برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

بهترین قرص برای درد استخوان چیست

علت درد مفاصل

عوامل متعددی باعث ایجاد درد در مفاصل مختلف بدن می شوند. از انواع می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

What is the best pill for bone pain

1) استئوآرتریت:

استئوآرتریت یکی از انواع رایج آرتریت است و زمانی رخ می دهد که بالشتک محافظی که میان استخوان ها قرار دارد، با گذشت زمان از بین می رود. این عارضه بسیار کند اتفاق می افتد و بیشتر در میان افراد میان سال قابل مشاهده است.

2) آرتریت روماتوئید:

آرتریت روماتوئید یکی دیگر از بیماری هایی است که مزمن است و دچار شدن به آن با درد و تورم در مفاصل همراه است. در این بیماری مفاصل تغییر شکل می دهند.

3) نقرس:

یکی دیگر از بیماری های بسیار دردناکی که در آن کریستال های بدن در مفصل جمع می شوند و باعث درد شدید و تورم می شوند.

4) بورسیت:

این بیماری زمانی رخ می دهد که شما از اندام ها و مفاصل خود بیش از اندازه کار بکشید. این بیماری بیش از همه جا در لگن، زانو، آرنج و یا شانه مشاهده می شود.

برای درد مفاصل باید قرص تقویتی بخوریم یا ضد درد؟

در درجه اول باید بگوییم که اگر برای مدت طولانی از درد های مفصل رنج می برید باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و قویترین قرص مسکن پا درد را درمانی قطعی نپندارید. استفاده مکرر و مداوم از قرص های ضد درد عوارض زیادی دارد. بهترین می توانند درد های مفاصل را تا حدودی تسکین دهند؛ برای مثال گلوکزامین، آمینو قندی است که بخش طبیعی غضروف مفاصل شما را تشکیل می دهد. مصرف این قرص از از بین رفتن غضروف ها جلوگیری می کند و می تواند درد و تورم مفاصل را کاهش دهد.
نیز یکی دیگر از موادی است که مکمل های آن در دسترس است و شما می توانید برای تقویت مفاصل خود و نگه داشتن آب در غضروف هایتان از آن ها بهره ببرید. تمام این موارد باعث می شوند که بافت نرم تر عمل کند و غضروف هایتان از بین نروند. مکمل دیگری به نام امگا 3 که مکملی روغنی و کهربایی رنگ است، باعث می شود که پروتئین ها و اسید های چربی که باعث التهاب می شوند، مسدود شوند. این قرص های تقویتی مفاصل را شل تر می کنند و سفتی آن ها را از بین می برند. در نتیجه می توانیم بگوییم که مکمل ها می توانند در طولانی مدت برای تسکین درد ها موثر تر واقع شوند؛ در حالی که مسکن ها در طولانی مدت عوارض جانبی خطرناکی به همراه دارند.

بهترین قرص های ضد درد استخوان و مفاصل

استفاده از قرص های مسکن درد مفاصل را تسکین می دهند. پزشکان متخصص در وهله اول دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) را برای این درد ها تجویز می کنند. البته در کنار آن ها استامینوفن نیز می تواند اثربخش باشد. در ادامه چند قرص ضد درد قوی برای درمان درد مفاصل، زانو و استخوان را که تهیه آنها نیاز به نسخه پزشک ندارد، به شما معرفی کرده و در مورد نوع اثر، نحوه مصرف و عوارض هر یک توضیح می دهیم. هر کدام از این دارو ها را با نحوه عملکردشان توضیح می دهیم:

1) قرص ایبوپروفن (بروفن):

یکی از انواع NSAID ها به شمار می رود. NSAID ها* سیکلواکسیژناز (COX) 1 و 2 را مسدود می کنند. مسدود کردن این مواد شیمیایی باعث می شود که التهاب، درد و تب را کاهش یابد. این نوع مسکن اولین دارویی است که در هنگام درد مفصل به شما پیشنهاد می شود. ایبوپروفن در دوز های 200 تا 800 میلی گرم در دسترس است.
نحوه مصرف: پزشک ممکن است به شما توصیه کند که آن را در دوز های 400 تا 800 میلی گرم تا سه بار در روز مصرف کنید.

زمان اثر گذاری قرص: باید حدودا 30 دقیقه از مصرف این قرص بگذرد تا متوجه اثر گذاری آن شوید.

عوارض قرص بروفن:
ایبوپروفن ممکن است عوارض جانبی متعددی را به دنبال داشته باشد. در صورتی که این علائم را در خود مشاهده کردید و متوجه شدید که ادامه دار هستند باید فورا به پزشک خود اطلاع دهید.

 •  یبوست
 •  اسهال
 •  نفخ
 •  سرگیجه
 •  عصبی بودن
 •  شنیدن صدای زنگ

یکی دیگر از ها ناپروکسن است که با نام تجاری Aleve شناخته می شود. عمل کردن این ماده درست شبیه به ایبوپروفن است؛ یعنی مسدود کردن COX 1 و 2 و در نتیجه تسکین تب، درد و التهاب. این قرص در اشکال مختلفی در دسترس است که عبارت اند از:

 • قرص پیوسته رهش: 375، 500 و 750 میلی گرم
 • قرص تاخیری: 375 و 500 میلی گرم
 • قرص سریع الاثر: 220-550 میلی گرم
 • کپسول: 220 میلی گرم
 • محلول خوراکی: 25 میلی گرم در میلی لیتر

نحوه مصرف: دوزی که پزشک برای شما تجویز می کند، با توجه به نوع و میزان درد شما متفاوت است. برای درد خفیف تا متوسط آرتریت، دوز ممکن است 220-550 میلی گرم در هر 12 ساعت باشد. با این حال افراد نباید به هیچ عنوان بیش از 1650 میلی گرم در روز از این مسکن استفاده کنند. همچنین مصرف بیش از 6 ماه دارو نیز می تواند خطر آفرین باشد.

زمان اثر گذاری قرص: نحوه اثر گذاری این دارو نیز مانند دیگر دارو ها به عوامل متعددی همچون دوز، مدت زمان و دلیل مصرف آن بستگی دارد؛ اما به طور کلی حدود یک ساعت پس از مصرف تاثیر خود را نشان می دهد.

کاهش درد شکستگی استخوان  و جوش خوردن استخوان چقدر طول خواهد کشید؟

اصلا نمی توان جواب این سوال را داد! جواب به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شدت شکستگی
 • مکان ایجاد شکستگی
 • آسیب های ایجاد شده به همراه شکستگی
 • سن بیمار
 • سلامت کلی
 • بیماری های زمینه ای
 • رژیم غذایی بیمار
 • جنسیت بیمار

همچنین مواردی مانند مصرف دخانیات و الکل هم به شدت بر روی افزایش مدت زمان بهبودی اثر گذار هستند. به دلیل تمامی این موارد هستند که نمی توان مشخص کرد دقیقا ترمیم شکستگی چقدر طول خواهد کشید. این میزان ممکن است که چند هفته و یا حتی چند ماه باشد. حتی برخی از بیماری های زمینه ای مانند دیابت نیز وجود دارند که به طور کلی می توانند روند بهبودی را قطع کنند و استخوان جوش نخورد!