استان ها

تشکیل پرونده برای ۴۶۰ واحد متخلف در قم طی ایام نوروز

سرخط نیوز/قم مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم گفت: از ۱۵ اسفند تا پایان سال، ۱۲۱۷ مورد بازرسی از اصناف صورت گرفته است که برای ۴۶۰ مورد از آنها پرونده تخلف تشکیل شده است. 

تقی حسام مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در گفت وگو با خبرنگاران ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات عنوان کرد: ماموریت اصلی و ذاتی سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی، صدور حکم و اجرای احکام پرونده‌هایی هست که ضابطین ارسال می کنند.

وی ادامه داد: این سازمان در راستای همراهی و کمک به دستگاه‌های تنظیم بازار در شب عید طرح دو مرحله‌ای ویژه نظارتی ضیافت را آغاز کرده که مرحله اول از ۱۵ تا ۲۹ اسفند اجرا شد و مرحله دوم نیز از اول تا ۲۱ فروردین، همزمان با ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در حال اجرا است.

حسام با اشاره به اقدامات ذاتی و نظارتی سایر دستگاه‌ها از جمله سازمان صمت، جهاد کشاورزی، اتاق اصناف گفت: علاوه بر اینکه این دستگاه‌ها پرونده‌هایی را برای رسیدگی به تخلفات تشکیل می‌دهند، سازمان تعزیرات حکومتی هم به همین منظور شعب سیاری را در سطح استان تشکیل داده است.

وی عنوان کرد: ما از آغاز مرحله اول طرح یعنی ۱۵ اسفند هر روز ۴ گروه بازرسی و نظارت در سطح استان فعال بودند و تا ۲۹ اسفند ۱۲۱۷ مورد بازرسی داشته‌ایم که برای ۴۶۰ مورد از آنها پرونده تخلف تشکیل شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم ادامه داد: از آغاز سال نو تاکنون ۵۳ بازدید صورت گرفته که برای ۱۱ مورد از آنها پرونده تخلفات تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین اولویت، بازرسی از مجتمع‌های رفاهی بین شهری است اظهار کرد: اغلب مسافرانی که آنجا مستقر می‌شوند، درخواست رسیدگی و حضور گروه‌های ما را دارند و تخلفاتی نیز مشاهده کردیم و از ۲۸ اسفند تا امروز نیز ۴ مورد حکم پلمپ صادر شده است.

حسام با بیان اینکه یکی از نقاط ضعف بازرسی، عدم حضور بعد از ساعت اداری است، گفت: امسال بخاطر ماه مبارک رمضان دو گروه بعد از افطار از ساعت ۲۰ تا ۲۴ فعالیت دارند.

وی با اشاره به راه‌های ارتباطی با تعزیرات حکومتی گفت: علاوه بر مراجعه حضوری، سامانه ۱۳۵ که قبلاً استانی بود اما بخاطر نظارت بیشتر، متمرکز در تهران شده است و بعد از هر تماسی، استان‌ها در مورد رسیدگی به آن تخلف، مکلف به گزارش دهی به مرکز هستند.

انتهای پیام