حوادث

نیروی زمینی ارتش آماده امدادرسانی به مناطق سیل‌خیز است

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش همواره آماده‌رسانی به مناطق مستعد خطر و سیل‌خیز است.

به گزارش سرخط نیوز، امیر سرتیپ خلبان یوسف قربانی با اعلام آمادگی این نیرو برای آماده‌باش و کمک‌رسانی به مناطق مستعد خطر و تحت هشدار سیل در طی روزهای آینده، اظهار کرد: مطابق با دستورهای ابلاغی از سوی فرمانده کل ارتش و فرمانده نیروی زمینی، تمامی یگان‌های تابعه نیروی زمینی، در حالت آماده‌باش کامل برای کمک به مناطق تحت هشدار بوده و در صورت بروز هرگونه رخداد ناخوشایندی، این نیرو حتماً با تمام توان، از راه‌های هوایی و زمینی به امدادرسانی و یاری هموطنان در هر نقطه‌ کشور خواهد شتافت.

وی افزود: ارتش همواره در تمامی شرایط در کنار آحاد ملت شریف ایران بوده و همان‌گونه که پیش از این در سیل استان‌های گلستان و لرستان و زلزله‌ استان کرمانشاه شاهد بودیم، نیروی زمینی ارتش به عنوان پیشگام خدمت‌رسانی و مردم‌یاری، پیشاپیش دیگر نهادهای متولی اقدام به رفع آسیب‌ها و کمک‌رسانی به مردم عزیز میهن سرفرازمان کرده است.

امیر سرتیپ خلبان قربانی در خصوص برنامه‌ریزی نیروی زمینی ارتش برای جابه‌جایی تجهیزات مورد نیاز و ادوات ضروری برای امدادرسانی به هموطنان در اقصی نقاط کشور، خاطر نشان کرد: تمامی بالگردهای هواپیمایی نیروی زمینی ارتش (هوانیروز)، به صورت شبانه روزی آماده‌ انجام دستورهای احتمالی هستند و به همان‌ نحوی که در سال‌های اخیر، یگان‌های مکانیزه و مهندسی و نیز تمامی نیروهای تابعه‌ی نزاجا در مناطق تحت هشدار، در حالت آماده‌باش قرار داشتند، امسال نیز همه‌ امکانات، تجهیزات و وسایل ضروری برای جابه‌جایی و اسکان افراد آسیب‌دیده در نظر گرفته شده است تا میزان خطرات و سوانح احتمالی، به حداقل برسد.

انتهای پیام

بخش مطالب حوادث

نویسنده حوادث با توانایی ارائه نظرات و تحلیل‌های منحصر به فرد هستم. تمرکزم بر رویدادهای مهم و جالب است که خوانندگان را درگیر می‌کند.