برترین های کسب و کارعمومی

هزینه باربری چگونه محاسبه میشود

نحوه محاسبه کرایه باربری بین شهری و درون شهری طبق اتحادیه

یکی از دغدغه هایی که در زمان جابجایی کالا وجود دارد استعلام هزینه باربری است. اما باید حواستان باشد که دفاتر خدمات بار که در سطح شهر هستند حتما قیمت هاشون بر اساس صنف باربری باشد. این اتوبارها زیر نظر اتحادیه باربری هستند و خارج از قانون اتحادیه نمی توانند عمل کنند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم نحوه محاسبه کرایه باربری طبق اتحادیه کشوری را ارائه دهیم تا بدانید هزینه کرایه حمل بار به چه صورت محاسبه می شود. پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

 محاسبه هزینه باربری طبق اتحادیه در تهران

باید توجه داشته باشید که هزینه کرایه خودرو در شهروند بار برای تهران برای تمامی خودروهای باری و سواری کاملا متفاوت می باشد و توجه داشته باشید که برای جابجایی وسایل حتما خودروی مناسب را انتخاب نمایید. به طور مثال هزینه کرایه خودروی سواری برای حمل بار از چهاردانگه به آزادی اگر 80 هزار تومان باشد، برای خودروی وانت، نیسان، مزدا، خاور کاملا متفاوت خواهد بود و این قیمت ها بر اساس صنف اتحادیه باربری مشخص می شوند و نمی توان خلاف آن عمل نمود.

توجه داشته باشید که هزینه حمل بار به شیوه های متفاوت تعیین خواهد شد. به مثال زیر توجه داشته باشید.

مدت زمان بارگیری و تخلیه بار برای خودرو به مدت 40 دقیقه برای مبداء و 40 دقیقه برای مقصد به صورت رایگان می باشد و اگر معطل شدن راننده از این مدت زمان بگذرد به ازای هر یک ساعت مبلغ 50 هزار تومان به کرایه اضافه خواهد شد. و اگر راننده بخواهد برای تخلیه و بارگیری کمک کند هم مبلغی جداگانه در نظر گرفته خواهد شد.

توجه داشته باشید که برای خودروهای کوچک و بزرگ این تعرفه ها متفاوت می باشد.

استعلام هزینه باربری | محاسبه آنلاین کرایه تن بر کیلومتر | محاسبه آنلاین هزینه باربری

علت متغیر بودن کرایه های باربری به شهرستان ها

اگر به دنبال علت اصلی متغیر بودن کرایه های باربری هستید، باید به شما بگویم که علت اصلی آن، متغیر بودن اجناس و سایر موارد مورد نیاز کامیون داران در کشور ماست که عموم مردم آن را به افزایش نرخ ارز نیز نسبت میدهند.

لوازم یدکی و قطعات، لاستیک، روغن موتور، فیلتر هوا و … از جمله لوازم مصرفی برای کامیون ها هستند که به صورت دوره ای نیاز به تعویض و یا تعمیر دارند، که این موارد همواره دستخوش نوسانات قیمتی هستند و هزینه های رانندگان را افزایش میدهد.

علاوه بر مورد گفته شده عوامل دیگر هستند که در متغیر بودن و محاسبه نرخ کرایه باربری تهران به شهرستان تاثیرگذارند که به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

عوامل تاثیرگذار بر محاسبه هزینه حمل بار

نوع کامیون

خودرو های باربری با توجه به ظرفیت و ابعادشان برای حمل بار های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد که نوع کامیون مورد نیاز باربری تاثیر مستقیم در نرخ کرایه خواهد داشت.

این که کامیون مورد نیاز شما چیست را کارشناس حمل و نقل مشخص میکند که در این زمینه میتوانید با کارشناسان حمل و نقل باربری و اتوبار و بسته بندی لوازم منزل در کرج در تماس باشد و مشورت کنید.

محل بارگیری و تخلیه

مسافت و جایگاه بارگیری و تخلیه بار از دیگر عوامل تاثیر گذار بر کرایه باربری بین شهری هستند. با بیشتر شدن مسافت، کرایه باربری نیز افزایش می یابد.

همچنین اگر محل بارگیری و تخلیه به صورت صعب العبور باشد به گونه ای که تردد ماشین های سنگین به سختی صورت گیرد، میتواند موجب افزایش نرخ کرایه باربری برای شهرستان ها شود.

نوع بار و ارزش بار

یکی از مواردی که در باربری های معتبر صورت میگیرد، بیمه بار است که هزینه بیمه بار متناسب با ارزش مالی بار است و هرچه بار ارزشمند تر باشد، هزینه بیمه آن نیز بیشتر خواهد بود.

به عنوان مثال بار هایی مثل کیسه گچ یا ضایعات کاغذ ارزش مالی کمتری نسبت به آهن آلات دارند، بنابراین اگر مسیر و تناژشان با هم یکسان باشد، با توجه به بیمه باربری شان، کرایه آنها با هم دیگر متفاوت خواهد بود.

برای بارهایی که اصطلاحا بارهای ترافیکی هستند، با توجه به این که نیازمند اسپورت و سایر خدمات و مجوز های ترافیکی هستند، نرخ کرایه متفاوت است.

برای ارسال انواع با از تهران به تمامی شهرستان ها میتوانید با اتوبار و بسته بندی لوازم منزل در کرج در تماس بوده و صفر تا صد خدمات حمل بار با بهترین و منصفانه ترین نرخ کرایه را از ما بخواهید.

