویدئومپینگ شب گذشته و برگزاری نمایشگاه در نماد ملی پایتخت، علیرضا دباغی سرپرست برج آزادی گفت: جای خوشحالی دارد که برج آزادی به عنوان نماد ایران میزبان جشن روز ملی کشور پاکستان است. وی همچنین از آمادگی هر چه تمام امکانات بنیاد رودکی و برج آزادی و سالن‌های آن‌ها برای برگزاری هفته‌های فرهنگی کشور پاکستان به میزبانی این مجموعه اعلام آمادگی کرد.

در پایان این مراسم دفتر یادبود برج آزادی، به رسم یادگار توسط محمد مدثر تیپو سفیر پاکستان در ایران امضا شد.

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.