مهم‌ترین دغدغه آیت‌الله رئیسی معیشت مردم بود

سرخط نیوز/فارس استاندار فارس با یادآوری اقدامات دولت شهید آیت‌الله رئیسی، مهم‌ترین دغدغه این شهید جمهور را معیشت مردم عنوان کرد.

محمد هادی ایمانیه، امروز، ۳۱ اردیبهشت در مراسم تجمع دانشگاهیان شیراز که به مناسبت شهادت رئیس جمهور کشورمان،‌ شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، شهید جمهور و همراهانش، شهدای خدمت در محوطه ورودی پردیس ارم دانشگاه شیراز برگزار شد، گفت: شهید آیت‌الله رئیسی واقعاً خستگی نمی‌شناختند، همراهانی که نزدیک ۳۰ سال سن کمتری داشتند گاهی اوقات خسته می‌شدند و از باب شوخی صمیمیت، نه از باب گله، می‌گفتند: از فرط کار زیاد بریدیم.

وی شعارهای ریاست جمهوری را برای دانشجویان بیان کرد و گفت: یکی شعارهای ایشان این بود که خستگی و ناامیدی ممنوع، با امید فراوان رو به جلو. امروز دشمنان سعی می‌کنند با سیاه‌نمایی شما جوانان عزیز را ناامید و وادار به گوشه‌گیری و عدم استفاده از علم و دانش کنند. می‌پذیریم که همچنان راه برای پیشرفت نیمه هموار است، اما شما قبول کنید در این ۳ سال بسیاری از راه‌ها باز شده است و ان‌شاءالله این مسیر با لطف خداوند متعال ادامه پیدا خواهد کرد.

ایمانیه اظهار کرد: شعار دیگر ایشان این بود که از کنار چاله‌ها نباید بی‌تفاوت رد شویم، برای چاله‌ها باید چاره کنیم. با امیدواری و تلاش‌هایی که صورت گرفت بسیاری از مشکلات در همین استان فارس حل شد.

وی با بیان فرمایشی که حضرت امام در وصیتشان فرمودند: رفتن یک خدمتگزار کشور را از راهی که در پیش گرفته باز نخواهد داشت، گفت: امروز هم باید بگوییم رفتن یک خدمتگزار، راه را منحرف نخواهد کرد. همین مسیر را ایشان به ما و مسئولان اجرایی کشور یاد داد که با قدرت ادامه خواهیم داد.

ایمانیه با بیان خدمات سید محرومان گفت: وقتی ایشان شعار یک میلیون مسکن در سال و یک میلیون شغل در سال را دادند، خیلی‌ها شروع به کنایه زدن و حاشیه رفتن کردند. ولی بنده شهادت می‌دهم، در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ دو سهم از اشتغالی که برای استان فارس ایجاد کرده بودند به گواهی استانداری که در وزارت تعاون موجود است، ۱۲۹ درصد از اشتغال در سال ۱۴۰۲ در استان فارس به دست آوردیم یعنی بیش از سهمیه خودمان و مستندات آن موجود است. امسال سهمیه اشتغال داریم که باید ۲۵ درصد آن از بین تحصیل کرده‌ها باشد.

استاندار فارس افزود: در بحث مسکن، از سهمیه ۴ میلیونی که باید در دولت سیزدهم ساخته می‌شد، ۲ میلیون و چهارصد هزار مسکن در حال ساخت است.

ایمانیه ادامه داد: در بحث معیشت، اقدامات خوبی اتفاق افتاد. افزایش یارانه‌ها و بحث کالابرگ به اقشار و دهک‌های پایین، کمی از مشکلات را حل کرد. درست است که تورم همچنان بالاست و فشار معیشتی را بر مردم وارد می‌کند اما مهم‌ترین دغدغه ریاست جمهوری شهید ما معیشت مردم بود و در این راه خون دل بسیار خوردند و گاهی از بی‌توجهی مسئولین عصبانی می‌شدند.

استاندار فارس افزود: بحث دیگر صادق الوعد بودن ایشان است، گاهی افرادی که نسبت به وعده‌هایشان بی تفاوت بودند را برکنار کرده و می‌گفتند اگر نمی‌توانید کاری انجام دهید دلیلش را صادقانه به مردم بیان کنید.

وی با بیان افزایش عزت بین‌المللی کشور ایران با اقدامات آیت‌الله رئیسی گفت: در زمان ریاست جمهوری آیت‌الله رئیسی، جایگاه کشور جمهوری اسلامی هم در کشورهای حوزه مقاومت و هم در کشورهای دشمن افزایش پیدا کرد و این موضوع به نوع تعامل ایشان به خصوص با ۱۵ کشور همسایه است.

استاندار فارس با خطاب قرار دادن دانشجویان گفت: هر یک از ما باید یک شهید رئیسی، یک شهید آل هاشم، یک شهید رحمتی باشیم. این مسئله امکان‌پذیر است و خداوند این توان را به همه مخلوقات داده است.

وی پس از توصیه جوانان به مطالعه بیان کرد: مطالعه کنید و شهید مطهری را بیشتر بشناسید. مشکلی که برای نسل جوان پیش آمده این است که کمتر مطالعه می‌کند. باید در حوزه علم، اقتصاد و سیاست هر شخص شاخصی را که می‌بینیم بفهمیم چطور زندگی کرده است.

ایمانیه ادامه داد: هر کدام از این شهادت‌ها شعله و آتش انقلاب را بر علیه دشمنان انقلاب و آتش مظلوم را بر علیه ظالم را شعله‌ورتر خواهد کرد. خدای متعال به ازای مصیبتی که بر مردم کشور وارد شد، برکات خود را نازل خواهد کرد.

استاندار فارس با اشاره به اتحاد عمیقی که بعد از شهادت شهید سلیمانی پیش آمد، تأکید کرد: شک نکنید که تشییع ریاست جمهوری هم راهی خواهد بود برای اینکه ملت عزیز ایران با کنار گذاشتن اختلاف سلیقه در کنار هم بیایند و تلاش کنند تا کشور عزیزمان مسیر را به صورت میانبر پیش ببرد و با سرعت بیشتر مرزهای موفقیت را درنوردند.

انتهای پیام