نحوه محاسبه هزینه باربری بین شهری

برای حساب کردن هزینه باربری بین شهری باید به هزینه های جانبی توجه داشته یاشید. برای مشاهده نرخ کرایه باربری به شهرستان  می توانید به این مطلب مراجعه نمایید. هزینه هایی که به کرایه ماشین اضافه می شوند , هزینه بارگیری , هزینه باسکول , چند جا بارگیری و هزینه بیمه بارنامه است. به نکته توجه داشته باشید که هزینه های صدور بارنامه دولتی و کمیسیون باربری در محاسبه نرخ باربری بین شهری لحاظ شده اند.

محاسبه نرخ کرایه حمل بار و هزینه باربری ترمینال

برای مشاهده نرخ کرایه حمل بار و نرخ کرایه خاور , نرخ کرایه کامیون تک , نرخ کامیون جفت , نرخ کرایه تریلی کفی و کرایه ترانزیت در میتوانید مطلب قیمت باربری تهران را مشاهده نمایید. برای انتخاب وسیله باربری مناسب لازم است تا شما با انواع ماشین های باری آشنایی داشته باشید. محاسبه نرخ کرایه حمل بار با توجه به نوع بار و نوع وسیله باربری و برای انواع کامیون متفاوت است.

نحوه محاسبه هزینه باربری به عوامل مختلفی بستگی دارد که به چند مورد در این قسمت اشاره خواهیم کرد.

به نوع ماشین حمل بار حتما توجه کنید زیرا ماشین های حمل بار با یکدیگر فرق دارند ونحوه محاسبه هزینه باربری وانت بار با تریلی کاملا متفاوت است و به میزان سوخت مصرفی وعوال دیگری بستگی دارد.

در نحوه محاسبه هزینه باربری میزان مسافتی که طی می شود بسیار اهمیت دارد. قطعا هزینه باربری بین شهری با هزینه های خارج از شهری بسیار متفاوت است.

زمانی که ماشین حمل بار در بین مسیر به خواست شما توقف کند و منتظر بار یا هر چیز دیگری بماند و یا در محل بارگیری  به دلیل تعلل شما دچار تاخیر شود نحوه محاسبه هزینه باربری با حالت عادی فرق خواهد کرد.

اگر ماشین حمل بار در مسیری که شما از قبل تعیین کرده اید به خواست شما تغییر جهت دهد و مسیر تازه به راننده داده شود هزینه باربری به طبع افزایش خواهد یافت و شما باید هزینه اضافی را پرداخت کنید.

حجم باری که توسط شرکت شهروند بار جابجا می شود نیز در نحوه محاسبه هزینه باربری ترمینال بسیار دخیل است و هر چه قدر حجم و اندازه بار بیشتر باشد هزینه باربری نیز افزایش خواهد یافت.

در صورتی که شما از انتقال بارتان صرف نظر کنید و ماشین حمل بار در مسیر باشد قطعا نحوه محاسبه هزینه باربری فرق خواهد کرد زیرا ماشین باربری انگار در دو مسیر بار حمل کرده است.

معرفی خدمات شرکت شهروند بار

۱.جابجایی و حمل بار به تمام نقاط ایران.

۲.کادر مجرب و حرفه ای برای ارسال بار.

۳.گرفتن هزینه منصفانه و توافقی برای حمل بار.

۴.ارائه خدمات به طور تمام وقت و شبانه روزی.

یکی از نکاتی که در نحوه محاسبه هزینه باربری ترمینال باید به آن دقت کنید این است که سعی کنید چند روز قبل با شرکت های باربری تماس بگیرید و از قیمت های حمل بار مطلع شوید. شرکت شهروند بار جز آن دسته شرکت هایی که تلاش زیادی می کند تا مشتریان خود را در نحوه محاسبه هزینه باربری یاری دهد تا متحمل هزینه های اضافی سنگین نشوند.مشتریان شرکت شهروند بار باید توجه کنند کیفیت کار وحمل و جابجایی شرکت ما با سایر شرکت های حمل ونقل بسیار متفاوت است و با یکبار تجربه همکاری با شرکت این فرق را می فهمند.

نحوه محاسبه و آگاه شدن از هزینه باربری معمولا به دو روش معمول زیر انجام می شود که می خواهیم شما را با این دو روش آشنا کنیم.

در روش اول  شما می توانید به سایت مراجعه کرده و با وارد کردن یکسری اطلاعات از هزینه بار خود مطلع شوید. این روش به طور مستقیم توسط خود مشتری انجام می شود. یکی از ایرادات روش اول این است که به طوردقیق هزینه باربری محاسبه نمی شود و ممکن است در واقعیت این هزینه هنگام  مراجعه به شرکت و استعلام از کارکنان شرکت فرق کند.

در روش دوم که پیشنهاد ما نیز به شما همین روش است، نحوه محاسبه هزینه باربری ترمینال به طور دقیق انجام می شود و شما با تغییر هزینه باربری مواجه نخواهید شد. در روش دوم شما به طور مستقیم با کارکنان امور مالی شرکت تماس می گیرید و به صورت تلفنی از هزینه بارتان مطلع می شوید. حتی در این تماس می توانید سوالاتی نیز از کارشناسان شرکت شهروند بار بپرسید و پاسخ قابل قبول بگیرید.

در روش اول امکان پرسش و پاسخ وجود ندارد و ممکن است سوال هایی  برای شما به وجود بیاید که در این روش امکان پاسخ گویی وجود ندارد. نباید نقطه تاریکی درهزینه بار برایتان به وجود بیاید. شرکت شهروند بار آماده ارائه بهترین خدمات با کیفیت بالا به شما دوستان است.