برترین های کسب و کارعمومی

معایب شومینه برقی و مزایا شومینه برقی

امروزه شومینه های برقی بازار را احاطه کرده و کمتر کسی دیده می شود که سراغ شومینه های طبیعی برود البته نسبت به شومینه های طبیعی کارایی و استفاده آسانتری دارند اما در نظر داشته باشیم که هر وسیله ی برقی علاوه بر مزایا، معایبی نیز دارد بنابراین باید قبل از خرید هر نوع از مزایا و معایب آن مطلع شویم.

مزایا و معایب شومینه گازی - الوگرما

مزایای شومینه برقی

امروزه شومینه های برقی با ظاهری مدرن وارد بازار شده اند که با نصب این شومینه ها حس شومینه های طبیعی به فرد منتقل می شود, شومینه های برقی در رنگ ها و طرح های متنوعی ساخته می شوند که می توان این شومینه ها را متناسب با رنگ دیوار و یا طبق طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب کرد و از آن ها استفاده کرد. اگر به دنبال بهترین شرکت تولید شومینه می گردید، شرکت ما یکی از معتبرترین مراکز تولید شومینه برقی و باربیکیو در تهران می‌باشد که امکان سفارش بهترین باربیکیوهای گازی و ذغالی و شومینه های برقی را طبق سلیقه و نیاز شما فراهم کرده است.

راندمان حرارتی بالا

شومینه های برقی همانند شومینه های طبیعی نیاز به سوختن گاز یا سوختن چوب ندارند.شومینه های طبیعی از طریق سوختن چوب یا سوختن گاز، دود زیادی را در حین سوختن تولید می کنند که البته بخش بسیار زیادی از آن از طریق دودکش خارج می شود اما بوی دود معمولا درمنزل وجود خواهد داشت بنابراین شومینه های برقی چون نیاز به سوختن چوب یا گاز ندارند دیگر آن بوی دود و الودگی ناشی از سوختن را نخواهد داشت.

راحتی در نصب و نگهداری در شومینه های برقی

شومینه های برقی به راحتی بر روی دیوار نصب می شوند و اصلا نیازی به کنده کاری بر روی دیوار نخواهد داشت و برای نصب شومینه های برقی به راحتی می توان با پیچ و رول پلاک شومینه را بر روی دیوار نصب کرد و هم چنین به دلیل اینکه با برق کار می کنند دیگر نیازی به سوختن گاز و ریختن چوب داخل انها نیست و خیال خریدار را از این بابت راحت می کند.

قابلیت حمل و جابجایی آسان

شومینه های برقی را می توان به راحتی جا به جا کرد و از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد و این کار را می توان به راحتی با باز کردن چند پیچ و رول پلاک انجام داد اما شومینه های طبیعی این مزیت را ندارند و قابل جابجایی نیستند.

امنیت بالای شومینه برقی

شومینه های برقی امنیت بسیار بالایی دارند و این شومینه ها به طوری طراحی شده که هیچ گرمایی به شیشه آن وارد نشده و هیچ نوع سوختگی برای فرد نخواهد داشت بنابراین اگر فرزند کوچک و حیوان خانگی در خانه باشد بهتر است از شومینه برقی استفاده شود و شومینه های برقی هیچ نوع گاز دی اکسید کربن تولید نمی کنند و هیچ خطری برای فرزندان کوچک و حیوانات خانگی ندارند.

زیبایی منحصر به فرد

امروزه شومینه های برقی با ظاهری مدرن و بسیار جذاب وارد بازار شده اند که با نصب آنها حس شومینه طبیعی را به شما منتقل میکنند. وجود تنوع بالا در شومینه های برقی شاید شما را در خرید آنها کمی گیج کند. شومینه های برقی در طرح ها و رنگ های متنوعی ساخته میشوند که متناسب با رنگ دیوار ها و همچنین خود میتوانید مورد مناسب خود را انتخاب کنید.

نداشتن آلودگی و دود

شومینه های طبیعی با توجه به تامین سوخت از طریق سوختن چوب، دود زیادی را در حین احتراق تولید میکنند که البته بخش عمده ای از آن از طریق دودکش خارج میشود اما بوی دود معمولا در منزل همیشه وجود خواهد داشت؛ اما شومینه های برقی دیگر آن بوی دود و آلودگی ناشی از احتراق را نخواهند داشت.

راحتی در نصب و نگهداری

شومینه های برقی همانند یک با استفاده از پیچ و رول پلاک روی دیوار نصب میشوند؛ بنابراین هیچ گونه کنده کاری و بنایی برای نصب آنها نیاز نیست. همچنین بدلیل اینکه با برق کار میکنند، نیاز به خریداری و ریختن چوب درون آنها وجود ندارد و خیال شما را از این بابت راحت میکند.

قابلیت حمل

شومینه برقی را میتوانید از مکانی به مکان دیگر منتقل کنید. این کار به راحتی باز کردن چند عدد پیچ با پیچگوشتی است. شومینه های معمولی از این مزیت مهم برخوردار نیستند.

