اقتصادیبرترین های کسب و کار

نحوه نصب پرده برقی

نکات مهم قبل از نصب پرده برقی

کیت سفارشی خود را مرور کنید و مطمئن شوید که همه موارد ذکر شده در زیر وجود دارد.

آنچه برای نصب نیاز دارید:

  • نردبان
  • متر نوار (متر فلزی بهتر است)
  • یک پیچ گوشتی
  • یک مته شارژی با مته سر فیلیپس
  • یک مته ۳ میلی متری
  • یک مداد
  • عینک محافظ

مراحل نصب پرده برقی

نصب پرده برقی روی سقف آسان و سرگرم کننده است. این ۹ مرحله را دنبال کنید، سپس یک کار خوب انجام شده را تحسین کنید: با مراحل نصب پرده برقی همراه باشید.

۱وسایل را سازماندهی کنید

در گام اول نصب پرده هوشمند باید کیت خود را از بسته‌بندی خارج کرده و به آرامی روی یک سطح تمیز و سخت یا بسته‌بندی مقوایی که در آن آمده است قرار دهید. ریل‌های خود را نزدیک پنجره خود قرار دهید تا عرض را بررسی کرده و محل نصب آن را یادداشت کنید که موتور شما در کدام سمت قرار خواهد گرفت.

انواع پرده برقی | پرده جمع کن برقی | ریل پرده برقی

برای پرده‌های چپ و راست، موتور در سمتی قرار می‌گیرد که پرده روی هم چیده می‌شود. بررسی کنید که چه تعداد براکت برای عرض ریل خود نیاز دارید. براکت‌ها را در کنار ریل خود قرار دهید و آنها را با فاصله ۶۰۰ میلی‌متر از یکدیگر قرار دهید. این فاصله استاندارد بین چوب‌های سقفی است.

۲ریل خود را کنار هم بگذارید

برای دو قطعه ریل ، مفصل ریل و پیچ گوشتی را بردارید و ۴ پیچ در مفصل را کمی باز کنید. اگر فقط یک قطعه ریل دارید به مرحله ۴ بروید. ریل‌های خود را در کنار آن‌ها قرار دهید به طوری که شکاف رو به جلو باشد.‌ مفصل ریل را تا حدی به داخل ریل در انتهای یکی از ریل‌های خود بلغزانید.

سپس مفصل را داخل ریل در انتهای ریل دوم خود بلغزانید. ریل‌های خود را کنار هم بیاورید و قطعه مشکی را در داخل ریل‌های خود قرار دهید. مفصل ریل را وسط قرار دهید و ۴ پیچ را با پیچ گوشتی خود محکم کنید. با دو پیچ بیرونی شروع کنید و با دو پیچ داخلی تمام کنید.

۳بازوها را وصل کنید

برای دو قطعه ریل ، ریل خود را برگردانید تا طرف با شکاف باریک رو به بالا به سقف باشد. توجه داشته باشید که موتور شما در کدام سمت قرار خواهد گرفت. در این حالت ریل شما وارونه و پشت به جلو است. با کنار هم قرار دادن دو تکه حامل به حامل اصلی بپیوندید. آن‌ها را بین انگشت شست و سبابه خود فشار دهید. قفل ۳ شاخه را بگیرید و از بالا وارد کنید تا دو قطعه اصلی حامل به هم وصل شوند.

بازوی سربی خود را بگیرید و به صورت افقی نگه دارید تا بازو از انتهای موتور شما فاصله بگیرد. آن را روی پشت حامل اصلی قرار دهید تا سوراخ‌های بازوی سربی با سوراخ‌های حامل اصلی هماهنگ شوند. برای پرده‌های باز وسط، حامل اصلی را انتخاب کنید که نزدیک به انتهای موتور خود است.

قسمت پشتی بازوی سربی را بگیرید و آن را روی قسمت جلوی حامل اصلی رو به روی خود قرار دهید تا سوراخ‌ها با سوراخ‌های حامل اصلی هماهنگ شوند. انتهای چرخ باید به سمت موتور شما باشد.

دو پیچ را بگیرید و آن‌ها را از طریق بازوی اصلی خود وارد کنید تا هر دو قسمت بازوی سربی خود را به حامل اصلی خود متصل کنید. برای پرده‌های باز وسط، دو مرحله قبلی را تکرار کنید تا دومین حامل اصلی خود را به هم وصل کنید و بازوی ثانویه خود را به پشت حامل اصلی وصل کنید

. بازوی ثانویه از انتهای موتور شما دور می‌شود. قبل از اینکه هر دو قسمت بازوی ثانویه خود را روی حامل پیچ کنید، باید قسمت پشتی بازوی ثانویه را از حامل اصلی باز کنید.

۴قلاب موتور خود را وصل کنید

ریل خود را برگردانید تا ریل درست باشد و شکاف بزرگتر رو به بالا به سقف باشد. بازوها باید رو به جلو باشد. یک قلاب موتور را بگیرید و آن را به سمت بیرون قرقره راننده خود در انتهای موتور بلغزانید. در مرحله ۹ پرده‌های خود را به قلاب وصل می‌کنید تا خود را پنهان کنید. می‌توانید قلاب را در ساعت ۷ یا ۱۱ وصل کنید، فقط کافی است انتخاب کنید که کدام یک بهتر است.

