ورزشی

حمایت از زنان با افتتاح چند طرح در منطقه ۶ شهر تهران

حمایت از زنان با افتتاح چند طرح در منطقه ۶ شهر تهران

مهدی نصیری معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ تهران از راه‌اندازی و افتتاح مجموعه‌هایی مانند مجموعه کوثر، بازار خوداشتغالی، شهردخت خلاقیت در منطقه ۶ خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهدی نصیری با بیان اینکه منطقه ۶ روزانه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار جمعیت شناور دارد که این وضعیت مسئولیت ما را در حوزه‌های مختلف افزایش می‌دهد، اظهار کرد: با توجه به نیاز شهروندان در سطح منطقه مصمم شدیم که کار‌های ویژه‌ای در حوزه‌های مربوط به معاونت فرهنگی و اجتماعی در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: منطقه ۶ از جمعیت سالمند بسیاری برخوردار است، برهمین اساس لازم است به این قشر توجه ویژه‌ای داشته باشیم. در این راستا یک پاتوق سالمندی ایجاد کردیم که ضمن ایجاد فضایی برای گپ‌و‌گفت این افراد خدماتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی رفاهی و درمانی برای آن‌ها فراهم می‌شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ شهر تهران تصریح کرد: در کنار پاتوق سالمندان قصد راه‌اندازی مجموعه‌ای با عنوان “مهد سالمند” داریم که زمینه حضور سالمندان ساکن در این منطقه را فراهم می‌کند. سالمندان در این کانون می‌توانند علاوه بر ارائه ایده‌ها و پیشنهادات برای کمک به مدیریت شهری از فضایی برای انتقال تجارب و دریافت برخی خدمات بهره‌مند شوند.

نصیری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه زنان گفت: زیرساخت‌های مربوط به زنان به‌ویژه زنان سرپرستار خانوار در سطح منطقه کم بود؛ در این راستا سال گذشته در نخستین گام مرکز شهردخت خلاقیت را در پارک ایران شهر راه‌اندازی کردیم که در حوزه خدمات به دختران فعالیت می‌کند، اما محدودیتی برای حضور اعضای یک خانواده در آن وجود ندارد؛ البته برای پارک ایرانشهر که مشکلات و آسیب‌های اجتماعی متعددی در آن وجود دارد نیز اقداماتی در دستور کار قرار دادیم تا مشکلات و آسیب‌ها به تدریج کاهش یابد که در این راستا می‌توان به ایجاد پایگاه خدمات اجتماعی و افزایش روشنایی این بوستان اشاره کرد.

وی در ادامه از افتتاح دو مجموعه کوثر در سطح منطقه ۶ خبر داد و افزود: این دو مجموعه در حوزه پوشاک ایرانی و صنایع دستی در خیابان، ولی عصر (عج) مقابل پارک ساعی راه‌اندازی شده است و ماموریتشان توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ تهران افزود: افتتاح بازارچه خوداشتغالی در خیابان کریمخان نیز با توجه به تاکیدات زاکانی؛ شهردار تهران درباره اقتصاد خانواده در کنار سازمان نوسازی شهر تهران ایجاد شده که محلی برای فروش اقلام تولیدی زنان سرپرست خانوار است.

نصیری بیان کرد: طبق تفاهمی که با اداره کل امور بانوان شهرداری انجام داده‌ایم قرار است این بازارچه صرفاً حمایتی باشد، هزینه‌ای از زنان سرپرست خانوار دریافت نشود و به صورت نوبتی در اختیار زنان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر افتتاح بازارچه خوداشتغالی که روز شنبه انجام خواهد شد افتتاح یک مرکز خانواده محور در خیابان الوند نیز در دستور کار قرار دارد که خدمات تکمیلی (طرح خانواده یار) را ارائه می‌دهد؛ بر این اساس افرادی که به مراکز مربوط به طرح خانواده یار در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران مراجعه می‌کنند می‌توانند برای طی مراحل تکمیلی از خدمات این مرکز که در ۱۵ شاخه از جمله کاردرمانی، گفتاردرمانی، پزشکی، مددکاری و فیزیوتراپی بهره‌مند شوند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ تهران در ادامه با اشاره به سایر اقدامات این معاونت در سطح منطقه گفت: شهرداری منطقه ۶ نسبت به دبیرخانه “تهران مدرسه: اقدام کرده که به ارتقا و توسعه ارتباطات بین مدرسه، مسجد و محله می‌پردازد که این امور توسط بانوان انجام می‌شود و مراحل مقدماتی اجرای این کار در حال انجام است.

نصیری افزود: ایجاد دبیرخانه تهران دانشگاه در دستور کار قرار دارد تا دانشجویان بتوانند طرح‌ها و ایده‌های خود را در این دبیرخانه ارائه کنند تا بعد از بررسی و تایید تبدیل به پروژه‌هایی در سطح محلات منطقه ۶ شهر تهران شود. ایجاد دبیرخانه ریحان شهر نیز در دستور کار قرار دارد تا زنان ساکن در منطقه ۶ طرح‌ها و پیشنهادات خود را در حوزه‌های مختلف ارائه کنند تا در نهایت به پروژه‌های مورد نیاز زنان در سطح منطقه تبدیل شود.

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.