امنیت بالا

اگر در منزل کودک خردسال و یا حیوان خانگی دارید، شومینه های معمولی قطعا برای شما مناسب نخواهند بود. زیرا امکان نشت گاز دی اکسید کربن و همچنین سوختگی وجود خواهد داشت. اما با نصب شومینه برقی دیگر این نگرانی برای شما وجود ندارد. این شومینه ها با داشتن شیشه محافظ، امکان سوختگی را ندارند.

نداشتن حس طبیعی

خیلی از ما ها با سوختن چوب و تماشای آتش طبیعی لذت بسیاری میبریم؛ بخصوص اینکه اگر این اتفاق درون منزل خودمان بیفتد. با نصب شومینه های برقی دیگر این حس زیبا و طبیعی برای ما وجود نخواهد داشت.

مصرف برق بالا

شاید شما هم بدانید که تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی حرارتی، مصرف برق بالایی را میطلبد! بخصوص اگر این تبدیل بخواهد ساعت ها اتفاق بیفتد قبض برق شما به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. بنابراین اگر نمیخواهید هزینه برق شما بالا برود باید قید این شومینه ها را بزنید.همچنین با توجه به اینکه شومینه برقی با برق کار میکند، در صورتی که برق شما قطع شود، شومینه هم از کار می افتد.

قیمت بالا

شما میتوانید شومینه های طبیعی را با مصالح محدود و با قیمت مناسب تعبیه کنید اما قیمت شومینه های برقی بسیار بالاست که از سایت ما می توانید با کمترین هزینه خریداری کنید

معایب شومینه برقی:

مصرف برق بالا

شومینه برقی به دلیل تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی حرارتی مصرف برق بالایی دارد بخصوص اگر این تبدیل انرژی بخواهد ساعت ها طول بکشد، هزینه زیادی را در بر میگیرد و قبض برق منزل به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و اگر نمی خواهید هزینه برق به میزان قابل توجهی بالا برود باید از شومینه برقی صرف نظر کنید بنابراین چون شومینه های برقی با برق کار می کنند در صورتی که برق قطع شود دیگر نمی توان از آن استفاده کرد و شومینه از کار می افتد.

نبودن حس طبیعی در شومینه برقی

خیلی از افراد با دیدن سوختن چوب و تماشا کردن طبیعی آتش لذت می برند بخصوص اگر این سوختن چوب و لذت طبیعی آتش در منزل اتفاق بیفتد اما دیگر با شومینه های برقی این لذت را نخواهید داشت.

بالا بودن قیمت شومینه برقی

شومینه های برقی قیمت بالایی دارند و می توان به جای شومینه های برقی با هزینه ی کمتری از شومینه های طبیعی استفاده کرد.امروزه انواع باربیکیو در مدل‌های مختلف در بازار موجود است و تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدامیک برای شما مناسب‌تر و کاربردی است، می‌تواند چالش بزرگی باشد. برای تصمیم‌گیری درست پیشنهاد می‌کنیم که به نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم حتما دقت کنید.

همینطور می‌توانید برای اطلاعات تکمیلی‌تر با کارشناسان ما در باربیکیو آیلند تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما به عنوان یکی از بهترین متخصصان تولید باربیکیو در تهران می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند.

نکات ایمنی شومینه برقی

  1. شومینه های برقی از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند اما امکان بروز برق گرفتگی و شوک الکترونیکی زیادی دارند که با رعایت نکات ایمنی می توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد
  2. از رد کردن کابل برق شومینه از زیر فرش خودداری کنید.

شومینه های برقی را در محیط باز و یا مرطوب ماننفصل سرما آغاز گر جستجو ها در بازار بمنظور خریداری وسایل گرمایشی برای منزل است. شومینه برقی یکی از همان وسایل گرمایشی است که چند سالیست پا به خانه های مدرن و امروزی تر گذاشته و طرفداران زیادی هم به خود جذب کرده است.

شاید در ابتدا با خود بگویید که چرا شومینه برقی؟ تا وقتی شومینه طبیعی وجود دارد و میتوان آن را برای منزل خود پیاده سازی کرد دیگر نیازی نیست که از شومینه های برقی و پرمصرف استفاده کنیم!

شومینه برقی چیست؟

شومینه برقی ظاهری همانند شومینه های معمولی دارند. این شومینه ها از طریق برق انرژی مورد نیاز خود را تامین میکنند. این وسایل گرمایشی دارای سیستم روشنایی خاصی هستند که حس شعله ور شدن چوب را به شما منتقل میکنند.

نوع پیشرفته تر این شومینه ها دارای کنترل از راه دور است که شما میتوانید با استفاده از کنترل، نور و حرارت آن هار را کم و زیاد کنید. شومینه های برقی معمولا همانند روی دیوار نصب میشوند و در مواقع معدود، درون دیوار بکار برده میشوند.حال که با کلیات و نحوه کارکرد این شومینه ها آشنا شدید بهتر است اطلاعاتی در مورد مزایا و معایب شومینه های برقی نیز فرا بگیرید.

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.