اقتصادی

آماده سازی مسیر تردد جدید برای روستای علی آباد چمستان

سرخط نیوز/مازندران سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران، گفت: پل جدید روستای علی‌آباد به صورت موقت اجرایی شده است و برای تردد هفته پیش رو بازگشایی می‌شود.

احمد توکلی درباره آخرین وضعیت عمرانی در چمستان نور پس از سیل ماه گذشته در این شهرستان، شامگاه شنبه، ۹ دی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پس از تخریب پل روستای علی‌آباد چمستان، دستور بازگشایی مسیر جدید روستا داده شد و عملیات اجرایی از فردای پس از سیل آغاز شد.

وی افزود: با تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران، و دیگر دستگاه‌ها، اجرای پل موقت به سرعت و در چند روز انجام پذیرفت و هفته پیش رو بازگشایی می‌شود.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران از جانمایی ۹ شاخه لوله آزبست در مجموع به طول ۴۵ متر در عرض رودخانه روستای علی‌آباد خبر داد و گفت: برای تثبیت و پایداری لوله‌ها در زمان بارندگی سیل‌آسا، ۸۰ متر مکعب بتن ریزی مسلح مش‌گذاری شده انجام پذیرفت.

توکلی طول پل موقت روستای علی‌آباد بخش چمستان را ۱۷متر و عرض آن را حدود ۵ متر اعلام و یادآور شد: برای پایداری پل و جلوگیری از نفوذ روان آب و سیل‌آب، چهارطرف آن گشواره سنگ و ملاتی اجرایی شد و تا بالای عرشه نیز جهت دسترسی به دو طرف رودخانه، خاک و شن ریزی می‌شود.

وی با بیان اینکه این پل موقت است و به صورت پدافندی جهت تردد اهالی روستا انجام پذیرفت، بیان کرد: طرح ساخت پل اصلی روستا در محلی که پل قدیمی تخریب شد، در حال مطالعه برای جانمایی است و ساخت آن به زودی آغاز می‌شود و براساس برنامه زمانبندی در کوتاه‌ترین زمان به صورت اصولی و ایمن اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

با درود! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که به دنبال تحقیقات دقیق و تحلیل‌های کامل در زمینه اقتصاد است. با دستیابی به اطلاعات به‌روز و منابع معتبر، تلاش می‌کنم تا به شما مطالب کیفیت بالا را ارائه دهم.