۵تیر‌های سقفی خود را علامت بزنید

در این مرحله از نصب پرده برقی روی هر تیر سقفی که پرده‌هایتان را می‌پوشانند، ۳۵ میلی‌متر از دیوارتان یا از هر قاب پنجره یا پرده غلتکی که بیرون می‌آید با مداد علامت بزنید. این علامت‌ها جایی هستند که پشت براکت‌های شما ردیف می‌شوند. اگر یک ریل دوتایی دارید‌، مجموعه دومی از علامت‌های مداد روی هر چوب سقفی که پرده‌هایتان را می‌پوشاند، به فاصله ۱۴۵ میلی‌متر از دیوارتان یا از هر قاب پنجره یا پرده غلتکی که بیرون می‌آید بزنید.

این علامت‌ها جایی هستند که پشت براکت‌های شما برای ریل جلویی شما قرار می‌گیرد. براکت‌های شما به چوب‌های سقفی شما می‌پیچند و به براکت‌هایی در نزدیکی دو انتها و وسط ریل نیاز دارید. اگر تیر‌های سقفی شما به صورت عرضی نصب می‌شوند، در امتداد چوب‌ها علامت‌هایی با مداد ایجاد کنید.

چوب سقف باید حداقل ۳۵ میلی متر از دیوار شما یا از هر قاب پنجره یا پرده غلتکی که بیرون می زند، خارج شود. این علامت‌ها جایی هستند که پشت براکت‌های شما ردیف می‌شوند.

اگر یک ریل دوتایی دارید، در امتداد چوب، علامت‌هایی با مداد ایجاد کنید. چوب سقف باید حداقل ۱۴۵ میلی‌متر از دیوار شما فاصله داشته باشد، بنابراین فضای کافی برای دو ریل وجود دارد.براکت‌های شما به چوب سقفی شما پیچ می‌شوند و به براکت‌هایی در نزدیکی دو انتها و وسط ریل نیاز دارید. به بتن، سنگ، آجر یا کاشی پیچ می‌کنید؟ می‌توانید این مرحله را به طور کامل رد کنید.

۶براکت های خود را پیچ کنید

پشت براکت‌های خود را در راستای علامت‌های مداد روی چوب‌های سقفی قرار دهید و سوراخ پیچ را با مداد مشخص کنید. نزدیکترین سوراخ جلوی ریل خود را علامت بزنید.با استفاده از عینک محافظ خود و مته شارژی خود با مته ۳ میلی‌متری، هر سوراخ را دریل کنید. به دنبال تراشه‌های چوبی باشید که نشانه‌ای از این است که در حال سوراخ کردن تیر‌های سقف هستید. با استفاده از مته شارژی خود با مته سر فیلیپس و پیچ‌های کیت سفارشی خود، براکت‌های خود را محکم به سقف خود پیچ کنید.

۷ریل را جا بیندازید

ریل خود را بردارید و ابتدا آن را در براکت میانی و سپس در تمام براکت های دیگر خود کلیک کنید. مطمئن شوید که ریل شما به سمت بالا است و بازوهای شما در جلو رو به جلو هستند. در حین حرکت بررسی کنید که ریل به طور ایمن در جای خود ثابت شده باشد.اگر یک ریل دوتایی دارید ، کافی است مراحل مشابهی را دنبال کنید تا هر دو ریل را جا بیندازید.

۸موتور خود را وصل کنید

در این گام از نصب پرده برقی، برای موتورهای سیمی، می توانید قبل از اینکه موتور خود را وصل کنید، کابل موتور خود را در داخل موتور خود پنهان کنید. فقط کابل خود را از داخل موتور خود در جایی که گوشه ی آن قرار دارد بکشید و آن را از بالای موتور خود بیرون ببرید. موتور خود را بگیرید و آن را به سمت قرقره درایو خود در انتهای جایی که موتور شما قرار دارد بالا ببرید.

قفل موتور خود را باز کنید.میله موتور را در سوراخ زیر قرقره درایو خود قرار دهید. قفل موتور خود را ببندید تا مطمئن شوید که ایمن است. اگر موتور سیمی دارید، هنوز موتور خود را به برق وصل نکنید. هنگامی که کنترل از راه دور خود را تنظیم کردید، آن را به برق وصل خواهید کرد. موتور سرجای خود باقی نمی‌ماند؟ قفل موتور خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که آن را به حالت بسته فشار داده‌اید.

۹پرده‌هایتان را جا بیندازید

آیا یک آویز یا قلاب از دست داده‌اید؟ به سادگی یک آویز یا قلاب یدکی را از کیت سفارشی خود بردارید و روی میخ پرس کلیک کنید، جایی که آویز یا قلاب وجود ندارد.برای پرده های تاشو S ، پنل پرده خود را بگیرید. روی هر آویز روی پنل پرده خود جا میفتد و از بیرون با قلاب روی قرقره درایو انتهایی موتور خود شروع کنید. مراقب باشید که هیچ آویزی را از دست ندهید و مطمئن شوید که پرده‌هایتان روی بازوهای سربی سوار شده باشد.

در حین حرکت، پرده را به طور متناوب به جلو و سپس به عقب تا کنید تا شکل S را ایجاد کنید. برای پرده‌های باز وسط، فقط این مرحله را برای پنل پرده دوم خود تکرار کنید. اگر ریل دوتایی دارید، ابتدا پرده‌ها را روی ریل عقبی که نزدیک‌ترین ریل به دیوار است سوار کنید، سپس برای ریل جلو این کار را تکرار کنید.