استان ها

ثبت بیش از ۲۲۰۵ ماموریت امدادی اورژانس ۱۱۵ در چابهار

سرخط نیوز/سیستان و بلوچستان سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی چابهار گفت: امسال بیش از دو هزار و ۲۰۵ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ شهرستان‌های تحت پوشش این دانشکده ثبت شده است.

ایرج ضاربان در گفت وگو با سرخط نیوز- افزود:  شهرستان چابهار با ثبت هزار و ۲۲ ماموریت در حوادث ترافیکی بالاترین آمار را به خود اختصاص داده است.

ضاربان بیان کرد: به علت وقوع این تصادفات سه هزا و ۶۰۰ نفر دچار آسیب دیدگی شده‌اند و ۷۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی چابهار با اشاره به انجام ۱۵ ماموریت امدادی توسط اورژانس هوایی گفت: از این تعداد شش ماموریت امدادی برای جابه جایی مادران باردار و انتقال به مراکز درمانی انجام شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۳۸ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در حوزه دانشکده علوم پزشکی چابهار فعال است که با توجه به جمعیت تحت پوشش و حوادث ترافیکی روزانه، افزایش تعداد پایگاه‌های اورژانس در جهت ارتقاء خدمات امدادی پیش بیمارستانی ضرورت دارد.

دکتر ضاربان از مردم خواست: در هنگام بروز حادثه از جا به جایی مصدومین به جز در موارد اضطراری که احتمال فوت فرد مصدوم وجود دارد خودداری کنند و در هنگام تماس با اورژانس ۱۱۵ اطلاعات دقیقی از تعداد مجروحین و نوع حادثه را در به اپراتور اورژانس اعلام کنند.

انتهای پیام